Büyük Balik (Big Fish) (2003)

Büyük Balik (2003)Big Fish

Puan 8.5 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
125 dakika
1236
41
3166
720
Freyja0 profil resmi
Freyja0
She said that the biggest fish in the river gets that way by never getting caught.
error_outline
4 ay önce
maximus585858 profil resmi
maximus585858
Izledim fakat bana hitap etmiyor. Masalsı bir film.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
Genel anlamda gerçekten çok güzel anlamları olan hayal dünyasında yüzdüğünüz sürükleyici çok güzel bir filmdi zaten Tim Burton varsa başka söze gerek yoktur. İzletilmesi gereken filmler listemize ekleyelim lütfen :)
error_outline
1 yıldan fazla önce
buyukbalik profil resmi
buyukbalik
Hayatımın filmidir kendileri. Bir filme ait taşıdığım tek dövmemdir. Ütopyamı tam anlamıyla, eksiksiz olarak milyonlarca insana sunup, paylaştığın için sana minnettarım Tim Burton... İyi ki varsın.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
nazarboncugu profil resmi
nazarboncugu
sen ne güzel bir insansın Tim Burton, bir kaç kez daha izlenesi film olmuş..
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Oyuncu seçimleri , senaryonun muazzamlığı , konunun akışı ve hayata dair muhteşem mesajlar veren çok ama çok beğendiğim bir Tim Burton efsanesi. Tek kelimeyle bayıldım.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
trevor profil resmi
trevor

''nehirdeki en büyük balık yakalanamadığı için büyüktür''
''ayakkabısız nasıl gideceksin? -sanırım canım acıyacak hem de çok.''
''O gece şeytani ve kötü olarak nitelendirilen şeylerin sadece yalnız ve kaba olan şeyler olduğunu öğrendim''
error_outline
3 yıldan fazla önce
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Sevdiğim filmleri tekrar tekrar, özellikle izlememiş birine tavsiye edip beraber izlemeye bayılırım. Bu nedenle Big Fish herhalde en çok izlediğim filmlerden biridir. :) bu sitede izlemeyen yoktur diye düşünüyorum. Sinemanın Hayao Miyazaki'si Tim Burton'ın Ed Wood ile beraber en iyi filmi. Bana kalırsa Tim biraz kendini anlatmıştır bu filminde.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Tim Burton hayalgücü diye bir kavram var ki başka bir şeye denk gelemiyor. Kullanılan metaforlar, ince göndermelerden bahsetmiyorum bile. Hepsi kendine özgü. Sıkmayan, akışı "nehir" gibi bir filmdi...
error_outline
3 yıldan fazla önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Herkesin bir hikayesi vardir ama herkes hikayesini bu kadar güzel anlatamaz...Son derece keyifli ve sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film..Ben film bittikten sonra bir süre o hayal dünyasının etkisinden kurtulamadım..İzlemeyen arkadaşlara tavsiye ederim.Gönül rahatlığıyla izleyebilirler..
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Selenora profil resmi
Selenora
Yorumlardan etkilenerek izlemeye karar vermiştim. Sanırım herkes kendisine hitap eden bakış açısıyla ve derinlikle izlemiş. Ne var ki film beni yakalayamadı. Değinilen konular, verilen mesajlar, içeriğin derinlikleri tartışılamaz. Fakat yine de filmi sevdiğimi söyleyemeyeceğim. Fantastik seviyor olmama rağmen bu sefer uyuşamadık.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
debituke profil resmi
debituke
Sadece TİM BURTON diyorum.
Keşke daha önce izleseymişim.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
cimcini profil resmi
cimcini
aile filmi diye etiketlenmis oyle gozukur uzaktan ama yakindan o tim burton"nin a tatli arkasi kotumser olum korkusunu goruruz
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Tim Burton gerçekten masalcı mı yoksa masalları sorgulayan bir insan mı bilmiyorum ama o ince çizgiyi çok iyi ayarlıyor. Film ise masal ve gerçeklik arasındaki bir baba oğul filmi gibi gözükse de maceracı bir adamın hikayesi diyebiliriz. Tim Burton klasiklerinden, izlenebilirliği çok yüksektir.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
mhmtcngrpnr profil resmi
mhmtcngrpnr
yani şimdi film iyi miydi kötü müydü imdb puanını gerçekten hak ediyor mu etmiyor mu kesinlikle onu düşünüyorum ve bi karar veremiyorum başlarda bu ne lan dedim ama sonunu güzel getirip bitirdiler bence. Dediğim gibi iyi yada kötü karar veremiyorum bence izleyin ve siz karar verin çok değişik bir film olmuş en kısa zamanda kitabını da bulup okuyacağım (:
error_outline
4 yıldan fazla önce