Kara Panter (Black Panther) (2018)

Kara Panter (2018)
Black Panther

Puan Like 7.6 / 62 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
134 dakika
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
İzlerken eğlendiğim, süresine rağmen su gibi akıp giden bir filmdi. Müziklerini ben beğenmedim ama görsellik olarak çok başarılıydı. Suni bir ortamı gayet realistik bir şekilde yansıtmışlar. Başrol de sırıtmamış hiç. Aldığı ödülleri tartışırım ama geçmişte o kadar kötü filme Oscarlar verildi ki buna sıra gelmez. Sinema nasıl göreceli bir kavramsa ödüller de aynı şekilde olduğundan bu filmi o açıdan yerden yere vurup çoluk çocuk filmi demek de bir nevi gizli hayranlıktır bence. Evet çocuklar Marvel filmlerini daha çok seviyor ama bu olumsuz bir özellik değil benim için. Yıllardır kendi evrenini oluşturamayan DC düşünsün nasıl bu kadar popüler olabilirim diye.
1 ay önce
BuseY. profil resmi
BuseY.
Kadınların ve siyahilerin ön planda olmasını çok sevdim. Dünyadan izole yaşayıp teknolojinin çok ileri seviyede olma fikrini de sevdim. Fakat bunların dışında pek abartılacak, süper bir film olduğunu düşünmüyorum.
10 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Rüya gibi bir filmdi. Özellikle görsellik açısından müthişti...
10 ay önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Görsellik,karakterler,müzikler ve Wakanda'nın görselliği çok güzeldi.MARVEL aşkı bambaşka :))
10 ay önce
muratdnmz profil resmi
muratdnmz
Yine marvel yine yorum yapmayacam , bu adamlar üzerine film yapanı pek görmedim 9 dan aşağı filmleri yol bence iyi seyirler
11 ay önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
eh işte idare eder bir film.. öyle abartılacak derecede mükemmellikte bir film asla değil.. ben aslında daha iyi bekliyordum, benim açımdan biraz hayal kırıklığı oldu diyebilirim.. filme puanım : 7.0

1 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Yine çok güzel bir marvel filmi aksiyonu ve komedisi dozundaydı. Beğendim.
1 yıldan fazla önce
Emrex profil resmi
Emrex
Forest Whitaker bence yönetmenlere yapımcılara şantaj yapıyo. Elinde tapeleri falan var. Yoksa bu kadar kötü oyunculukla bu kadar projede yer alması akıl karı değil yani.
1 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
marvel filmi sonuçta her türlü keyif weriyor we kendini izlettiriyor lakin genel marvel filmlerine göre biraz vasattı yer yer sıktı onu da söylemek lazım .
1 yıldan fazla önce
Raziye. profil resmi
Raziye.
Senaryonun Andy Serkis ten aile içi meseleye dönmesi iyi miydi değil miydi? bilemedim,benimseyemedim.Filmin akışı sıkıcıydı,hikaye sıradan,Martin Freeman in karakterinin sönük kalması(üzüldüm),aksiyon sahneleri(meydan okuma sahneleri dışında) dandik.Filmin bir artısını göremedim ama karakteri tanıma, oyuncular ve popülerliğinden dolayı izlenilir.
1 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Yine güzel ve keyifli bir Marvel filmi olmuş. Tüm seride var olan o esprili güzel aksiyon aynen devam ediyor.
1 yıldan fazla önce
zirzop001 profil resmi
zirzop001
Güzel bir solo film olmuş. Wakanda görselliği, töreni ciddi anlamda iyiydi.
1 yıldan fazla önce
KerseL profil resmi
KerseL
Marvel'in son harikası : Wakanda'da taht oyunları :)) Chadwick Boseman Civil War'da olduğu gibi yine başarılıydı. Ayrıca Andy Serkis ve Michael B. Jordan filmin öne çıkan isimlerinden. Görselliği gerçekten muazzamdı ama senaryoda sanki birşeyler eksik gibiydi. Ama kötü değildi sonuçta Marvel filmi hayatın anlamını aramıyoruz aksiyonuyla müzikleriyle kaliteli bir yapım .
1 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Harika bir başlangıç filmi olmuş diyebilirim. Etnik bir görselliği teknolojik bir harikalıkla bezeyerek, akıcı bir konuyla bütünleştirip çok iyi bir başlangıç filmi yapmışlar bence. Ve bu karakterin daha derin bir karakter olmasına da büyük katkı sağlamış. Fragman izledikten sonra bu kadar iyi olacağını da düşünmemiştim açıkçası. Ama ne de olsa MARVEL :) Hayır zaten ne yapsalar sinema sektöründe benim için sıkılmadan izlenecek bir şey oluyor ama. Bu film gerçekten ortalamanın üstünde olmuş. ufak tefek kopukluk yaratan sahneler yok değildi ama bunlar genele bakılınca rahatlıkla göz ardı edilebilir. :) Mutlaka izleyin derim, kaçırmayın.
1 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Filmde en sevdiğim şey etnik öğelere yer verilmesiydi. Müzikler, kıyafetler, törenler teknoloji ile çok güzel bir uyum oluşturmuş. Lakin gidişat pek de istediğim gibi değildi. Marvel filmlerinin eğlenceli atmosferinden biraz daha görmek isterdim. Aralara serpiştirilen espriler pek yetmedi bana. Konusu da çok yeterli değildi. Su gibi akıp gittiğini söyleyemem.
1 yıldan fazla önce