Kanlı Elmas (Blood Diamond) (2006)

Kanlı Elmas (2006)Blood Diamond

Puan 8.3 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
143 dakika
1482
21
4857
515
Yvaine profil fotoğrafı
Yvaine
‘’ Beyaz insanların elmaslarımızı istemesini anlıyorum ama kendi insanlarım bunu birbirlerine nasıl yapabiliyorlar ? ‘’
Uzun uzun yazılar yazmak isterim ama böylesine etkileyici bir filmi daha yeni bitirdiğimden midir nedir kelimelerimi toparlayamıyorum. Hep izlemek istiyordum ama erteliyordum, keşke daha önce izleseymişim …
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Adı gibi, kan ve gözyaşı dolu bir film. Umutları uğruna herşeyi göze alan, haklı davalarında hakir görülen insanlar.. Seyircisini de kendi derdine ortak edecek güzellikte anlatımıyla muhteşem, unutulmaz bir yapım.
error_outline
2 yıldan fazla önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Kesinlikle etkisinden kolay kolay cikamadigim ,defalarca izlediğim ve daha da izleyeceğim, bu denli çarpıcı gerçekleri bu denli çarpıcı bir şekilde anlatan harikulade bir film bir başyapıt benim için ????✴️?
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Eternity profil fotoğrafı
Eternity
Çemberlitaş Şafak Sinemaları'nda izlediğim nefis film. Kapanan sinema salonlarına olan özlemimden ötürü, eski salon isimlerini belirtmeyi seviyorum. Onun dışında, izlediğim en "çarpıcı" işlerden.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Hırslar, para ve yoksulluk. Bir çok gerçekliği içerinde barındıran muhteşem bir yapım.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
kallehari profil fotoğrafı
kallehari
Üzerinde düşünülmesi gereken anlamlı bir film olabilirdi, fakat bunun yerine bürokrat takım elbiseli, hatrı sayılır alım gücüne sahip insanların alkışlama seslerinin yankılandığı, ailesinin yaşaması için insan öldürmek zorunda kalan Solomon Vandy’inin tıpkı Batı ‘’medeniyetinin’’ istediği biçime sokularak kürsüye davet edilmesiyle bitti. Sanki emperyalist furyanın başını çeken devletlerden biri Birleşik Krallık değilmiş gibi. Sanki bizatihi kendi politikaları Afrika ve dünyanın zengin bütün topraklarını kanla sulamamış gibi. Vicdan mastürbasyonunun ötesine geçmeyecek pembe bir son. İdealist gazeteci kadın, ölüm eşiğine geldiği için elmastan vazgeçen erkek… Benim için en vurucu sahnelerinden biri Di Caprio’nun telefonla bizim gazeteci kadını araması oldu: aynı zaman akışı içerisinde iki farklı dünya… hoş o sahnede de gazetecimiz arkadaşlarıyla kahve içiyordu; üçüncü dünya ülkelerinin üreticilerini sömürerek naïf beyaz fincanlarımızda içtiğimiz kahveler.
Afrika’da olanları bırakın filmlerimizde işleyebileceğimizi, tahayyül edebileceğimizi bile zannetmiyorum.
error_outline
4 yıldan fazla önce
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
Söylenecek sayfalar kadar söz var ama boğazım düğümlü, içimde bir yumru.. Gerçek dünyaya buyurun ama hoş geleceğinizi sanmıyorum. Nasıl daha önce izlemedim dedim ama hiç izlememek daha kayıp olurdu..'' Kanlı tarihin yakıcı gerçekleri'' ...
error_outline
5 yıldan fazla önce
Aaisha profil fotoğrafı
Aaisha
Yine bir Leo efsanesi.. Birçok duyguyu yansıtan, izlerken kendimden,isteklerimden utandığım tokat gibi bir yapım..İzlemekte geciktiğim için üzgünüm..
error_outline
6 yıldan fazla önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Etkileyici
error_outline
6 yıldan fazla önce
lews profil fotoğrafı
lews
Leonardo nun daha önce izlemediğim baş yapıtlarından biri , heyecanla izledim aksiyon dram , her türlü duyguyu birarada yasatabilen sağlam bir yapım olmuş , kesinlikle izlenilmeli .
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Muhteşem! Mutlaka izleyin.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
esarialtin profil fotoğrafı
esarialtin
Bu kanlı elmaslar mevzusu afrikanın sömürülmesi sürecinde çok önem taşıyan bir konu. Kanlı elmas paralarıyla finanse edilen onlarca savaş, başta ruanda gibi ülkeleri kan gölü haline getiren Belçika, hollanda elmas şirketlerinin hikayesinin iç yüzünü anlatan oldukça cesur bir yapım. Hikayesini bilmiyorum ama konusu gerçektir. Birde başlı başına bir oyuncu var filmde Dicaprio isminde tanırsınız:D onun için bile izlenir ...
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
LEONARDO DİCAPRİO HÜSRAN Oyuncunun bazı filmlerinden beklentiye giriyorsunuz ama maalesef...Macera vasat kalmış, konunun derinliğine de girilememiş; aradığınızı bulamayabilirsiniz.
error_outline
yaklaşık 9 yıl önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
derdi olan bir drama... derdi olan bir aksiyon draması
error_outline
9 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Harika bir aksiyon filmi. Tabi sadece bir aksiyon filmi de değil. Film bittiğindeyse ah Leo sen hangi filmde mutlu olacaksın diye de düşünmeye başladığım film :)
error_outline
9 yıldan fazla önce