Robot Adam (Bicentennial Man) (1999)

Robot Adam (1999)Bicentennial Man

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Etiketler Fantastik, Bilim Kurgu, Dram
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
132 dakika
144
3
531
104
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
ikinci defa izlediğimi filmi açınca anladım. Tvde izlemiştim. Çocukluğumda beni etkileyen ender filmlerdendir. Etkileyici ve duygusal, içimize işleyen bir film. Çok yaşayacaksın Robin williams...
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
isaac asimov'un kısa hikayesinden filmleştirilmiştir. imdb puanlama sistemine güven olmayacağının kanıtlarındandır. Eğer asimov romanlarından hoşlanıyorsanız 1 dk. bile kaçırmayın ve izleyin derim. Asimov'un i, robot kitabını da okuyun mutlaka. Bu filmi ilk izlediğimde 10 yaşındaydım ve açıkçası bana sinema sanatını sevdiren filmlerden biriydi. Deli gibi etkilenmiştim. A,i'den önce çekilmesine rağmen a,i'nin epey gerisinde kalması üzücü, oysa aşağı yukarı aynı konular, hatta fazla fütüristik bulduğum a,i'den çok daha bilimselliğe yakın.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
DÜŞÜNDÜREN BİLİM KURGU Uzun olması bazı seyirciyi sıksa da, filmin felsefesi aslında alıp götürüyor! Robot-insan ikileminde ilerleyen konu, yer yer duygusal. Kendi yargınızı koyarken zorlanacaksınız )
error_outline
6 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Arkadaşımın yıllar önce izledim çk güzel sen de izle tavsiyesi üzerine biraz da gönülsüz olarak izlemeye başladım. Fakat ilk dakikadan güzel bir duygu verdi ve sonuna kadar da hiç bırakmadı. Bilim kurgu filmlerini pek sevmem fakat zaten bu filmde bilim kurgudan çok bir dram filmi. Zaman zaman güldüren zaman zaman da duygulandıran bir film. ki içindeki romantizmde çok güzel. Her yönüyle çok beğendim kısaca, beklentimin çok çok üzerindeydi, kesinlikle dram filmi sevenlere öneririm. Tabi bilim kurgu kısmından dolayı bazılarına absürt gelebilir ve sarmayabilir ama yinede çoğunluğun beğeneceği kanaatindeyim.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
bu film çok anlamlı çok eğlenceli ve çok güzel .
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce