Gün Batmadan (Before Sunset) (2004)

Gün Batmadan (2004)Before Sunset

Puan 8.2 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
80 dakika
513
20
1554
423
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
Bu seri bana terapiden çıkmış hissi veriyor. Çoğu kişi sürekli konuşmalarından dolayı sevmemiş aksine bu kadar sevmemin sebebi konuşmalar ve samimiyet. İlk filmde büyülenmiştim bu film daha durgun ve dingindi. Hareketli bir şarkıdan sonra gelen daha düşük tempolu şarkı gibi.. . Finali seyirciyi yarım bırakıyor ama konuşmalar yine çok güzeldi. Bu seriyi ve ruhunu çok sevdim.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Kızıcaklar bana ama mecburiyetten izledim :p Malum başlamıştık bi kere. Yine beklediğim etkiyi bırakmadı, kendimi toplayıp son kısıma geçicem :D
error_outline
3 yıldan fazla önce
Oznurr profil fotoğrafı
Oznurr
Şaka gibi bir filmdi, 80 dakika boyunca iki kişinin birlikte yürümesini konuşmasını ve konuşmasını sadece konuşmasını izliyorsunuz. Üstelik izleyici hiç ilgilendirmeyen kopuk kopuk konular hakkında. Son dakikasına kadaar filmin verdiği hiç bir şey yok. Zaman kaybı
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
MeKa profil fotoğrafı
MeKa
Arada durdurup nefes almanız, kafanızı dinlemeniz gerekebilir çünkü gerçekten durmaksızın konuşuyorlar :) İlk ya da son filmdense bunu daha çok sevdiğimi söyleyebilirim. Üzerinde durulan konular, tartışılan fikirler daha ilgi çekici ve daha gerçekçiydi. Tavsiye ederim.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
damla. profil fotoğrafı
damla.
Serinin ilk filmi aşık olmayı anlatırken, ikincisi aşk peşinden koşmayı anlatıyor. Anlatım dili o kadar başarılı ki klişe denebilecek olayları bile sıkılmadan izliyorsunuz. En az ilki kadar başarılı..
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
caglaaaa profil fotoğrafı
caglaaaa
Aradan uzun yıllar geçmesine rağmen aynı ruhu taşıyan birbirlerine karşı olan samimiyetleri, sevgileri, hazları hiç tükenmemiş iki pejmürde insan... Filmi izledikten sonra her insan böyle bir tutku ister karşısındakinden eminim.. En az ilki kadar iyiydi.. Julie Delphy'den gitar eşliğinde dökülen o güzel şarkı büyüleyiciydi..
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
b.u.r.c.u profil fotoğrafı
b.u.r.c.u
En az ilk film kadar sevdim bunu da, hatta bazı diyaloglar çok daha gerçekçi geldi.süresinin çok uzun olmaması ve tadında bırakması da güzeldi.İlk film 20li yaşların enerjisini taşırken bu film 30lu yaşların enerjisindeydi ve her şeyiyle harika yansıtmışlar insanların ve ilişkilerin dönemeçlerini..bu seri tekrar tekrar izlenesi benim için.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
cnelif profil fotoğrafı
cnelif
en sevdiğim romantik film üçlüsü <3
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Ben seriye pek fazla ısınamadım açıkcası. Kötü film değil kesinlikle ama 80 dklık filmin 2 dk başlangıç 5dk da bitişi desek kalan 73 dk sı diyalog. Onu dışında da hiçbir şey yok. Pek benim sevdiğim tarzda bir film değildi.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
aysegulsim profil fotoğrafı
aysegulsim
üçlemenin içinde en sevdiğim, en benimsediğim..
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
Sunlounger profil fotoğrafı
Sunlounger
Sıcak bir film..Replikleri içten ve vurgulayıcıdır
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
umrant profil fotoğrafı
umrant
Romantizmin en konuşkan hali.Tipik romantik filmelerden ayrı olarak,içinde daha geniş oranda gerçeklik taşıyor.Bütün seriyi izleyince ise yaşlanmak diye bir şey var sonucu sizi biraz kemiriyor.July Delphy Ve Ethan Hawke bu zor romantizmin üstesinden gelmiş.Keyifle,merakla,tartışarak izlenir...
error_outline
7 yıldan fazla önce
Rozbud profil fotoğrafı
Rozbud
'Sen bana bakma, Ben senin baktığın yönde olurum..'

~Özdemir ASAF
error_outline
7 yıldan fazla önce