Karanlıkla Karşı Karşıya (BlacKkKlansman) (2018)

Karanlıkla Karşı Karşıya (2018)BlacKkKlansman

Puan 7.4 / 10
Senin Puanın
Etiketler Biyografi, Dram, Uyarlama
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
135 dakika
41
5
96
30
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Şimdi John David' in yeteneği babası Denzel' den geliyor o aşikar da bu kadar döktüreceğini de zannetmiyordum. Ve yine radikal fikirli isyankar yönetmen Spike Lee görüyoruz ki zenci militarizmini sahneye taşımış. Düşmanı mağlup etmek istiyorsan kaleye onun kimliğine bürünerek gir ! Vay anasını ...
error_outline
1 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
Harika bir film. Gerek 70ler Amerikasını göstermesi bakımından, gerek kurgusal, gerek oyunculuklar.
error_outline
2 yıldan fazla önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Ben beğendim gerçekten. Hem değindiği konu hem de hikayenin çılgınlığı açısından iyiydi.
error_outline
2 yıldan fazla önce
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
Güzel film. Çok beklenti ile izlemediğim halde keyif aldım. Oscar'a aday olabilecek kapasitede miydi ? tartışılır lakin Oldeuboi meselesi yüzünden gönül koyduğum, bir zamanlar çok iyi işlere imza atmış NY Knicksli Spike Lee, bu filmle eski günlerine dönüş adına ufak bir selam vermiş.
error_outline
3 yıldan fazla önce
incidamla profil fotoğrafı
incidamla
Fragmanı filmden daha iyi :) Çok yüksek beklentiyle izlememek lazım.
error_outline
3 yıldan fazla önce
almiyorumad profil fotoğrafı
almiyorumad
gerçeklere dayanıyor olması dışında çok etkilenmedim.
error_outline
3 yıldan fazla önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Göz ardı edilebilecek ufak tefek sıkıntılar dışında her şeyiyle harika bir yapım. Kesinlikle senenin en iyilerinden. Senaryo;gizli görevdeki hataların gerçekçiliğine katkısı harika. Oyuncular kalburüstü performanslarıyla etkileyici işler çıkarmışlar. Fakat en beğendiğim tarafı sinematografisi oldu. Gerçekten çok başarılı bir film. Beklenti içindeydim fakat beklediğimden de iyi çıktı. Kesinlikle tavsiye ederim.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Bu yıl sinema dünyası için zayıf geçiyor diye düşünürken sonunda dedirten filmlerden birisi oldu benim için. Çok başarılı bir iş çıkarmış Spike Lee. Başından sonuna kadar oldukça etkileyici bir film ve üstelik biyografik gerçeklere dayanan bir film. Filmin finalinde izlenenler ise kan dondurucu gerçekten. Yani bu tarz filmlerde hala acındırılıyor ırkçılık kullanılıyor gibi eleştiriler yapılıyor ama 2017 yılında bile hala bu halde olunması gerçekten insanlık adına utanç verici bana göre. Öte yandan sonunda dediğim bir şey de filmde The Birth of Nation filminin gömülmesi oldu. Tüm sinemaya dair sitelerde dergilerde forumlarda ve ya herhangi başka bir platformda bu film övülüp sinema tarihinin önemli filmlerinden biri olarak gösteriliyor fakat içeriğinde iğrenç bir ırkçılık var. (ki aynı şeyi o filmin yorumunda da söylemiştim) Belki siyahi ırkçılık üstüne çok film yapılıyor belki daha fazla ön plana sokulup oscara aday oluyor ama bence evet böyle de olmadı hatta daha fazla olmalı iyice insanların gözüne sokulmalı bu durum. Tabi cahil ve fanatik gruplar oldukça bu durum ne kadar değişir bilmiyorum. Zaten bahsi geçen ülkede kazanan bolca ırkçı söylemde bulunmuş bir başkan olsa da. Filmin belki de tek eksisi bana göre 15-20 dk kadar daha kısa olabilirdi. Onun dışında baştan sona etkileyici bir film. 8,6/10
error_outline
3 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Film beklentimin üzerinde çıktı. Sonuç olarak zaman ne kadar değişirse değişsin insanın ne kendiyle, ne derdiyle ne de insanla derdi hiçbir zaman bitmeyecek.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Trillmatic profil fotoğrafı
Trillmatic
Blaxploitation kokan, esprili göndermelerle dolu politik polisiye filmi. Kamera arkasında Spike Lee olsa da beklentim çok yoktu aslında. Ne mutlu ki beklediğimin çok üzerinde çıktı, hatta bittiğinde üzüldüm resmen. :)
POWER TO THE PEOPLE!
error_outline
3 yıldan fazla önce