Belfast (2021)

Belfast (2021)

Puan 7.3 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Aile Filmi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
98 dakika
15
0
34
28
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Dinsel ve siyasi çatışmaların ortasında büyüyen bir yönetmenin kendi hikâyesini kaleme alıp çektiği otobiyografik bir filme konuk olduk. Kenneth Branagh, ailesinin değişen kaderini kendi çocuk gözünden aktarmış. Dram dozunu kaçırmadan dram yapmayı başarmış. Siyah- beyaz olmasına rağmen görüntü yönetmenliği de gerçekten takdirlikti. Müzikleri de çok sevdim. Ancak sahne geçişleri beni filmden kimi zaman kopardı ve bazen de ağır temposuyla sıktı. Filme bütün olarak baktığımda bende beklediğim etkiyi oluşturmadı.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Çok güzel işlenmiş ,çok güzel aktarılmış bir film , siyah beyaz filmin çok güzeldi ,çok anlamlıydı .genel anlamda özellikle çocuk oyuncu çok iyiydi ve tabi tüm oyuncular da öyle , repliklerin hepsi anlam doluydu neredeyse ,komple kalite kokan bir filmi çok beğendim, lakin benim Oscar en iyi filmim değil yine de .
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
rusyena profil fotoğrafı
rusyena
Türk lokumu üzerinden araya sıkıştırılmış Türk ırkçılığı hiç hoş olmasa da şarkılar çok güzeldi.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Siyah beyaz çekimi bana biraz Roma filmini andırsada bir çocuğun (yönetmenin) gözünden yaşanılan dönemi beğenerek izledim. Filmi beğenerek izlememde "Buddy" karakterini canlandıran Jude Hill'in etkisi var. Hikâyesinde işlenilen konu ve yaşanılanlar farklı bir ülke de geçsede yabancı olmadığımız bir durum. Sinematografisi, hikâyesi, müzikleri kısacası her şeyiyle güzel bir film olmuş.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce