Bizim büyük çaresizligimiz (Our Grand Despair) (2011)

Bizim büyük çaresizligimiz (2011)Our Grand Despair

Puan 7.3 (8 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Gerçekçi, Dram
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
102 dakika
117
6
314
105
hissettigimce profil resmi
hissettigimce
Karakterlerin birbirleriyle ilişkileri film ilerledikçe ve biraz geç anlaşılıyor. Ender ve çetinin dostluğunun kuvvetini filmin başlarında hissetmek isterdim. Bu ikilinin kıza bakış açılarının bu kadar olgun kavgasız gürültüsüz olması da çok rastlanır bir olay değildi. Filmde net bir duygu hakim değil tek düze ilerliyor ama genel olarak beğendiğim bir film oldu.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Suskunluğun filmi içte kalanların..
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Sekyazar profil resmi
Sekyazar
Seyfi Teoman' ın mükemmel ötesi bir filmi. İki samimi arkadaşın sade hayatına darbe vuran güzel bir kız hayatlarındaki her şeyi değiştirir.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
deryacengiz profil resmi
deryacengiz
Çok çok sevdiğim, izlerken mutlu olduğum film. Kitabını da okumuş ve yine çok çok sevmiş biri olarak ikisinin arasında ayrım yapamayacağım, zaten Barış Bıçakçı kitabı yazmış sonra da filmi böyle olur diye Seyfi Teoman(huzur içinde yatsın) la birlikte senaryoyu yazmış gibi bir durum söz konusu.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
başlarda yapay dialogları ve daldan dala atlayan sahneleri nedeniyle hafiften gıcık etse de ve filmin içine girmemi zorlaştırsa da itiraf sahnesinden sonra daha doğal daha içten bir hale büründü ve sevimli hale geldi. elemanların naifliği ve "fareler ve insanlar"a yer ayırması filmin en sevdiğim detaylarıydı. sonuç olarak, başıma bir şey gelmeyecekse, izlemek keyif verse de pek başarılı bulmadım.
report_problem
5 yıldan fazla önce
potakal profil resmi
potakal
oyunculuklar bilmem neden accayip kötü geldi bana. kitabını okuduktan hemen sonra izlediğimden ve kitabındaki o sıcak ender ve çetin ilişkisini gördükten sonra mı oldu, kitabını okumadan izleseydim daha mı çok severdim bilmiyorum ama şimdi hiç sevmedim oyunculukları, ondan eminim. onun dışında, filmin genel havası güzeldi. biraz durgun ve hafif iç karartıcı atmosferi yine kitapla uyumlu değildi (kitap kıpır kıpır, bahardı bana göre) ama farkın öylesi olur, güzeldir
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
GoodDaySunShine profil resmi
GoodDaySunShine
Ankarada geçiyor film :)
report_problem
6 yıldan fazla önce
BerfinBeyaz profil resmi
BerfinBeyaz
iki arkadaş arasında fazlasıyla kuvvetli dostluğu ele almış çok tatlı bir film . aynı kadına aşık olan ve böyle güzel aşklarını paylaşan başka iki adam bulamazsınız sanırım :)
report_problem
6 yıldan fazla önce