Billy Lynn's Long Halftime Walk (2016)

Billy Lynn's Long Halftime Walk (2016)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Düşündürücü
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
113 dakika
UGRCNKR Amerika'nın Irak'ı işgal ettiği dönemde geçen satirik savaş filmi Ben Fountain'in romanından sinemaya uyarlandı. Bravo adlı askeri timin sekiz üyesi, Al-Ansakar'daki çarpışmadan burnu bile kanamadan sağ çıkmayı başarır. Çatışmayı kayda alan muhabir, görüntüleri kanalına gönderir; Fox ise haber olarak yayınlar. Sonrasında grup kahraman olarak ilan edilecek ve bu durum her birinin hayatını değiştirecektir.

Yorumlar

mtufan profil resmi
mtufan
her şey ev için. peki ev neresi? kimimiz için yattığımız yer, şehrimiz, ülke veya dünyamız. bunlar billy için yeterli değil. yada önem sıralamasında en üstte değil. billy'nin en üsttekini keşfetme hikayesini izliyoruz filmde. gerçek evini bulma hikayesi. savaş filminden çok keşif filmi havası sezdim. yapım bizi billy'yi ve dünyasını keşfe çıkardı, üstelik billy ile birlikte öğrendik.
bu savaşın nedenini ve askerlerine verdikleri değeri de bir kez daha gün yüzüne serdi. siyasetteki anlamsızlığa vurgu yaparak neyin anlamlı olduğunu billy'nin gözünden gösterdi. bir insan en güvenli yer olarak öldürülme ihtimali en yüksek olan yeri seçiyorsa muhakkak birden çok sebebi olmalı diye düşünüyorum. o yüzden kategoriye düşündürücü etiketini seçiyorum.
2 yıl önce

Billy Lynn's Long Halftime Walk filmini beğenenler

Billy Lynn's Long Halftime Walk filmini içeren raflar

Billy Lynn's Long Halftime Walk filmi hakkında ilgi çekici içerikler