Bizum Hoca (2014) afişi

Bizum Hoca (2014)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
96 dakika
Ricky.McFloyd Hikayelerden, fıkralardan tanıdığımız esprili ve bir o kadar da halktan bir insan olan Oflu Hoca tiplemesi “Bizum Hoca” filmi ile beyaz perdede hayat buluyor. Trabzon’un bir köyüne tayini çıkan resmi imamın gelmesi gecikince, köylüler camide namaz kıldıracak olan bir imam arayışını girerler. Yoğun tartışmalar sonucunda, köy halkının sevdiği ama resmi olarak imam olmayan “Bizum Hoca” nın köyün imamı olmasına karar verilir. “Bizum Hoca” imamlığı kabul etmiştir ki, köyün ortasından geçen dereye bir HES inşaatı yapılacağı haberi köyün gündemine bomba gibi düşer. Köylü bu inşaatın yapılmasına karşıdır ve mücadele başlar. Köylülerin başlattığı bu eylemin başına ise “Bizum Hoca” geçer. Kısa bir süre sonra gerçek imam gelince işler iyice karışır ve ne olursa bundan sonra olur... Aksiyonu bol, birbirinden neşeli sahnelerin art arda sıralandığı filmde, gülmeye doyacaksınız. Karadeniz’in şirin bir köşesinde yaşanan bu doyumsuz eğlence ve aksiyon, Kemal Sahir Gürel’in müzik ziyafeti eşliğinde izleyicinin karşısına çıkıyor.

Yorumlar

eskon profil resmi
eskon
Belli bir kesim tarafından epeyce pohpohlansa da iyi bir film değil. Ha ben bazı Türk yapımlarına beş dakika bile dayanamıyorum, bu onlardan değil. İzlenebilitesi var yine de .
1
1 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Güzel bi konuya değinse de film çok başarılı işlenmemiş. Özellikle komedi yapılmış ama zayıf komedisi.
1
neredeyse 2 yıl önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Hes'i destekleyen insanlar değiliz ama sadece hes karşıtlığı için yapılmış bir film. Film yerine protesto videosu demek daha doğru.
0
2 yıldan fazla önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Karadenizdeki Hes Katliamıyla ilgili savaşan bir film. Türkiye'de bu tarz toplumsal gerçekçi, eylemci sinemanın pek örneği yok. Teknik açıdan başarısız bir iş olduğunu söyleyebilirim. Fakat sosyal ve ekolojik derdi olan bu derdiyle sinemanın bir silah, devrimci, eylem aracı olduğunu bize tekrar hatırlatan bir film. Sempati yakalayarak insanları bilinçlendirmeyi amaçlayan yönetmen bunu da başarmış. Müzikleri başarısız ve görsel olarak yeterli doygunluğa ulaştırmıyor izleyiciyi. O güzelim dereleri yaylaları daha iyi çekebilirlerdi bence. Düşük bütçeli kocaman yürekli bir film. Devlerin gölgesinde tahta kılıçla savaşanlara ders niteliğinde ...
0
neredeyse 3 yıl önce

Bizum Hoca filmini beğenenler

Bizum Hoca filmini içeren raflar

Bizum Hoca filmi hakkında ilgi çekici içerikler