Büyük Balık (Big Fish) (2003)

Büyük Balık (2003)Big Fish

Puan 8.6 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
125 dakika
1264
44
3236
728
Özet Fragman Beğenenler
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
o gece keşfettim ki kötü veya şeytani sandığınız çoğu şey yalnızca yalnızlık çekiyordur ve sosyal inceliklerden haberdar değildir.
error_outline
Freyja0 profil fotoğrafı
Freyja0
She said that the biggest fish in the river gets that way by never getting caught.
error_outline
Stranger profil fotoğrafı
Stranger
Izledim fakat bana hitap etmiyor. Masalsı bir film.
error_outline
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Genel anlamda gerçekten çok güzel anlamları olan hayal dünyasında yüzdüğünüz sürükleyici çok güzel bir filmdi zaten Tim Burton varsa başka söze gerek yoktur. İzletilmesi gereken filmler listemize ekleyelim lütfen :)
error_outline
buyukbalik profil fotoğrafı
buyukbalik
Hayatımın filmidir kendileri. Bir filme ait taşıdığım tek dövmemdir. Ütopyamı tam anlamıyla, eksiksiz olarak milyonlarca insana sunup, paylaştığın için sana minnettarım Tim Burton... İyi ki varsın.
error_outline
nazarboncugu profil fotoğrafı
nazarboncugu
sen ne güzel bir insansın Tim Burton, bir kaç kez daha izlenesi film olmuş..
error_outline
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Oyuncu seçimleri , senaryonun muazzamlığı , konunun akışı ve hayata dair muhteşem mesajlar veren çok ama çok beğendiğim bir Tim Burton efsanesi. Tek kelimeyle bayıldım.
error_outline
trevor profil fotoğrafı
trevor

''nehirdeki en büyük balık yakalanamadığı için büyüktür''
''ayakkabısız nasıl gideceksin? -sanırım canım acıyacak hem de çok.''
''O gece şeytani ve kötü olarak nitelendirilen şeylerin sadece yalnız ve kaba olan şeyler olduğunu öğrendim''
error_outline
Eternity profil fotoğrafı
Eternity
Sevdiğim filmleri tekrar tekrar, özellikle izlememiş birine tavsiye edip beraber izlemeye bayılırım. Bu nedenle Big Fish herhalde en çok izlediğim filmlerden biridir. :) bu sitede izlemeyen yoktur diye düşünüyorum. Sinemanın Hayao Miyazaki'si Tim Burton'ın Ed Wood ile beraber en iyi filmi. Bana kalırsa Tim biraz kendini anlatmıştır bu filminde.
error_outline
Aaisha profil fotoğrafı
Aaisha
Tim Burton hayalgücü diye bir kavram var ki başka bir şeye denk gelemiyor. Kullanılan metaforlar, ince göndermelerden bahsetmiyorum bile. Hepsi kendine özgü. Sıkmayan, akışı "nehir" gibi bir filmdi...
error_outline
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Herkesin bir hikayesi vardir ama herkes hikayesini bu kadar güzel anlatamaz...Son derece keyifli ve sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film..Ben film bittikten sonra bir süre o hayal dünyasının etkisinden kurtulamadım..İzlemeyen arkadaşlara tavsiye ederim.Gönül rahatlığıyla izleyebilirler..
error_outline
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
Yorumlardan etkilenerek izlemeye karar vermiştim. Sanırım herkes kendisine hitap eden bakış açısıyla ve derinlikle izlemiş. Ne var ki film beni yakalayamadı. Değinilen konular, verilen mesajlar, içeriğin derinlikleri tartışılamaz. Fakat yine de filmi sevdiğimi söyleyemeyeceğim. Fantastik seviyor olmama rağmen bu sefer uyuşamadık.
error_outline
debituke profil fotoğrafı
debituke
Sadece TİM BURTON diyorum.
Keşke daha önce izleseymişim.
error_outline
cimcini profil fotoğrafı
cimcini
aile filmi diye etiketlenmis oyle gozukur uzaktan ama yakindan o tim burton"nin a tatli arkasi kotumser olum korkusunu goruruz
error_outline
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Tim Burton gerçekten masalcı mı yoksa masalları sorgulayan bir insan mı bilmiyorum ama o ince çizgiyi çok iyi ayarlıyor. Film ise masal ve gerçeklik arasındaki bir baba oğul filmi gibi gözükse de maceracı bir adamın hikayesi diyebiliriz. Tim Burton klasiklerinden, izlenebilirliği çok yüksektir.
error_outline