Gün Doğmadan (Before Sunrise) (1995)

Gün Doğmadan (1995)Before Sunrise

Puan 8.8 (39 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
101 dakika
644
23
1839
437
Selenora profil resmi
Selenora
Romantik filmlerden kaçınmasam da arkadaş tavsiyesine uydum, iyi ki de uymuşum. Öncelikle çok doğal, kendi halinde ve müthiş sadelikte oyunculara sahip ve filmin akışı da bu ilerleyişte. Hayalini kurduğunuz, arayışı ve özlemini yaşadığınız duygu, anlar, samimiyet ve hikayenin zihninizin dışarısında canlandırılmasıyla karşılaşmak direkt olarak beğenmenize sebep oluyor. Bu ortaklık filme kocaman sarılmamın temeli. Düşünceler, konuşmalar ve anlar şairane güzellikteydi. Aşık oldum bu filme. İzlenmeliiii :)
report_problem
1 yıldan fazla önce
Lioness profil resmi
Lioness
Ben mı taş kalpliyim bilemedim bana pek romantik gelmedi ya... Yani abartılacak kadar değil. Çok konuştular belki o yüzden ısınamadım :D Kitap olarak okusam belki daha romantik gelirdi sanırım.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
En sevdigim ucleme serisidir hatta ilk sıradadır tabiki before sunrise ın yeri herzaman farklidir. İzledikten sonra bu sadece filmlerde olur demekten alamiyor insan kendini. Tekrar tekrar sıkılmadan izlerim herzaman :)
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
EntelKarinca profil resmi
EntelKarinca
Muhteşem muhteşem ve muhteşem bir film.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
sercandevran profil resmi
sercandevran
Before Sunrise izleyip kendinden bir şeyler bulabilen insanlar, o hissi yaşamak isteyen insanlar oldukça dünyada aşk kavramı her zaman değerini koruyacak. Yaşanmak için beklenecektir ..
report_problem
4 yıl önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Böyle filmlere ihtiyacımız var yaa
report_problem
4 yıldan fazla önce
potakal profil resmi
potakal
tanrım dünyaya daha çok bu güzellikte film, amin.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Winchester00 profil resmi
Winchester00
Üzgünüm ama inanılmaz sıkıcı bir filmdi. Bitsin diye dua ettim resmen. Yarıda kapatmaya gönlüm razı olmadı oyunculara kıyamadım ama inanılmaz ağır geçen sanatsal bir film gibiydi. Ben daha çok alışagelmiş aşk filmi sevdiğimden dolayı filmi beğenemedim.
report_problem
4 yıldan fazla önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Gerçekten çok çok beğendim bu filmi. Genel olarak çok konuştuklarından bahsedilmiş evet çok konuşuyorlar ama hiç boş konuşmuyorlar. Bütün diyaloglar anlamlıydı. Çok tatlı, zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınız bir film.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
burrju profil resmi
burrju
2 tane de devam filmi var ama bu ilk filmin yeri bambaşkadır, en sevdigim romantikfilmler arasındadır :) bence zaman kaybetmeden izleyin
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Filmin yönetmeni Philadelphia'da bir akşam yürürken Amy adında bir kadınla tanışıp birlikte zaman geçirmişler. Fakat yönetmen daha sonra bir türlü Amy'e ulaşamamış. Filmi çekmeye bu olaydan sonra karar vermiş lakin daha sonra öğrenmiş ki Amy tanışmalarından bir kaç sene sonra bir trafik kazasında hayatını kaybetmiş.
report_problem
5 yıl önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Güzel diyaloglar olduğunu kabul ediyorum ama ''arkadaşlar bir susar mısınız?'' demek istedim. Vik vik vik vik ayy daraldım :D Herkes çok beğenmiş ama sıkıcı geldi bana :/
report_problem
5 yıldan fazla önce
DiLaBah profil resmi
DiLaBah
ne çok konuşuyonuz ya diyesim geldi :pp beklentilerim aşırıydı galibada olmadı yok beğenmedim :((
report_problem
5 yıldan fazla önce
damla. profil resmi
damla.
İzlediğim en iyi romantik filmdi. Diğer aşk filmlerinin aksine içinde derinliği çok iyi barındırmış. ayrıca aşkı vıcık vıcık anlatan bir yapmacıklık yoktu.Uzun diyaloglu olması sizi korkutmasın. bir süre sonra filmin içinde buluyorsunuz kendinizi.. ben çok beğendim ilk seriyi.. aşık olmayı çok iyi anlatmış..
report_problem
5 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
beklentimi çok yüksek tuttuğumdan olsa gerek hiç beklediğim gibi çıkmadı , yani çoğu kişinin beğenip sevdiği bir yapım ama ben maalesef beğenmedim yani ewet değişik bir yapımdı konusu farklıydı ama çok sıkıcıydı zaman bir türlü geçmedi normalde romantik filmleri çok sewerim ama bu bana bayağı sıkıcı geldi , bazı replikler güzeldi ewet ama yine ikili arasındaki konuşmalar o kadar uzun ve yoğun ki özellikle bu sıcak yaz ayında hiç çekilecek türden değildi , filmin 2 dewam filmi warmış ne olacağını merak ettiğimden dolayı zaman içerisinde o filmleride izleyecem ama bu benim için wasat bir yapımdı ..
report_problem
5 yıldan fazla önce