Körlük (Blindness) (2008)

Körlük (2008)Blindness

Puan 7.3 (10 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Brezilya
Süre
121 dakika
65
5
238
84
Rainbow profil resmi
Rainbow
İçinde bulunduğumuz şu coronalı günlerde konusu salgın olunca insan izlemek istiyor haliyle ...Kitabı okumadım açıkçası yine de az biraz bildiğim kadarıyla yorumlayacak olursam film çok da tatmin edici değil.Tempo düşük oyuncularda beklediğim enerji yok .Oysa ki konusu gerçekten çok güzel...
report_problem
12 ay önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Kitabı okuduktan sonra filmini izlemek güzel duygu (: Kesinlikle önce kitabı okumanızı tavsiye ederim daha sonra kitabın hızlı, kısa bir özeti olarak filmi de izleyebilirsiniz. Kitabın yanında sönük kalsa da güzel bir filmdi.
report_problem
2 yıldan fazla önce
almiyorumad profil resmi
almiyorumad
Perfect Sense'ten sonra duyu kaybı üzerine izlediğim en iyi filmdi sanıyorum. Kitabını okumama rağmen pek anımsamıyorum ancak gerildiğimi hissetmiştim sanki. Bu filmde de gerildiğim sahneler oldu. Dış sesin söyledikleri ise verilmek istenen mesajı iletiyor gayet. İyiydi.
report_problem
2 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
İnsan bir sabah güne gözlerimi böyle açarsam ne olur? diye düşünmeden edemiyor..
report_problem
5 yıl önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
kitabını okusaydım dayanamayıp yarıda bırakırdım dediğim film. özellikle karantina sürecinde yaşananlar canımı sıktı. sıktı derken film kötü anlamında diil, olaylar canımı sıktı.. film izlerken içinde buluyorum kendimi.. yapılan edilen bana yapılmış gibi düşünmeye baslıyorum. ama siz öyle yapmayın, oldugu gibi izleyin olayları. yoksa mantıksız bulucanız cok sey cıkar önünüze.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
elfoztmr profil resmi
elfoztmr
Jose Saramago'nun bu eserini okurken çok etkilenmiştim ve bu süreçte hayatımda karşılaştığım körlük üzerine tesadüfler de şaşırtıcıydı,bir süre hiç aklımdan çıkmadı.Görsellik için izlenebilir iyi bir uyarlama fakat yine de yeterli değildi.İlk olarak kitabını okuyup hayal gücünüzün sınırlarını gördükten sonra izlemenizi tavsiye ederim.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
Nobel ödüllü yazar Jose Saramago nun aynı adlı eserinden uyarlanan film , kitaba göre sönük kalmış. Farklı konusu ve özgün senaryosu için izlenebilir. Kitapseverler için kitabı tavsiye ederim filmden ziyade .
report_problem
6 yıldan fazla önce