Beyaz seytan (Blow) (2001)

Beyaz seytan (2001)
Blow

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
124 dakika
cinemarty George Jung, küçük girişimci bir babanın oğludur. Ailesinin iki yakayı bir araya getirmekte ne denli zorlandığını görerek büyür ve bir yetişkin olarak asla maddi zorluklar yaşamamaya şartlar kendini. Kaliforniya’ya göç eder ve orada uyuşturucu işine bulaşır. Sonuçta, bir yandan maddi açıdan başarı, bir yandan da hapis gelir. Kodeste tanıştığı biri, yeni yeni yaygınlaşmakta olan kokain pazarında birlikte iş yapmayı teklif eder ona. Serbest bırakılır bırakılmaz, George Jung ABD’deki kokain piyasasında büyük oynamaya başlar ve kısa sürede pazarın %85’ini elde eder. Uyuşturucu Jung’a maddi anlamda çok şey getirse de, asla onarılamayacak şekilde başka birçok şeyi de ondan sonsuza dek almaktadır...

Yorumlar

kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Film sıradan bir kokain kaçakçılığı filmi gibi görünse de sahneleri buna hizmet ediyor olsa da beni etkiledi. Kurgusu sıkabilir, sürükleyici hissettirmeyebilir; ilk kez geçen sene Mayıs'ta başlamıştık kız arkadaşımla izlemeye bir türlü tamamını izleyemedik. Birkaç saat önce zorlaya zorlaya bitirdik. Filmin bazı sahnelerindeki açılara dikkatli bakacak olursanız birazdan ne olacağını tahmin edebiliyorsunuz. Kristina ne kadar anlamlı bir isim. Sanki Hristiyanlığın lütfunu, fırsatını iyi değerlendiremeyen bir nefis durumu yatıyor altında. Şişmanlığı komik görüp, tatlı bulunsun diye gereksiz esprilere ve yersiz komikliklere katlanmak zorunda bırakılıyorsunuz. Gene kazık atmak gibi, becermek gibi eril durumlar eşcinseller üzerinden aktarılıyor. Bu ve bunlar gibi insan ötekileştiren bölümler hoş olmasa da sonundaki manevi mükafat sizi büyülüyor.
14 gün önce
canmustaffa profil resmi
canmustaffa
son sözleri için sabırla ve beğeniyle izlemeniz gereken film. trajik bir hayat hikayesi.
6 ay önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Johnny Depp role hazırlanırken canlandırdığı karakter George Jung ile hapishanede görüşüp bilgi almış.

Filmin yönetmeni 1 yıl kadar sonra basketbol oynarken hayatını kaybetmiş. Toksikoloji raporunda vücudunda kokain bulunmuş.

Kokain sahnelerinde süt tozu kullanılmış.
2 yıldan fazla önce
XnG88 profil resmi
XnG88
bu film bana savaş tanrısını savaş tanrısı da bu filmi hatırlatıyor ikisi de birbirinden muhteşem
neredeyse 4 yıl önce
mezemorta profil resmi
mezemorta
Gerçek hikayeden uyarlama başarılı bir biyografik film . Yanlız filmdeki Pablo Escobar ı oynayan adam , gerçeğine gram benzemiyor . Kısa bir sahnede görünen Escobar için daha fazla özenilebilirdi .
neredeyse 4 yıl önce
ufukercetin profil resmi
ufukercetin
muhteşemdi ..
4 yıl önce

Blow filmini beğenenler

Blow filmi hakkında ilgi çekici içerikler