Billy Elliot (2000) afişi

Billy Elliot (2000)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
110 dakika
Arcadia Kuzey İngiltere'de 1984 yılında yaşanan madenci grevinin sosyal bir zemin olarak karşımıza çıktığı film, ağabeyi ve babası greve katılan 11 yaşındaki bir çocuğun tek başına ayakta durma savaşını ve içsel mücadelesini anlatıyor. Box ringini terkedip bale dersleri almaya başlayan Billy Elliot'un seçimi ailesi tarafından yadırgansa da, bale hocası Bayan Wilkinson ona arka çıkacaktır.

Yorumlar

Aaisha profil resmi
Aaisha
görseller hikaye çok tatlıydı. hatta bir ara sahneye çıkıp bir tur dönsem mi dedim :) ama konuyu daha iyi kullanabilirler gibi geldi bana. buna rağmen yüzde güzel bir gülümseme bıraktı :)
6
5 ay önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Ne tatlı ve sıcak bi hikaye ama :) Bi kere oyunculuklar abartısız ama içten. Duyguyu çok güzel vermişler. Böyle kalbinizde hissediyosunuz :) Yer yer güldüren yer yer hüzünlendiren filmler vardır ya bu da onlardan işte. Ayrıca müziklerini de bi ayrı sevdim <3 Bence çok başarılı bir yapıt. Kesinlikle izlenmesi gerekenlerden :)
0
5 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Yine bir hayallerin peşinden gitme hikayesi. Billy çok tatlıydı. Böyle bir ortamda, böyle bir çocukta bale sevdası çok ilham verici olmuş. İşleniş de güzeldi. Sevdim.
2
9 ay önce
EntelKarinca profil resmi
EntelKarinca
Konusuyla insanı içine çeken bir filmdi. Keşke bu kadar geç izlemeseymişim. Billy Elliot'u arkadaşınız kadar çok seveceksiniz bu filmi izledikten sonra
2
1 yıldan fazla önce
starch profil resmi

Billy Elliot filmini beğenenler

Billy Elliot filmini içeren raflar

Billy Elliot filmi hakkında ilgi çekici içerikler