Bos ev (Bin-jip) (2004)

Bos ev (2004)Bin-jip

Puan 8.4 (13 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Korece
Ülke
Güney Kore
Süre
88 dakika
288
15
709
177
husevni profil resmi
husevni
Aşk filmi olarak geçse de bence filmin konusunu anlatmak için söylenecek üç kelimeden üçüncüsü aşk olmalı. Onun öncesinde söylenmesi gerekenleri zaten filmin sonundaki yazı özetliyor. Beyin yaktı.
report_problem
8 ay önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
izlediğim en etkileyici saçmalık bu oldu. anlatmak değil hissettirmek kaygısı bu filmdeki, gerçekten iyi yönetmenlik. umuyorum etkisi fazla sürmez üzerimde.
report_problem
10 ay önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Filmi açıkçası hiç beğenmedim. Sevgiliniz 2 dakika geç cevap yapsa mesajınıza kıyamet koparırsınız ama 2 kişinin konuşmadan aralarındaki anlatılan aşkı hissedemedim ben. Yani tamam konuşmak herşey değildir ama iletişim kurmak için gereklidir. Neden sustuklarını konuşmadıklarını dahi anlamadım. Benim idrakımdaki aşk bunun tam zıttı. Keşke konuşmadan iletişim kurabilsek ama bu çok ütopik bir dilek bu. Beğenenleri genel olarak eleştirmiyorum. Sonuçta herkesin aşka bakış açısı farklıdır ama ben kelimelerle iletişim kuramadan ortaya çıkan bu duyguyu aşk olarak nitelendiremiyorum.
report_problem
11 ay önce
Seda.. profil resmi
Seda..
minimum diyalogla bir dakika bile sıkmadan bu kadar şey anlat. büyüksün kim ki duk.. şiir gibiydi resmen, büyülendim
report_problem
1 yıldan fazla önce
Sefa profil resmi
Sefa
Sessizlik içinde yaşanan bir aşk. Tamam her şey güzel diyalogsuz duygu aktarımları ki her ne kadar nolur sesinizi duyim desemde olmadı ve aşk gibi unsurlar rahatlatıcı bir müzikle aktarılmış ancak asya filmlerindeki saçmalılıkları biliyoruz da bende böylesini hiç görmedim. Genel olarak idare ederdi.
report_problem
2 yıldan fazla önce
rejm profil resmi
rejm
yaşamın, kelimelerin ötesinde olduğunu işaret etmek için korece bir aşkı arapça seslendirmek... https://www.youtube.com/watch?v=YY6x6pVm6Ng
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
rejm profil resmi
rejm
İkiden bire, birden sıfır'a yükselmenin; birbirinde kaybolup birlikte yok olmanın hikayesi. 65 ile 47'nin toplamının 0 olduğu bir yerde, zaten sessizlikten başkası anlamlı olmazdı.
çok ince, çok naif; çok, çok güzel bir film.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Lioness profil resmi
Lioness
Etkisini üzrimden uzun süre atamadığım nadir filmlerden biri..
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Kangshanaga profil resmi
Kangshanaga
Vay Kim-ki duk vayy. Bu kadar az diyalogla böyle bir film. Aşkın çok değişik tasvirlerinden birini yapmistir; susarak konuşan, susarak anlatan, susarak yaşatan ve kelimelerin bu denli anlamsız olduğu bu film. Boyle bir film hakkında çok fazla konuşup-yazip da büyüsünü bozmamak en iyisi.
report_problem
3 yıldan fazla önce
atillalkan profil resmi
atillalkan
kızın ürkek ürkek fotografa girmek istemesi :)en güzel sahnesiydi filmin.
report_problem
4 yıl önce
berrn profil resmi
berrn
aşk için konuşmaya gerek yok demiş ve iki kişiden nasıl bir olunur göstermiş kim ki duk. Aslı ve olmak isteneni inanılmaz güzellikte sunmuş. Sessizlikten doğan mükemmellikle aslında konuşmanın ne kadar gereksiz olduğunu gösteriyor ve ekliyor 'her şeyden önce sevgi' Tümüyle Harikaydı! Müziklerin güzelliğinden dem vurmadan gidemeyeceğim.
report_problem
4 yıl önce
Biryudumviski profil resmi
Biryudumviski
Kelimelerin, cümlelerin, sayfalarca yazmanın, saatlerce konuşmanın bir anlamı yok bu filmden sonra...
Bakışların, yüreğin, hissetmenin sonsuz gücü var.
report_problem
4 yıl önce
starch profil resmi
starch
It's hard to tell that the world we live is either a reality or a dream...Çok beğendim.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Filmin sessizliği bir bana sıkıcı gelmiş galiba :D yani azıcık konuşun artık yahu demeden geçemedim izlerken. Sonu ise etkileyiciydi gerçeklik sınırlarını zorlasa da. Bir de sessizliğin ortasına arada bir dalan arap ablamızın müziği de oldukça güzeldi.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Senemini profil resmi
Senemini
Sus konusma sozler kimin umurunda dedirten, soz gumusse sukut altindir diyen atalarimizi bir kez daha hakli cikartan derin bir aşk filmi olmus. Başarılı.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce