Büyük Balik (Big Fish) (2003)

Büyük Balik (2003)
Big Fish

Puan Like 8.6 / 35 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
125 dakika
servett Edward Bloom gençliği hakkında efsanevi hikayeler anlatılan ve seyahat düşkünlüğü ile bilinen bir adamdır.Oğlu Will onun bu durumunundan müzdarip.Edward ın kansere yakalandıgı sırada tekrar bir araya gelen baba-oğul birlikte zaman geçirmek zorunda kalırlar.Bu sırada Will babasının hikayelerini arastırmaya başlar.Öğrendikleri onu çok şaşırtacaktır...

Yorumlar

nazarboncugu profil resmi
nazarboncugu
sen ne güzel bir insansın Tim Burton, bir kaç kez daha izlenesi film olmuş..
10 ay önce
Sefa profil resmi
Sefa
Oyuncu seçimleri , senaryonun muazzamlığı , konunun akışı ve hayata dair muhteşem mesajlar veren çok ama çok beğendiğim bir Tim Burton efsanesi. Tek kelimeyle bayıldım.
1 yıl önce
trevor profil resmi
trevor

''nehirdeki en büyük balık yakalanamadığı için büyüktür''
''ayakkabısız nasıl gideceksin? -sanırım canım acıyacak hem de çok.''
''O gece şeytani ve kötü olarak nitelendirilen şeylerin sadece yalnız ve kaba olan şeyler olduğunu öğrendim''
1 yıldan fazla önce
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Sevdiğim filmleri tekrar tekrar, özellikle izlememiş birine tavsiye edip beraber izlemeye bayılırım. Bu nedenle Big Fish herhalde en çok izlediğim filmlerden biridir. :) bu sitede izlemeyen yoktur diye düşünüyorum. Sinemanın Hayao Miyazaki'si Tim Burton'ın Ed Wood ile beraber en iyi filmi. Bana kalırsa Tim biraz kendini anlatmıştır bu filminde.
1 yıldan fazla önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Tim Burton hayalgücü diye bir kavram var ki başka bir şeye denk gelemiyor. Kullanılan metaforlar, ince göndermelerden bahsetmiyorum bile. Hepsi kendine özgü. Sıkmayan, akışı "nehir" gibi bir filmdi...
1 yıldan fazla önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Herkesin bir hikayesi vardir ama herkes hikayesini bu kadar güzel anlatamaz...Son derece keyifli ve sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film..Ben film bittikten sonra bir süre o hayal dünyasının etkisinden kurtulamadım..İzlemeyen arkadaşlara tavsiye ederim.Gönül rahatlığıyla izleyebilirler..
1 yıldan fazla önce
Selocan profil resmi
Selocan
Yorumlardan etkilenerek izlemeye karar vermiştim. Sanırım herkes kendisine hitap eden bakış açısıyla ve derinlikle izlemiş. Ne var ki film beni yakalayamadı. Değinilen konular, verilen mesajlar, içeriğin derinlikleri tartışılamaz. Fakat yine de filmi sevdiğimi söyleyemeyeceğim. Fantastik seviyor olmama rağmen bu sefer uyuşamadık.
1 yıldan fazla önce
debituke profil resmi
debituke
Sadece TİM BURTON diyorum.
Keşke daha önce izleseymişim.
neredeyse 2 yıl önce
cimcini profil resmi
cimcini
aile filmi diye etiketlenmis oyle gozukur uzaktan ama yakindan o tim burton"nin a tatli arkasi kotumser olum korkusunu goruruz
neredeyse 2 yıl önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Tim Burton gerçekten masalcı mı yoksa masalları sorgulayan bir insan mı bilmiyorum ama o ince çizgiyi çok iyi ayarlıyor. Film ise masal ve gerçeklik arasındaki bir baba oğul filmi gibi gözükse de maceracı bir adamın hikayesi diyebiliriz. Tim Burton klasiklerinden, izlenebilirliği çok yüksektir.
2 yıl önce
mhmtcngrpnr profil resmi
mhmtcngrpnr
yani şimdi film iyi miydi kötü müydü imdb puanını gerçekten hak ediyor mu etmiyor mu kesinlikle onu düşünüyorum ve bi karar veremiyorum başlarda bu ne lan dedim ama sonunu güzel getirip bitirdiler bence. Dediğim gibi iyi yada kötü karar veremiyorum bence izleyin ve siz karar verin çok değişik bir film olmuş en kısa zamanda kitabını da bulup okuyacağım (:
2 yıldan fazla önce
lews profil resmi
lews
Tim Burton'ın hayal gücü gibisi yok:) gerçekle hayal arasında gidip geldiğiniz baş karakterin kafasında geçenleri çözmeye çalıştığınız ilginç bir yapım olmuş.Dikkatli izlenmesi gereken bir film.
2 yıldan fazla önce
siborgmujgan profil resmi
siborgmujgan
diyemedim bi şey
neredeyse 3 yıl önce
Omerbahadir profil resmi
Omerbahadir
İzlediğim en anlamlı filmlerden biriydi tek kelimeyle harika... Tim burton bize "İstediğiniz hayatı yaşayamayabilirsiniz ama kendi dünyanızda senaristte yönetmende sizsiniz, hayatın size vermediklerini siz kendinize verebilirsiniz " demiş heralde :).Asıl soru ise Edward gibi kaçımız kendi dünyamızda Tim burton olabiliriz ?
3 yıl önce
