Kanlı Elmas (Blood Diamond) (2006)

Kanlı Elmas (2006)
Blood Diamond

Puan Like 8.4 / 13 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
143 dakika
phoebe 990’larda Sierra Leone’de gelişmekte olan kaos ve iç savaşın fon oluşturduğu “Blood Diamond Kanlı Elmas” Güney Afrikalı paralı asker Danny Archer (Leonardo DiCaprio) ile Mendeli balıkçı Solomon Vandy’nin (Djimon Hounsou) hikayesi. Her iki adam da Afrikalıdır, ama geçmişleri ve şartları olabildiğince farklıdır. Ne var ki, hayatlarını değiştirebilecek pembe bir elması bulmak için çıktıkları serüvende yazgıları kesişir.

Yorumlar

Selocan profil resmi
Selocan
Söylenecek sayfalar kadar söz var ama boğazım düğümlü, içimde bir yumru.. Gerçek dünyaya buyurun ama hoş geleceğinizi sanmıyorum. Nasıl daha önce izlemedim dedim ama hiç izlememek daha kayıp olurdu..'' Kanlı tarihin yakıcı gerçekleri'' ...
1 ay önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Yine bir Leo efsanesi.. Birçok duyguyu yansıtan, izlerken kendimden,isteklerimden utandığım tokat gibi bir yapım..İzlemekte geciktiğim için üzgünüm..
1 yıl önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Etkileyici
1 yıl önce
lews profil resmi
lews
Leonardo nun daha önce izlemediğim baş yapıtlarından biri , heyecanla izledim aksiyon dram , her türlü duyguyu birarada yasatabilen sağlam bir yapım olmuş , kesinlikle izlenilmeli .
neredeyse 3 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Muhteşem! Mutlaka izleyin.
3 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Bu kanlı elmaslar mevzusu afrikanın sömürülmesi sürecinde çok önem taşıyan bir konu. Kanlı elmas paralarıyla finanse edilen onlarca savaş, başta ruanda gibi ülkeleri kan gölü haline getiren Belçika, hollanda elmas şirketlerinin hikayesinin iç yüzünü anlatan oldukça cesur bir yapım. Hikayesini bilmiyorum ama konusu gerçektir. Birde başlı başına bir oyuncu var filmde Dicaprio isminde tanırsınız:D onun için bile izlenir ...
3 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
LEONARDO DİCAPRİO HÜSRAN Oyuncunun bazı filmlerinden beklentiye giriyorsunuz ama maalesef...Macera vasat kalmış, konunun derinliğine de girilememiş; aradığınızı bulamayabilirsiniz.
4 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
derdi olan bir drama... derdi olan bir aksiyon draması
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Harika bir aksiyon filmi. Tabi sadece bir aksiyon filmi de değil. Film bittiğindeyse ah Leo sen hangi filmde mutlu olacaksın diye de düşünmeye başladığım film :)
4 yıldan fazla önce
neway profil resmi
neway
Mutlaka izlenmeli diyeceğim filmlerden biri. Biraz üzülecek, biraz düşünecek keyifle izleyeceksiniz.
4 yıldan fazla önce
furkandr profil resmi
furkandr
çok güzeldi
4 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
çok etkileyici ve düşündürücü bir yapım kesinlikle izleyin
4 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
1990’larda Sierra Leone’de gelişmekte olan kaos ve iç savaşın fon oluşturduğu “Blood Diamond Kanlı Elmas” Güney Afrikalı paralı asker Danny Archer (Leonardo DiCaprio) ile Mendeli balıkçı Solomon Vandy’nin (Djimon Hounsou) hikayesi. Her iki adam da Afrikalıdır, ama geçmişleri ve şartları olabildiğince farklıdır. Ne var ki, hayatlarını değiştirebilecek pembe bir elması bulmak için çıktıkları serüvende yazgıları kesişir.
4 yıldan fazla önce

Blood Diamond filmini beğenenler

Blood Diamond filmi hakkında ilgi çekici içerikler