Billy Elliot (2000)

Billy Elliot (2000)

Puan 7.6 (15 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
110 dakika
158
1
462
170
arifcicek profil resmi
arifcicek
Beklentisiz izleyince ortalamanın üstünde kalan film. Billy'nin babasına kendini ispat sahnesi, mülakat sahnesi ve zarfı açtığı aile sahnesi... güzedi.
report_problem
7 ay önce
Sefa profil resmi
Sefa
Zorlu bir ikilem içerisinde kalan ve zorlu yolu seçen 11 yaşındaki bir çocuğun hikayesi. Muhteşem bir başarı öyküsü. Güzeldi. 7/10
report_problem
12 ay önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Dans aşkınaa :)
report_problem
2 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Mücadelenin filmi. Annesini kaybetmiş bir çocuğun evindeki ilişkilerin bozukluğundan kaynaklı öfkesinin içinde patlayarak sanata dönüştüğü muazzam bir yapıt. Madencilerin grev mücadelesi, bir kadının erkekler arasında daha cesur olmasının verdiği özgürlük hissiyatı. Anti komünist eleştirilerin fazlasıyla içinde barındığı ama gerçek mücadelenin kabullenme, yüzleşme, alışkanlıklardan kurtulma ailenin daha kutsal bir değer olduğunun bilincine varmak olduğunu anlatıyor. Önce tutuksunuzdur dans etmeye başlayınca kaybolursunuz. Madencileri ele alacak olursak. Duran ve hep aynı yerin altına inen asansöre binen kişiler. Greve başladıklarında kayboluyorlar ve sonu bilinmez bir hal alıyor. Grev de dansın bir başka adı. Yaşamla dans. Ama kendi mücadelesini unutan kişilerin başkalarının mücadelesine de saygı olmaz başkalarının mücadelesine ortak olduklarında ise yaşamda daha mutlu olacaklarını dile getirerek sınıfsal mücadeleyi unutturmaya çalışan da bir film ki hep yerin altına inen madencilerin yürüyen merdiven ile üst katlara çıktığı ve buna şaşırdıkları sahne beni çok etkiledi. Film olarak ayrı bir yeri hep olacak ama ana hikayenin arkasında gizli olan sınıfsal mücadelenin anlamsızlığı eleştirisi de kanayan bir toplum yarası olarak yerini alacaktır. İyi film, kötü eleştiri.
report_problem
2 yıldan fazla önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
görseller hikaye çok tatlıydı. hatta bir ara sahneye çıkıp bir tur dönsem mi dedim :) ama konuyu daha iyi kullanabilirler gibi geldi bana. buna rağmen yüzde güzel bir gülümseme bıraktı :)
report_problem
3 yıldan fazla önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Ne tatlı ve sıcak bi hikaye ama :) Bi kere oyunculuklar abartısız ama içten. Duyguyu çok güzel vermişler. Böyle kalbinizde hissediyosunuz :) Yer yer güldüren yer yer hüzünlendiren filmler vardır ya bu da onlardan işte. Ayrıca müziklerini de bi ayrı sevdim <3 Bence çok başarılı bir yapıt. Kesinlikle izlenmesi gerekenlerden :)
report_problem
3 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Yine bir hayallerin peşinden gitme hikayesi. Billy çok tatlıydı. Böyle bir ortamda, böyle bir çocukta bale sevdası çok ilham verici olmuş. İşleniş de güzeldi. Sevdim.
report_problem
4 yıl önce
EntelKarinca profil resmi
EntelKarinca
Konusuyla insanı içine çeken bir filmdi. Keşke bu kadar geç izlemeseymişim. Billy Elliot'u arkadaşınız kadar çok seveceksiniz bu filmi izledikten sonra
report_problem
neredeyse 5 yıl önce