Agarta profil resmi
Agarta
Masalsı bir tad
3 yıldan fazla önce
Caffeine profil resmi
Caffeine
Tam bir Tim Burton usülü, dramıyla, esprileriyle, eğlencesiyle. Burton yine tüm bunları bir bütün halinde masal tadıyla sunmayı başarmış. Film o kadar 'Burton' ki, yönetmeni bilmeden izlesem tahmin etmem hiç zor olmazdı :) Güzel başladı güzel gelişti güzel bitti. Bu arada Ewan Mcgregor'un iyi bir oyuncu olmasının yanı sıra, müthiş bir aptal aşık rolü yaptığına da tanık oluyoruz. İzlemeden ölmeyin.
3 yıldan fazla önce
hezarfen profil resmi
hezarfen
Keşke dünyada edward gibi babalar olsa
3 yıldan fazla önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Tim Burton yine bir şaheser yaratmış film o kadar güzeldi ki hayal diyarlarında yalınayak dolaştırdı, mutlu etti, heyecanlandırdı, hüzünlendirdi, ağlattı...doyamadığım keşke bitmese bu masal devam etse dediğim bir filmdi. bu harika filmi izlemekte benim kadar gecikmeyin yoksa masallar diyarında keyifli bir yolculuktan mahrum kalırsınız söylemesi benden:)
3 yıldan fazla önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
''Hayallerinin aşkıyla karşılaştığında zamanın durduğunu söylerler.Bu doğru ama söylemedikleri bir şey var.Zaman tekrer akmaya başladığında aradaki farkı kapatmak için çok daha hızlı ilerler.''Tim Burton farkıyla baba-oğul ilişkisine ve aşka farklı bir bakış açısı.Kesinlikle izleyin :D
3 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Aile filmleri nedense diğerlerinden daha çok etkiliyor insanı. Çok sevdim, ilk izlememin üstüne 3-4 kere daha izledim. Her defasında göz dolması ve hüzünle bitirdim.
3 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
Gözlerim dolu dolu oldu,çok sevdim..hayatın sıradanlığını kendi iç dünyasında süsleyen renklendiren bir babanın hikayelerinden alınacak en güzel ders şu: hani çok sık yapılan bi espriden sıkılır ve bir süre sonra tekrar duyduğunda onu neden sevdiğini hatırlarsın ya..en yakınlarımız,sevdiklerimiz de böyle,her anı onları neden sevdiğimizi hatırlayarak yaşamalıyız..
neredeyse 4 yıl önce
Lioness profil resmi
Lioness
Çok ama çok pişmanım bu filmi sürekli izlemeyi ertelediğim için :( Harikaydı...
neredeyse 4 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Hayatta Karşılaşabileceğiniz en iyi baba oğul hikayelerinden biridir. Tim Burton'ın yaşamak için bize bir kaç neden sunduğu, içi umut, mistisizm, masallar ve güzel şarkılarla süslenmiş bir yapım. Eddie Vedder ki en sonunda bir şarkı söyler, elinle öper başına koyarsın. Torbada ekmek, matarada su değil belki amma, Olmayanların umududur bu film... Tüm ailenizi, ya da sevdiğiniz kim varsa alın yanınıza, elinden tutun ve bırakmayın ...
4 yıl önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
o son masalda gözleri dolmayan bizden değildir... :)
4 yıl önce
gangrel profil resmi
gangrel
Fantastik filmleri seviyorum. Zaten tim burton saçma sapan türk aşk dizisi çekse yine izlerim. farkmaz.
4 yıl önce
seymanese profil resmi
seymanese
Keşke benim çevremde de böyle insan olsa :)
4 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
tim burton, johnny depp'siz de güzel fantazyalar kurabiliyormuş demek ki !
4 yıldan fazla önce
bulut profil resmi
bulut
çok hoş bende etkisi büyük yer yer hüzünlendiren yer yer tebessüm ettiren çok güzel bir filmdi
4 yıldan fazla önce
neway profil resmi
neway
Hayal gücümü genişten her film başımın tacıdır. Çok güzel bir filmdi
4 yıldan fazla önce
Senemini profil resmi
Senemini
Hayal dünyası ile mantığın iç içe geçtiği masalsı ve güzel bir film. Arşivinizde olması gerekenlerden...Çok beğendim, Tim Burton'ın bütün filmlerini izlemedim ama izlediklerim arasında en iyi filmi buydu diyebilirim;)
4 yıldan fazla önce
Persistent profil resmi
Persistent
Nehirdeki en büyük balık yakalanamadığı için büyüktür
4 yıldan fazla önce
beyinsapi profil resmi
beyinsapi
tim burton filmlerini izleyin izlettirin :)
4 yıldan fazla önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Tim Burton'un evreninden gelen beklenmedik bir film. Son dönem örnekler düşünülünce Big Fish neden önemli bir fil daha net anlaşılır bir dueum. Farklı türleri bir araya getiren film keyifli bir seyirlikten fazlasını vaat ediyor
neredeyse 5 yıl önce
servett profil resmi
servett
Son yarım saat herşeyi özetliyor :)
neredeyse 5 yıl önce

Big Fish filmini beğenenler

Big Fish filmi hakkında ilgi çekici içerikler