Gün Doğmadan (Before Sunrise) (1995)

Gün Doğmadan (1995)
Before Sunrise

Puan Like 8.8 / 27 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
105 dakika
osmanozdemir Viyana'ya gitmekte olan bir trende tesadüfen tanışmalarının ardından sohbete başlayan iki farklı ülkenin, iki farklı kültürün insanı; yıllar sonra kendi kendilerine "Acaba?" sorusunu sormaktansa, yeni günün başlangıcına kadar birbirlerini tanımaya, romantizmi zirveye çıkarmaya devam ederler. Richard Linklater'ın usta yönetmenliği ve Julie Delpy ile Ethan Hawke'ın usta oyunculukları, bu klişe sayılabilecek öyküyü kat be kat yukarılara taşımaktadır.

Yorumlar

Lioness profil resmi
Lioness
Ben mı taş kalpliyim bilemedim bana pek romantik gelmedi ya... Yani abartılacak kadar değil. Çok konuştular belki o yüzden ısınamadım :D Kitap olarak okusam belki daha romantik gelirdi sanırım.
11 ay önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
En sevdigim ucleme serisidir hatta ilk sıradadır tabiki before sunrise ın yeri herzaman farklidir. İzledikten sonra bu sadece filmlerde olur demekten alamiyor insan kendini. Tekrar tekrar sıkılmadan izlerim herzaman :)
neredeyse 2 yıl önce
EntelKarinca profil resmi
EntelKarinca
Muhteşem muhteşem ve muhteşem bir film.
2 yıl önce
sercandevran profil resmi
sercandevran
Before Sunrise izleyip kendinden bir şeyler bulabilen insanlar, o hissi yaşamak isteyen insanlar oldukça dünyada aşk kavramı her zaman değerini koruyacak. Yaşanmak için beklenecektir ..
2 yıldan fazla önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Böyle filmlere ihtiyacımız var yaa
2 yıldan fazla önce
potakal profil resmi
potakal
tanrım dünyaya daha çok bu güzellikte film, amin.
neredeyse 3 yıl önce
Winchester00 profil resmi
Winchester00
Üzgünüm ama inanılmaz sıkıcı bir filmdi. Bitsin diye dua ettim resmen. Yarıda kapatmaya gönlüm razı olmadı oyunculara kıyamadım ama inanılmaz ağır geçen sanatsal bir film gibiydi. Ben daha çok alışagelmiş aşk filmi sevdiğimden dolayı filmi beğenemedim.
neredeyse 3 yıl önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Gerçekten çok çok beğendim bu filmi. Genel olarak çok konuştuklarından bahsedilmiş evet çok konuşuyorlar ama hiç boş konuşmuyorlar. Bütün diyaloglar anlamlıydı. Çok tatlı, zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınız bir film.
neredeyse 3 yıl önce
burrju profil resmi
burrju
2 tane de devam filmi var ama bu ilk filmin yeri bambaşkadır, en sevdigim romantikfilmler arasındadır :) bence zaman kaybetmeden izleyin
neredeyse 3 yıl önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Filmin yönetmeni Philadelphia'da bir akşam yürürken Amy adında bir kadınla tanışıp birlikte zaman geçirmişler. Fakat yönetmen daha sonra bir türlü Amy'e ulaşamamış. Filmi çekmeye bu olaydan sonra karar vermiş lakin daha sonra öğrenmiş ki Amy tanışmalarından bir kaç sene sonra bir trafik kazasında hayatını kaybetmiş.
3 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Güzel diyaloglar olduğunu kabul ediyorum ama ''arkadaşlar bir susar mısınız?'' demek istedim. Vik vik vik vik ayy daraldım :D Herkes çok beğenmiş ama sıkıcı geldi bana :/
3 yıldan fazla önce
