Bos ev (Bin-jip) (2004)

Bos ev (2004)
Bin-jip

Puan Like 8.6 / 7 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Güney Kore
Süresi
88 dakika
Arcadia Kendine ait bir hayatı olmayan, diğer insanların yaşamına kendi yöntemleri ile ortak olan bir adam... Ve yardıma ihtiyacı olan genç ve güzel bir kadın... Tatile giden insanların evlerini kullanarak yaşayan ve karşılığını kendince bozulmuş ev aletlerini onararak ödeyen tuhaf bir adamın hikayesi... Yine böyle bir misafirliği sırasında evde yalnız olmadığını fark eder. Evde kocası tarafından işkence gören genç bir kadınla karşılaşan adam oldukça şaşkındır. İlk başta birbirlerinden çok farklı görünen bu iki insan giderek yakınlaşır ve aralarında sıradışı bir ilişki başlar.

Yorumlar

Sefa profil resmi
Sefa
Sessizlik içinde yaşanan bir aşk. Tamam her şey güzel diyalogsuz duygu aktarımları ki her ne kadar nolur sesinizi duyim desemde olmadı ve aşk gibi unsurlar rahatlatıcı bir müzikle aktarılmış ancak asya filmlerindeki saçmalılıkları biliyoruz da bende böylesini hiç görmedim. Genel olarak idare ederdi.
1 yıl önce
rejm profil resmi
rejm
yaşamın, kelimelerin ötesinde olduğunu işaret etmek için korece bir aşkı arapça seslendirmek... https://www.youtube.com/watch?v=YY6x6pVm6Ng
1 yıl önce
rejm profil resmi
rejm
İkiden bire, birden sıfır'a yükselmenin; birbirinde kaybolup birlikte yok olmanın hikayesi. 65 ile 47'nin toplamının 0 olduğu bir yerde, zaten sessizlikten başkası anlamlı olmazdı.
çok ince, çok naif; çok, çok güzel bir film.
1 yıl önce
Lioness profil resmi
Lioness
Etkisini üzrimden uzun süre atamadığım nadir filmlerden biri..
1 yıl önce
Kangshanaga profil resmi
Kangshanaga
Vay Kim-ki duk vayy. Bu kadar az diyalogla böyle bir film. Aşkın çok değişik tasvirlerinden birini yapmistir; susarak konuşan, susarak anlatan, susarak yaşatan ve kelimelerin bu denli anlamsız olduğu bu film. Boyle bir film hakkında çok fazla konuşup-yazip da büyüsünü bozmamak en iyisi.
2 yıl önce
atillalkan profil resmi
atillalkan
kızın ürkek ürkek fotografa girmek istemesi :)en güzel sahnesiydi filmin.
2 yıldan fazla önce
berrn profil resmi
berrn
aşk için konuşmaya gerek yok demiş ve iki kişiden nasıl bir olunur göstermiş kim ki duk. Aslı ve olmak isteneni inanılmaz güzellikte sunmuş. Sessizlikten doğan mükemmellikle aslında konuşmanın ne kadar gereksiz olduğunu gösteriyor ve ekliyor 'her şeyden önce sevgi' Tümüyle Harikaydı! Müziklerin güzelliğinden dem vurmadan gidemeyeceğim.
2 yıldan fazla önce
bencelatte profil resmi
bencelatte
Kelimelerin, cümlelerin, sayfalarca yazmanın, saatlerce konuşmanın bir anlamı yok bu filmden sonra...
Bakışların, yüreğin, hissetmenin sonsuz gücü var.
2 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
It's hard to tell that the world we live is either a reality or a dream...Çok beğendim.
3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Filmin sessizliği bir bana sıkıcı gelmiş galiba :D yani azıcık konuşun artık yahu demeden geçemedim izlerken. Sonu ise etkileyiciydi gerçeklik sınırlarını zorlasa da. Bir de sessizliğin ortasına arada bir dalan arap ablamızın müziği de oldukça güzeldi.
3 yıl önce
Senemini profil resmi
Senemini
Sus konusma sozler kimin umurunda dedirten, soz gumusse sukut altindir diyen atalarimizi bir kez daha hakli cikartan derin bir aşk filmi olmus. Başarılı.
3 yıl önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
dialogların olmamasını sorgulamanın anlamsız olduğu enteresan bir film. ve olağandışı görünen olayları hapishane sahnesinden sonra bende sorgulamayı bıraktım. çünkü aşk zaten akıl almaz bir çılgınlıktır. aşkın böyle anlatılabilir olması şaşırtıcı. süresi yeterli.müzikleri oldukça etkileyici. bu filmi beğendiğime inanamıyorum :)
3 yıldan fazla önce
yabann profil resmi
yabann
Güzel filmdi . Sessiz ve duru .. tavsiye ederim arkadaslar .
3 yıldan fazla önce
jujiko profil resmi
jujiko
filmin sessizliği hiç sıkmadı hatta harikaydı bile denebilir bana göre ama o son kısımlar şte oralar beni mahvetti...oysa bir işleyiş,fikir vs olarak çok güzeldi bence...bu kim ki'nin diğer filmlerini izlemedim henüz ama bu fena değildi...son kısmları da anlasam daha güzel olurdu ama kısmet işte...
3 yıldan fazla önce
EntelKarinca profil resmi
EntelKarinca
Ben pek olağanüstü bulmadım filmi. Şöyle ki filmde kullanılan diyaloglar çok azdı. Az konuşarak çok şey anlatmaya çalışmış yönetmen ama yapamamış bence. En azından ben o hissi alamadım. Filmde kullanılan müzikleri beğendim. Görüntü kalitesi açısından tatmin edici ancak filmde sürekli aynı şeylerin tekrarlanması (çamaşır yıkama, fotoğraf çekme vs.) bir süre sonra izlerken bunalmama sebep oldu. Golf sahnesi bana Cem yılmaz'ın dayak nedir sahnesini hatırlattı. Bu filmden çalmışlar sanki o sahneyi. Kim ki duk ile yıldızım hiç barışmayacak sanırım.
neredeyse 4 yıl önce
sirin profil resmi
sirin
Kim Ki-Duk farkı diyorum. Çok orijinal bir film.
4 yıl önce
KuledekiAdam profil resmi
KuledekiAdam
Son sahnesi için görülmeye değer bir film.
4 yıl önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
Uzakdoğu sinemasının en yetkin isimlerinden biri olan Kim Ki-Duk imzalı film yönetmenin en önemli yapıtlarından biri.
4 yıl önce
umrant profil resmi
umrant
Az sözle çok iş başarılmış filmdir.
4 yıl önce
blindcrow profil resmi
blindcrow
diyaloğa ihtiyaç olmadan da meramını gayet güzel anlatabiliyomuş insan, kim ki duk un yeni filmini (moebius) henüz izlemedim ama bu filmi çok etkileyiciydi müziğide ayrı güzel http://www.youtube.com/watch?v=v_sgrUxCCzM
4 yıl önce
dai profil resmi
dai
ses çıkaracak diye ben öldüm o çıkarmadı
4 yıldan fazla önce

Bin-jip filmini beğenenler

Bin-jip filmi hakkında ilgi çekici içerikler