Robot Adam (Bicentennial Man) (1999)

Robot Adam (1999)Bicentennial Man

Puan 7.9 / 10
Senin Puanın
Etiketler Fantastik, Bilim Kurgu, Dram
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
132 dakika
154
3
544
111
CanKoc profil fotoğrafı
CanKoc
Efsane bı film beni alıp götürdü resmen çok düşündürücü
error_outline
8 ay önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Dram ağırlıklı bir bilim kurgu. Duyguları çok güzel aktaran sahnelere ve oyunculuklara sahip. Yakın gelecekte olabilecek ihtimallerin olumlu yönlerini gösteriyor. Bu yönüyle de gayet güzel ancak aksi bir hal durumuda bir o kadar ürkütücü. Çok beğendim. 7.4/10
error_outline
9 ay önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Zamanının ve türünün en iyilerinden birisi. Duygu aktarımı gerçekten müthiş. Hem gülümseten hem duygulandıran etkileyici bir film. Bu filmi tekrar izleyince Robin Williams 'ı ve filmlerini ne kadar özlediğimi bir kez daha hatırlattı.
error_outline
1 yıldan fazla önce
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
ikinci defa izlediğimi filmi açınca anladım. Tvde izlemiştim. Çocukluğumda beni etkileyen ender filmlerdendir. Etkileyici ve duygusal, içimize işleyen bir film. Çok yaşayacaksın Robin williams...
error_outline
6 yıldan fazla önce
Eternity profil fotoğrafı
Eternity
isaac asimov'un kısa hikayesinden filmleştirilmiştir. imdb puanlama sistemine güven olmayacağının kanıtlarındandır. Eğer asimov romanlarından hoşlanıyorsanız 1 dk. bile kaçırmayın ve izleyin derim. Asimov'un i, robot kitabını da okuyun mutlaka. Bu filmi ilk izlediğimde 10 yaşındaydım ve açıkçası bana sinema sanatını sevdiren filmlerden biriydi. Deli gibi etkilenmiştim. A,i'den önce çekilmesine rağmen a,i'nin epey gerisinde kalması üzücü, oysa aşağı yukarı aynı konular, hatta fazla fütüristik bulduğum a,i'den çok daha bilimselliğe yakın.
error_outline
6 yıldan fazla önce
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
DÜŞÜNDÜREN BİLİM KURGU Uzun olması bazı seyirciyi sıksa da, filmin felsefesi aslında alıp götürüyor! Robot-insan ikileminde ilerleyen konu, yer yer duygusal. Kendi yargınızı koyarken zorlanacaksınız )
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Arkadaşımın yıllar önce izledim çk güzel sen de izle tavsiyesi üzerine biraz da gönülsüz olarak izlemeye başladım. Fakat ilk dakikadan güzel bir duygu verdi ve sonuna kadar da hiç bırakmadı. Bilim kurgu filmlerini pek sevmem fakat zaten bu filmde bilim kurgudan çok bir dram filmi. Zaman zaman güldüren zaman zaman da duygulandıran bir film. ki içindeki romantizmde çok güzel. Her yönüyle çok beğendim kısaca, beklentimin çok çok üzerindeydi, kesinlikle dram filmi sevenlere öneririm. Tabi bilim kurgu kısmından dolayı bazılarına absürt gelebilir ve sarmayabilir ama yinede çoğunluğun beğeneceği kanaatindeyim.
error_outline
9 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
bu film çok anlamlı çok eğlenceli ve çok güzel .
error_outline
neredeyse 10 yıl önce