Ben-Hur (1959)

Ben-Hur (1959)

Puan 8.8 (6 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
212 dakika
53
0
181
67
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
59' yılında böyle bir prodüksiyona imza atmak akıl alır gibi değil, çok uzun bir film olduğundan her zaman değil ama denk geldikçe izler ve yine şaşırırım.
report_problem
3 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Uzun olması herkes gibi benim de gözümü korkuttu. Korkuttugu kadar yokmuş diyemeyeceğim, çünkü gerçekten yorucu bir film. Ben Hur karakterinin başından geçenler öyle yağ gibi akıp giden cinsten değildi bence. O yüzden bir kerede izleyemedim. Tabii çok beğendiğim de bir gerçek. 59 yapımı bir filmin şimdi bile hem göze hem kulağa hitap etmesi büyük başarı. Özellikle arena sahnesi beni çok heyecanlandırdı. Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınızın garantisini veremem ama seveceğinize eminim.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
Artık Carlton Heston’a hayran olmamak elde değil yani,Maymunlar Cehennemi’nde de çok beğenmiştim,Ben-Hur’la tescillendi hayranlığım  Klasik olacak ama film döneminin harikalarından arkadaşlar. Öldülleriyle de kendini belli eden bir film zaten. Süresi sizi korkutmasın,film gayet pürüzsüz ilerliyor ve kendini izlettiriyor. Bir kere çok güzel görüntüler var,bazı filmlerin renkleri çok güzel olur,özellikle dönem filmi olarak Malcolm X’in renklerine ben bayılmıştım,şimdi bir de bu film eklendi renk güzellerine. Değindikleri konuları da çok güzel işlemişler bence,Hz.İsa’nın insanlar üzerindeki etkisi güzel yansıtılmıştı,zamanın Kudüs’ü güzel yansıtılmıştı,hele ki meşhur yarış sahneleri gerçekten iyiydi. Meğer o sahnelerdeki ölümlerden biri gerçekmiş ki bu çok büyük bi olay değil mi yahu! Ben dini filmler başlığı altında bulduğum için daha din odaklı bir film bekliyordum ama öyle olmasa da çok beğendim. Bazı filmler beklentinizi karşılamasa da beklentinizden çok şey bulabiliyorsunuz o filmde. 2016 uyarlaması da varmış filmin,hatta Haluk Bilginer oynamış vs ama aynı etkiyi vermeyeceğinden izlemeden eminim diyebilirim. Ne çok konuştum,iyi seyirler şimdiden.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
İnanılmaz bir film. Klasiklere her zaman tereddütle yaklaşırım ama günümüzdeki kaliteli bir filmden alacağım kalitede zevk aldım. Ben-Hur'un harika macerasını izleyip aile dramına da üzülüyorsunuz bir yandanda. Süresi uzun olduğundan bayağıdır erteliyordum izlemeyi fakat süre hızla akıp gidiyor. 11 oscar almış ve hepsini tamamen hakediyor o dönemdeki diğer adayları bilmesemde :) Her sinemasever mutlaka bir kez de olsa izlemeli derim. 9/10
report_problem
6 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
Klasiklerden hoşlananlar için mutlaka izlenmesi gereken . Çekildiği dönemde 11 oscar almış , dönem şartlarına göre mükemmel sahneleri ve oyunculuğu ile çok beğendiğim film. Bol vaktiniz varken izlemeniz tavsiye olur zira film 3.5 saatten uzun :)
report_problem
6 yıldan fazla önce