Bandonun ziyareti (Bikur Ha-Tizmoret) (2007) afişi

Bandonun ziyareti (2007)
Bikur Ha-Tizmoret

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Müzikal, Dram, Komik
Yönetmen
Ülke
İsrail
Süresi
87 dakika
Sanemm Mısırlı bir Polis bandosu, bir Arap Kültür Merkezi’nin açılış töreninde çalmak üzere İsrail’e davet edilir. Ancak havaalanına inen bando üyeleri, ev sahipleri tarafından onları karşılamak üzere hiç kimsenin gönderilmediğini fark ederler. Adresi kendi başlarına bulmak için yola koyulan bando üyeleri bir otobüs tutarlar fakat aksilikler onları çölün ortasında, unutulmuş bir kasabada mahsur bırakır. Ertesi sabaha kadar şehre dönme şansı kalmayan bando üyelerine, kasabadaki cafe’nin çekici yöneticisi Dina, geceyi kendi evinde geçirmelerini teklif eder.

Yorumlar

eminuk profil resmi
eminuk
bu film kesinlikle arka planda kalmamalı. Herkes izlesin, herkes bilsin. O kadar içten , o kadar sıcak bir film ki bitene kadar yüzümden gülümseme eksik olmadı. Tabii her daim gulumsetmiyor, gizli gizli içinizi de acıtıyor. Farklı memleketlerin insanlarını görmek, dillerini duymak, müziklerini dinlemek benim için büyük bir zevk. Bu film de hepsini olabilecek en iyi şekilde yansıtmış. özellikle Dina nin ingilizce telaffuzuna bayıldım, Tevfik desen sert görüntüsüne rağmen çok sempatik geldi gözüme. Nasıl becerdiyse bittiğinde hem boğazimda bir düğüm hem de yüzümde bir sırıtma vardı:)) siz de izleyin vakit kaybetmeden.
5
neredeyse 2 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
çıkış noktası tam da bu topraklara yakışan bir absürdlük olan; çok keyifli, sıcak ve çok da bizden bir film. dialoglardan daha fazlasını anlatmayı başaran üçlü kadrajları başta olmak üzere sinematografisini sevdim.
2
2 yıl önce
TabuttaRovasata profil resmi
TabuttaRovasata
Sadece müzikleri için bile izlenebilecek, ülkemizde pek bilinmeyen harika bir film.
1
3 yıl önce

Bikur Ha-Tizmoret filmini beğenenler

Bikur Ha-Tizmoret filmini içeren raflar

Bikur Ha-Tizmoret filmi hakkında ilgi çekici içerikler