Körlük (Blindness) (2008) afişi

Körlük (2008)
Blindness

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Kanada
Süresi
121 dakika
yabann Herkesi kör eden bir salgınının hızla yayıldığı modern bir kentte salgından etkilenmeyen bir kadının öyküsünü anlatan filmin başrollerini Julianne Moore, Mark Ruffalo, Danny Glover, Gael García Bernal ve Sandra Oh paylaşıyor.

Yorumlar

Philosophy profil resmi
Philosophy
İnsan bir sabah güne gözlerimi böyle açarsam ne olur? diye düşünmeden edemiyor..
neredeyse 2 yıl önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
kitabını okusaydım dayanamayıp yarıda bırakırdım dediğim film. özellikle karantina sürecinde yaşananlar canımı sıktı. sıktı derken film kötü anlamında diil, olaylar canımı sıktı.. film izlerken içinde buluyorum kendimi.. yapılan edilen bana yapılmış gibi düşünmeye baslıyorum. ama siz öyle yapmayın, oldugu gibi izleyin olayları. yoksa mantıksız bulucanız cok sey cıkar önünüze.
2 yıldan fazla önce
elfoztmr profil resmi
elfoztmr
Jose Saramago'nun bu eserini okurken çok etkilenmiştim ve bu süreçte hayatımda karşılaştığım körlük üzerine tesadüfler de şaşırtıcıydı,bir süre hiç aklımdan çıkmadı.Görsellik için izlenebilir iyi bir uyarlama fakat yine de yeterli değildi.İlk olarak kitabını okuyup hayal gücünüzün sınırlarını gördükten sonra izlemenizi tavsiye ederim.
2 yıldan fazla önce
yabann profil resmi
yabann
Nobel ödüllü yazar Jose Saramago nun aynı adlı eserinden uyarlanan film , kitaba göre sönük kalmış. Farklı konusu ve özgün senaryosu için izlenebilir. Kitapseverler için kitabı tavsiye ederim filmden ziyade .
3 yıldan fazla önce

Blindness filmini beğenenler

Blindness filmi hakkında ilgi çekici içerikler