Bird Box (2018)

Bird Box (2018)

Puan 7.1 / 10
Senin Puanın
Etiketler Bilim Kurgu, Gizem, Dram
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
124 dakika
165
18
526
32
Haticeozkrn profil fotoğrafı
Haticeozkrn
Film çok stresli, heyecanlı.. bazı yerlerde mantık hataları var kendimce..neden böyle bir canavar var, insanlıktan ne istiyor, küçük, yeni doğmuş bebekler nasıl intihar edebiliyor...gibi sorular oluşuyor insanda.. bir de film bir saati geçtikten sonra düşünüyorsun ve insanın aklına şu soru geliyor.. tüm dünyada görme engelli insanlar var ve bu insanlar nerede bunlar?...
error_outline
yaklaşık 2 ay önce
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Bu film neden bu kadar eleştiri almış anlamış degilim.Konu,Akış,Gerilim herşey var filmde.Dört dörtlük degil ama bence iyi kaliteli film.
error_outline
5 ay önce
Cardelia profil fotoğrafı
Cardelia
Baya bayıldım kendimi o atmosferin içinde hissettim. Başroldeki baya iyi bir oyuncu gerilim filminin hakkını vermiş
error_outline
1 yıldan fazla önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Ya şimdi şöyle düşünün insan bildiği ,gördüğü şeylerden mi daha çok korkar yoksa bilmediği görmediği şeylerden mi? Elbette herkesin özellikle küçükken,evde yalnız kalınca,geceleyin korktuğu,adını konduramadığı kağıda çizsek şekli şemalı pek de bilindik olmayan bunu belki başkalarına göstersek komik duruma düşeceğimiz bi korku figürü vardır.Özetle herkesin zihninde bu farklı bir taslaktır.İşte o yüzden Josh Malerman'ın dilimize KAFES olarak çevrilmiş kitabından uyarlama olan bu filmde yaratıkların görüntüsü yok ,ucu açık ki orayı bizim hayal gücümüze bırakıyor . Ben bu filmi izleyince otomatikman o yaratığı en korktuğum şeylerle bağdaştırdım .Bu yüzden kendimi filmin içinde gördüm hep,tabir yerindeyse sürüklendim gittim . Dışarıya bakan ben olsaydım ne görürdüm de aklımı kaçırırdım ? Gerçekten güzel bir film ,imgeler temsil ettikleri mesajlar baştan sona kadar hep canlı.Zaten Sandra varsa o film boş değiL hoştur.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
seymanese profil fotoğrafı
seymanese
Alıntıdır.
"
(bkz: a quiet place)'in kulağa,
(bkz: perfect sense)'in burna,
(bkz: bird box)'ın da göze hitap ettiği film."
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
sezgo profil fotoğrafı
sezgo
Martyrs 2008 spoilerli:

error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
sezgo profil fotoğrafı
sezgo
Ne olurdu bi goreydik, sanki biz de cildiracakmisiz gibi...
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
Kafes kitabının film uyarlaması ama gerçekten çok kötü bir uyarlama olmuş. Kitap/film karşılaştırması yapmadan söylüyorum fazlasıyla başarısız. Farklı ve çok güzel işlenebilecek bir konuyu, ruhsuz, donuk ve bayarak işlemişler. Özellikle Sandra Bullock'un oyunculuğu çok kötüydü. Güçlü görüneceğim havasını vereyim derken duygusuz ve dümdüz bir hale bürünmüş. 1 saat izledikten sonra kapatıp ertesi gün sonunu getirdim. Kitabını soluksuz okudum, filmini burnumdan soluyarak izledim. Çok güzel bir konuyu harcamışlar.
error_outline
2 yıldan fazla önce
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
Bir netfix original içeriği daha beni hayal kırıklığına uğrattı 45dk anca dayabildim.
error_outline
2 yıldan fazla önce
almiyorumad profil fotoğrafı
almiyorumad
Monsters inc. filminde Mike'ın Sullivan'a söylediği geldi hep aklıma "Bir isim verirsen ona bağlanırsın."
error_outline
2 yıldan fazla önce
filmci61 profil fotoğrafı
filmci61
Bir şeyler havada kaldı filmin sonunda;film boyunca hakim olan gizem çözülmedi,bu da filmin ortalamanın altında kalmasına sebep oluyor
error_outline
2 yıldan fazla önce
ozgetos profil fotoğrafı
ozgetos
Insanların görülmeyen şeylerden korkması (fobileri vs) ve sadece kendilerine değil başkalarına da zarar vermelerine sebep olabiliyor en basit anlamda film bunun üzerine kurulmuş. Soluksuz seyrettirdi
error_outline
2 yıldan fazla önce
BlaCkMyTh profil fotoğrafı
BlaCkMyTh
Evet gerilimliydi, seyrettirdi kendini ama Bullock, Malkovich, Rhodes ve azda olsa gözüken Paulsen in oyunculukları sayesinde oldu bunlar. Onlar olmasa bu film 5 puanı zar zor görür. Klasik Netflix yapımı ellerinde malzeme var tüm imkanlar var konular güzel ama işleniş ve ortaya çıkan sonuç yetersiz, tatmin etmeyen bir hazda. Bunun bence en önemli nedeni de adam gibi tek bir yapıma odaklanmak yerine çok fazla çeşit sunmaya çalışıp ister istemez kalitenin düşmesi. Ayrıca sanırım bir de dizilere çok abanmaları. Çıkarın o başta saydığım isimleri filmden, sanki onlar oynamamış gibi düşünmeye çalışın kanal d de gece yarısından sonra çıkan filmlerden hallice olurdu sonuç.
error_outline
2 yıldan fazla önce
tugced profil fotoğrafı
tugced
Baştan sona seyrettirdi mi? seyrettirdi..sıktı mı? asla.. mantık hataları var mı? olmaz mı.. izlemeyi sevdiğim gerim gerildiğim bir film oldu.. sonu.. özellikle sonu.. değer seyredilmeye.. :)
error_outline
2 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Kitabını olumadım ama filmi başarılı buldum. Gerilim dozajı iyi serpilmiş. Sonuna kadar soluksuz izletiyor. Tabii türüne göre çok daha iyi filmler mutlaka var. Oyunculuklarda iyidi. Sandra Bullock iyi bir seçim olmuş.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce