Rüya (Bi-mong) (2008)

Rüya (2008)Bi-mong

Puan 8.3 (6 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Korece
Ülke
Güney Kore
Süre
95 dakika
62
3
145
85
Rainbow profil resmi
Rainbow
''Ben deli değilim, rüyalarım delice '' Rüya matematiği filmi. Zekice, dahice. Ya gördüğümüz rüyaları birileri gerçekte yaşıyorsa ? Ya yaşamlarımız rüyalar aracılığıyla birbirine bağlıysa ? Uyumamak için nereye kadar direnebiliriz ? İşte birbirinin rüyasında iki kişi. Güzel müziklere sahip bambaşka kafada bir Kim Duk Ki filmi.
report_problem
3 ay önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Altyazılısını bulamayıp dublajlı izlesem dahi güzel bir konusu ve işleyişi vardı tabi çoğu yerde gerçekçilikten uzak ama yine de kendini izlettiriyor... Bir de finali daha farklı olaydı eyiydi
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
orkunkeskin1 profil resmi
orkunkeskin1
ingilizce dışındaki dillerde çekilen filmlerden nefret etmeme rağmen sonuna kadar gözlerim yaşlı izlediğimi söylesem hiç sevmediğim tarzda filimlerden olup beni benden almasınımı övsem yoksa Kim Ki Duk ın sanatınımı övsem yoksa sadece efsane filmlerdenmi desem bilemedim. ama izleyin.
report_problem
5 yıl önce
b.u.r.c.u profil resmi
b.u.r.c.u
Konusu beni çok etkiledi, özelllikle ortalarına kadar çok iyi gitti,ama sonunu sevemedim, sanki psikolojik gerilime dönüştü, çok üzdü.Bu konuyu ying yang felsefesine bağlayıp daha içsel bişeyler ortaya çıkarabilirlerdi ama yine de kötü film diyemem, izlenmeye değer oyunculardı.
report_problem
5 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Konu güzel, çekimler güzel, biraz ağır tempolu olmasına rağmen beğendim.
report_problem
5 yıldan fazla önce
nursahyildiz profil resmi
nursahyildiz
çok hüzünlü,allahım nasıl bir durumdalar nasıl bir fedakarlık bu dedirten inanılmaz bir film
report_problem
6 yıl önce
Astronom profil resmi
Astronom
bir yanda sevdiğini zihninden, ruhundan, bedeninden, evinden çıkaramayan bir adam. diğer yanda adamın rüyalarının öznesi olmak zorunda kalan bir kadın. birbirini tanımayan iki insanın bu çıkmazdan kurtulma yolları arayışını anlatan bir film. iç içe geçmiş ilişkilerin, aşk uğruna çekilen ızdırabın, pişmanlığın, nefretin resmedildiği kim ki duk filmi..
report_problem
6 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
o nasil bir finaldir ya...bitirdi beni...kim ki-duk'un herzamanki huzunlu oykulerine bir tane daha eklenmis...
report_problem
6 yıldan fazla önce