DiLaBah profil resmi
DiLaBah
ne çok konuşuyonuz ya diyesim geldi :pp beklentilerim aşırıydı galibada olmadı yok beğenmedim :((
3 yıldan fazla önce
damla. profil resmi
damla.
İzlediğim en iyi romantik filmdi. Diğer aşk filmlerinin aksine içinde derinliği çok iyi barındırmış. ayrıca aşkı vıcık vıcık anlatan bir yapmacıklık yoktu.Uzun diyaloglu olması sizi korkutmasın. bir süre sonra filmin içinde buluyorsunuz kendinizi.. ben çok beğendim ilk seriyi.. aşık olmayı çok iyi anlatmış..
3 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
beklentimi çok yüksek tuttuğumdan olsa gerek hiç beklediğim gibi çıkmadı , yani çoğu kişinin beğenip sevdiği bir yapım ama ben maalesef beğenmedim yani ewet değişik bir yapımdı konusu farklıydı ama çok sıkıcıydı zaman bir türlü geçmedi normalde romantik filmleri çok sewerim ama bu bana bayağı sıkıcı geldi , bazı replikler güzeldi ewet ama yine ikili arasındaki konuşmalar o kadar uzun ve yoğun ki özellikle bu sıcak yaz ayında hiç çekilecek türden değildi , filmin 2 dewam filmi warmış ne olacağını merak ettiğimden dolayı zaman içerisinde o filmleride izleyecem ama bu benim için wasat bir yapımdı ..
neredeyse 4 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Dünyanın en geveze çifti ödlüne layık görülen ikilinin iki çenesi düşüğün tanışma hikayesi :D Üç sıkıcı filmden en az sıkıcı olanı. Bana göre gelip geçici orta halli (etiketin aksine) bir daha açıp bakmak gibi de bir hataya kapılmayacağım bir filmdi. Yorumum kadar kötü olmayabilir ama o kadar sıkıcıydı :) 5/10
neredeyse 4 yıl önce
caglaaaa profil resmi
caglaaaa
Alışıldık romantizm kokulu filmlerden ayrı bir ruha sahip içinde yaşamaya ve keyif almaya dair çok dip cümleler barındıran harika bi film. İki insan bir yolculuk ve onlara ortaklık eden şahane bi şehir. Aşkın her şehirde her sokakta mükemmel bir ruha bürüneceğini kessinlikle anlayacaksınız. Sıkılırsanız cigeriniz solsun :D
neredeyse 4 yıl önce
burcst profil resmi
burcst
Hayatımda izlediğim en şahane filmlerden biri.Her cümleyi not etmek istedim.O kadar akıcı,duygusal,doğal ve samimi diyaloglar vardı ki,her cümle beni başka yerlere götürdü,hepsinde yaşanmışlıklarımı gördüm.Ayrıca mekanlar da çok güzeldi.Mutlaka izlenmeli..
neredeyse 4 yıl önce
KuledekiAdam profil resmi
KuledekiAdam
Aralarındaki sohbet öylesiene mükemmel ki.. İnsan en başta aralarında neyin geçebileceğini tahmin ettiğini düşünüyor fakat sonrasında hiçte öyle olmadığını inatla gözlerimize sokuyor yönetmen. Tür bakımından pek izlemediğim bir film tarzı olsa da yönetmeni ile bu film beni kazananlardan.
neredeyse 5 yıl önce
sirin profil resmi
sirin
İzlediğim en iyi romantik film.
neredeyse 5 yıl önce
filmsever profil resmi
filmsever
Aşkın tüm saflığını ve güzelliğini anlatan mükemmel bir uyarlama.
neredeyse 5 yıl önce
GoodDaySunShine profil resmi
GoodDaySunShine
Üçlemenin tamamını izlediğinizde de ilişkiler konusunda aydınlanıyorsunuz öyle faideli :)
neredeyse 5 yıl önce
BlackPeter profil resmi
BlackPeter
Üçlemenin ilk ve kanımca en iyi filmi.
neredeyse 5 yıl önce

Before Sunrise filmini beğenenler

Before Sunrise filmi hakkında ilgi çekici içerikler