Bir Zamanlar Anadolu (Bir zamanlar Anadolu'da) (2011)

Bir Zamanlar Anadolu (2011)Bir zamanlar Anadolu'da

Puan 8.6 (27 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Gizem, Sanat Eseri, Kült
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
157 dakika
439
24
1083
378
psykhe profil resmi
psykhe
Hayatımda izlediğim en yalın en güzel film ...
report_problem
1 yıldan fazla önce
nazarboncugu profil resmi
nazarboncugu
" neticede olan çocuklara oluyor doktor. herkes yaptığının cezasını çekiyor, çocuklarsa büyüklerin günahını. " birden fazla izlenir
report_problem
2 yıldan fazla önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Boğucu atmosferi diyalogların özenle seçilmiş olduğu bir sanat eseri olarak görüyorum bu filmi derinden vuruyor insanı film bitse bile üzerimde ki kasveti atamadım uzun bir süre..
report_problem
3 yıldan fazla önce
Kalypso profil resmi
Kalypso
Nuri Bilge Ceylan'nın görüntülerde ki özenli tavrını diyaloglar,oyunculuklar ve kurguya da aynı kusursuzlukla yansıttığı, tekrar tekrar izlemekten bıkmadığım müthiş film.Bozkır ancak bu kadar güzel sinemalaştırılabilirdi fikrimce,parçası olduğu coğrafyanın insanlarını ruhsal olarak nasıl boyadığı çok güzel yansıtılmış.
report_problem
4 yıl önce
BlackPeter profil resmi
BlackPeter
Bana Nuri Bilge Ceylan'ı sevdiren film
report_problem
4 yıldan fazla önce
Inermayas profil resmi
Inermayas
Oyunculuğun alıp başını gittiği bi nuri bilge ceylan filmi daha. Diyalogların detaylarına ve doğallığına hayran kalmamak elde değil.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
Heisenbergxx profil resmi
Heisenbergxx
A Seperation/10=Kıs Uykusu Kıs Uykusu/100=Bir Zamanlar Anadoluda
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
GÜZEL AMA BUNALTICI ÖZELLİĞİ DE OLABİLİR! O yüzden uygun bir atmosferde seyretmek lazım. Yoksa; oldukça gerçekçi, karakterleri çok iyi oynanmış, belgeselvari bir polisiye. O denli gerçekçi ki; doktorlar, emniyet mensupları, hakim savcılar falan seyretse, bu filmde mutlaka kendilerinden bir parça bulacaklardır.
report_problem
5 yıl önce
ufukercetin profil resmi
ufukercetin
yakın zamanda kış uykusunu izlediğimden dolayı sanırım bir zamanlar anadolu çok sıktı ..diyaloglar yine iyiydi ama kış uykusunun yanında o kadar kötü kaldı ki belkide bu yüzden beğenemedim ..
report_problem
5 yıldan fazla önce
bernausanmaz profil resmi
bernausanmaz
martin scorsese 'eğer film yapmak istiyorsanız, kendinize sormanız gereken ilk soru ''soyleyecek bir şeyim var mı'' der'. Nitekim eğer iyi bir yönetmene rastlarsanız bilin ki mutlaka anlatacak birşeyleri oluyor. Nuri Bilge Ceylan'ın izlemesi çok kolay filmler yaptığını idda etmiyorum ama mutlaka anlatacak birşeyleri var. Bu filmde olduğu gibi bir de anlatmak istediğini içten ve doğal dialoglar ile süsleyince film 'kurgu' değil de sanki aynı zaman diliminde bir yerlerde 'yaşanıyormuş' hissi veriyor. Bir Zamanlar Anadolu türkiyede sürekli mızmızlanan, mevcut durumundan sikayet eden ama bunu değiştirmek için aslında hiç bir harakette bulunmayan insanlarımıza yakın çekim almış gibi. Film boyu her karakter bir durumdan veya koşuldan rahatsızlığını dile getirmektedir. ancak bu şikayeti yaptığı kişi aslında konunun muhattabı bile değildir. çünkü konunun muhattabına bire bir sikayette bulunmak demek çözüm sürecine dahil olmak demektir. 'iş hallolsun da ben karışmayayım' isteriz. aslında kaotik sorunlar yumağı bir ülkede terapi niyetine alakasız insanlara yaptığımız şikayetler, mızmızlanmalar bizi toplum olarak ayakta tutuyor sanırım.
izlenesi
report_problem
5 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
görüntü, ses, diyaloglar... ve zamana yayılan aceleci olmayan bir kurgu. kendinizi alamayacaksınız. önyargılarınızdan sıyrılıp izleyin
report_problem
6 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Çok başarılı buldum bu filmi, fakat herkesin seveceği tarzda bir film olduğunu düşünmüyorum. Temposu hiç yükselmiyor ama düşmüyorda. Orta seyirde kendi rayında akıp gidiyor. Daha çok sanat filmi denilen tarzda diyebilirim sanırım.
report_problem
6 yıl önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
Atmosferi oldukça ilgi çekici. Filmin içinde buluyorsunuz kendinizi. Taşrada sıkışıp kalmış bürokratların her biri kendi derdinde. Kendi üstüne düşeni yapıp kalan kısma da "ne de olsa benden çıktı" zihniyetiyle yaklaşmaları, birbirlerini çekiştirmeleri, fırsatçı muhtarın misafirlerinden morg yardımı istemesi vs. Oldukça gerçekçi bir taşra atmosferi sunuyor. Nuri Bilge Ceylan bu filmle beraber önceki filmlerinden kopuş yaşayıp jüri özel ödülü aldı. Önceki filmlere göre daha akışkan ve diyalog eksenli bir film. Belki de kış uykusunun başarısının da habercisi
report_problem
6 yıldan fazla önce
Sehzade23 profil resmi
Sehzade23
izleyebileceğiniz en iyi Türk filmlerinden.
report_problem
6 yıldan fazla önce