Ben-Hur (2016) afişi

Ben-Hur (2016)

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 6.0 / 7 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
123 dakika
seraytaylan Sinema tarihinde aldığı on bir oscar ödülüyle mühim bir yer tutan 1959 yapımı efsane filmin tekrardan çekiminde, 1. yy Kudüs'te yaşayan Judah Ben-Hur saygın biridir fakat Ben-Hur bir yanlışlık sonucu tutuklanır ve yıllar süren kölelik hayatı başlar. Onu hayatta tutan tek şey günün birinde geri dönüp ona ihanet eden en iyi arkadaşından alacağı intikamdır. (imdb:5,7)

Yorumlar

melihkk1 profil resmi
melihkk1
Aslına yaraşmayan bir film olmuş. 1959 de MGM tarafından yapılan film şuan bile gelmiş geçmiş en büyük prodüksiyona sahip filmler arasındadır. Ve görsel efektler daha olmadığı herşey dublörlerle halledilmiştir. Rivayetler bir dublörün film esnasında hayatını kaybettiğini söyler. İlk film 212 dk olmasına rağmen bu neden bu kadar kısa tutulmuş anlamış değilim. Genelde remake filmlerin amacı eski efsaneleri yeni teknolojiyle buluşturup senaryodaki ni birebir yansıtmak. Ve parayı ikiye katlamak. Ama bunda tam tersi olmuş. Çok basit ve aciz kalmış. BBC'nin prime time programlarına benzemiş. Teknoloji demişken cgi ise yerlerdeydi. Gerçekten bu kadar kötü olamaz. Keşke yapılmasaydı
0
6 ay önce
Allegiant profil resmi
Allegiant
haluk bilginer filmde yok haberiniz olsun.3 - 4 saniye falan görünüyor Türkiyedeki afişi görsen sanki başrol.
0
7 ay önce
mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir-----> sürekli aksiyon olacakmış izlenimi yarattı bende. ha isyan etti ha edecek dedim durdum. böyle biteceğini düşünmemiştim. aksiyonu yeterli bulmadım açıkçası. afişine kanmazsanız ben-hur ile ilgili olanlar aksiyon vaat etmiyor zaten.
izlerken her ne kadar sezar'a gıcık olsamda "artık hepsi roma'lı oldu" dediği sahnede, saygı duydum. çok farklı bir şeyi işaret eden cümle. jack hudson, ben-hur'un içinde olduğu duyguları aktaramadığını düşünüyorum. toby kebbel ise en iyi performanstı. haluk bilginer'i görünce şaşırdım, bilmiyordum. yeteneğini gösterebileceği kadar uzun sahnesi yoktu.
zamanın siyaseti iyi anlatılmış fakat köleliğin nasıl bir şey olduğu geçiştirilmiş. annesi ve kardeşiyle bu yönü gösterebilirdi. çocukluklarına biraz daha zaman ayırıp messala' nın neden gittiği izleyiciye anlatılabilirdi. söyledikleri çok havada kaldı ve 2 sn. sonra unutuldu. eksik bir motivasyon ki olayın başkahramanıydı. kimse ona hak vermesin diye yapılmış bir ayrıntı.
film sıkmıyor ve merak içinde bırakıyor. hz. isa ile ilgili sahnelerde bir dini değil de "iyi olmak" 'ın anlamının anlattığı vurgulanmış olması dikkatimi çekti ve güzel bir ayrıntıydı. her ne kadar ısıtılıp ısıtılıp tekrar önümüze konmasını mantıklı bulmasam da film güzeldi.
1
1 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Klasik filmden oldukça geride kalmış diyebilirim. Bunun da başlıca sebebinin yaklaşık 1,5 saat kısaltılmış olması diye düşünüyorum. Konu diğer filmdeki gibi derinlemesine işlenememiş ve bir çok yer hızlıca geçiyor. İsa'ya da daha fazla zaman ayırmışlar sanki. Ya da bu sefer o olduğunu bilerek izlediğim için daha çok geldi gözüme. Yine de herşeye rağmen nefes kesen bir yarış sahnesi vardı finalde. Ardından gelen filmin finali de bir o kadar hoştu. Genel olarak iyi bir film yine de klasik yapımı da es geçmemenizi öneririm. Ayrıca merakımdan sondaki jeneriği takip ettim ama Haluk Bilginer yerine Haluk Biligner yazıldığını görünce üzülmedim değil. 7/10
3
1 yıl önce
seraytaylan profil resmi
seraytaylan
çok yüksek beklentilerle izledim ve kesinlikle beklentilerimi karşıladı. çok etkilendim çok güzeldi :))
1
1 yıl önce
badro profil resmi
badro
Eskisi kadar olmasada Yinede güzeldi .
1
1 yıldan fazla önce

Ben-Hur filmini beğenenler

Ben-Hur filmini içeren raflar

Ben-Hur filmi hakkında ilgi çekici içerikler