Bi Küçük Eylül Meselesi (A Small September Affair) (2014)

Bi Küçük Eylül Meselesi (2014)A Small September Affair

Puan 8.2 (5 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Romantik, Dram, Şaşırtan
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
106 dakika
280
41
1186
110
TheBride profil resmi
TheBride
Bence günümüz Türk sinemasında çekilmiş çok güzel filmlerden bir tanesi. Yer yer romantik, şaşırtan ve dram ögelerine sahip.
report_problem
2 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
Şu ana kadar izlediğim en orjinal hikayeye ve kurguya sahip türk filmi diyebilirim.Tek kelimeyle harika bir film,her izlediğimde etkileniyorum bu filmden.Hem şaşırtan hem sürükleyen hem de insanın kalbini kıran bir film.Duygularla oynamanın dünyanın en büyük kötülüklerinden biri olduğunu anlatmanın böyle bir hikayeden daha güzel bir yolu var mı bilemiyorum.Oyuncular da inanılmaz başarılı.İzlemeyen kaldıysa mutlaka izlesin.
report_problem
3 yıldan fazla önce
wiserdumb profil resmi
wiserdumb
Farah Zeynep Abdullah'ın oyunculuğu çok şaşırttı beni. Çok beğendim
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
untildawn profil resmi
untildawn
Oyuncular,senaryo, soundtrack hepsinin birarada güzel olduğu ender filmlerden.
report_problem
4 yıl önce
yahsiii07 profil resmi
yahsiii07
kurgu, oyunculuklar gayet güzel. sıkılmadan izleniyor, Sonunda ki ters köşe ise bizden de böyle film çıkıyormuymuş diye sorgulatıyor.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Film, hikaye, sahneler çok güzeldi. İnsanın kaçtığı şeylerle yüzleşmesi, değer verdiklerimizden utanmamamız... Görmezden geldiğimiz konular :) Kaliteli Türk filmlerinden.
report_problem
4 yıldan fazla önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
Demek ki, isteyince iyi film çekebiliyormuşuz. Kamera, konu ve konu işleyişi iyi. Bazı seçimlerde daha iyi olunsaymış, aşk filmi kategorisinde Türk sinema tarihine adını altın harflerle yazdırabilirdi.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Son zamanlarda izlediğim Türk filmlerinin yanında biraz daha sağlamdı diyebilirim fakat senaryonun birçok yerinde boşluk ve mantık hatası vardı. Bilmiyorum türk filmi yaparken kasıtlı mantık hataları dolduruyorlar sanırım artık buna inanmaya başladım. Pek bayılmadım sonunu da abartılı buldum hatta oyunculukları da çok beğendim diyemem. şaşırmalar mimikler bazı tepkiler çok yapmacıktı. Ortalama Türk sineması kalitesinden bakıcak olursak izlenebilir bir film fakat genel olarak pek de gerek olacağını sanmıyorum. Aşk filmlerinde de belki komedi de yaptığm gibi çok mantığa senaryoya bakmamam gerek bilmiyorum fakat komedide senaryo kötü olsa dahi güldüğüm çok film olsa da aşk filminde mantık hatası ve ya farklı bir kusur bulunca içine giremiyorum ve beğenemiyorum.
report_problem
5 yıl önce
Kitap profil resmi
Kitap
Filmin en sonun da çıkan yazı : Bizi çağırdıklarında, korkudan ya da bencillikten onların yanına gidemediğimiz, son bir defa uğurlayamadığımız tüm sevdiklerimiz için. biküçük Eylül meselesi ...
report_problem
5 yıl önce
ufukercetin profil resmi
ufukercetin
şaşırtıcı çok güzel bir film .. bir insanın bir insanla oynamasının kötü sonuçları yada insanın kendini sorgulayamadığı sorgulaması gerektiğini hatırlatan film
report_problem
5 yıldan fazla önce
yabann profil resmi
yabann
Konu çok basit zaten büyük beklentilerle gitmemiştik sinemaya ama beni şaşırttı film . Türk sinemasının iyi örneklerinden biri . Sevgililer günü haftası vizyondaki 2 aşk filminden biri olması gişedeki başarısına katkıda bulunmuştur . :)
report_problem
5 yıldan fazla önce
Senemini profil resmi
Senemini
Aşk filmlerini severim ama her seferinde önyargıyla başlarım izlemeye. Vıcık vıcık tipik aşk hikayeleri çok yavan gelir çünkü. Bu filmi de böyle düşüncelerle izlemeye başladım, ne yalan söyleyeyim şaşırttı beni. Konu basit ama çok özgün çekilmiş. Ayrıca filmde küçük nüanslar da var beni etkileyen. Mesela şımarık kızın filmin en sonunda kendiyle yüzleşme sahneleri gibi. Kerem Deren'i daha önce de başarılı projelerde görmüştük, heralde bu da onun farkı olsa gerek.
report_problem
5 yıldan fazla önce
melisakbaba profil resmi
melisakbaba
Senaryosunda biraz aksaklıklar olduğunu düşünsem de, Türk yapımı filmlere göre gayet güzeldi :)
report_problem
5 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Çok beğendim..
report_problem
5 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
son zamanların en iyi türk filmlerinden olduğu kesin .
report_problem
5 yıldan fazla önce