Bizim büyük çaresizligimiz (Our Grand Despair) (2011) afişi

Bizim büyük çaresizligimiz (2011)
Our Grand Despair

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Gerçekçi, Dram
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
102 dakika
hivron Film, geçmişe dayalı dostlukları olan otuzlu yaşlardaki Ender ve Çetin’in yaşamlarını konu alıyor.Çetin, yıllar sonra Ankara’ya dönmüş ve Ender ile bir ev tutarak tekrar bir araya gelmiştir. Bu sırada yakın arkadaşları Fikret de Almanya’dan Türkiye’ye tatile gelmiştir. Bu tatilde bir trafik kazasında anne ve babasını kaybeden Fikret’in yeniden Almanya’ya dönmesi gerekir fakat ortada bir sorun vardır: artık yalnız kalan kız kardeşi Nihal.Nihal, Ankara Üniversitesi’nde öğrencidir ve okulunun bitmesine iki yıl vardır. Fikret’in Nihal’i emanet edebileceği kişi ise Ender ve Çetin’dir. Fikret, Nihal’i arkadaşlarına emanet eder ve Almanya’ya geri döner. Artık evde üç kişi yaşıyordur. Nihal anne ve babasını kaybetmiş olmanın yarattığı travmayı yaşarken Ender ve Çetin’le iletişim kurmak istemez. Fakat zamanla bu üç kişi arasında mecburiyetin de etkisiyle ismi konulamayan farklı bir yakınlaşma doğar.

Yorumlar

merveglldg profil resmi
merveglldg
Karakterlerin birbirleriyle ilişkileri film ilerledikçe ve biraz geç anlaşılıyor. Ender ve çetinin dostluğunun kuvvetini filmin başlarında hissetmek isterdim. Bu ikilinin kıza bakış açılarının bu kadar olgun kavgasız gürültüsüz olması da çok rastlanır bir olay değildi. Filmde net bir duygu hakim değil tek düze ilerliyor ama genel olarak beğendiğim bir film oldu.
0
8 ay önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Suskunluğun filmi içte kalanların..
0
8 ay önce
Sekyazar profil resmi
Sekyazar
Seyfi Teoman' ın mükemmel ötesi bir filmi. İki samimi arkadaşın sade hayatına darbe vuran güzel bir kız hayatlarındaki her şeyi değiştirir.
1
1 yıldan fazla önce
deryacengiz profil resmi
deryacengiz
Çok çok sevdiğim, izlerken mutlu olduğum film. Kitabını da okumuş ve yine çok çok sevmiş biri olarak ikisinin arasında ayrım yapamayacağım, zaten Barış Bıçakçı kitabı yazmış sonra da filmi böyle olur diye Seyfi Teoman(huzur içinde yatsın) la birlikte senaryoyu yazmış gibi bir durum söz konusu.
2
1 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
başlarda yapay dialogları ve daldan dala atlayan sahneleri nedeniyle hafiften gıcık etse de ve filmin içine girmemi zorlaştırsa da itiraf sahnesinden sonra daha doğal daha içten bir hale büründü ve sevimli hale geldi. elemanların naifliği ve "fareler ve insanlar"a yer ayırması filmin en sevdiğim detaylarıydı. sonuç olarak, başıma bir şey gelmeyecekse, izlemek keyif verse de pek başarılı bulmadım.
0
2 yıldan fazla önce
potakal profil resmi
potakal
oyunculuklar bilmem neden accayip kötü geldi bana. kitabını okuduktan hemen sonra izlediğimden ve kitabındaki o sıcak ender ve çetin ilişkisini gördükten sonra mı oldu, kitabını okumadan izleseydim daha mı çok severdim bilmiyorum ama şimdi hiç sevmedim oyunculukları, ondan eminim. onun dışında, filmin genel havası güzeldi. biraz durgun ve hafif iç karartıcı atmosferi yine kitapla uyumlu değildi (kitap kıpır kıpır, bahardı bana göre) ama farkın öylesi olur, güzeldir
1
2 yıldan fazla önce
GoodDaySunShine profil resmi
GoodDaySunShine
Ankarada geçiyor film :)
1
3 yıl önce
BerfinBeyaz profil resmi
BerfinBeyaz
iki arkadaş arasında fazlasıyla kuvvetli dostluğu ele almış çok tatlı bir film . aynı kadına aşık olan ve böyle güzel aşklarını paylaşan başka iki adam bulamazsınız sanırım :)
0
3 yıldan fazla önce

Bizim büyük çaresizligimiz filmini beğenenler

Bizim büyük çaresizligimiz filmini içeren raflar

Bizim büyük çaresizligimiz filmi hakkında ilgi çekici içerikler