Beyaz seytan (Blow) (2001) afişi

Beyaz seytan (2001)
Blow

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
124 dakika
cinemarty George Jung, küçük girişimci bir babanın oğludur. Ailesinin iki yakayı bir araya getirmekte ne denli zorlandığını görerek büyür ve bir yetişkin olarak asla maddi zorluklar yaşamamaya şartlar kendini. Kaliforniya’ya göç eder ve orada uyuşturucu işine bulaşır. Sonuçta, bir yandan maddi açıdan başarı, bir yandan da hapis gelir. Kodeste tanıştığı biri, yeni yeni yaygınlaşmakta olan kokain pazarında birlikte iş yapmayı teklif eder ona. Serbest bırakılır bırakılmaz, George Jung ABD’deki kokain piyasasında büyük oynamaya başlar ve kısa sürede pazarın %85’ini elde eder. Uyuşturucu Jung’a maddi anlamda çok şey getirse de, asla onarılamayacak şekilde başka birçok şeyi de ondan sonsuza dek almaktadır...

Yorumlar

PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Johnny Depp role hazırlanırken canlandırdığı karakter George Jung ile hapishanede görüşüp bilgi almış.

Filmin yönetmeni 1 yıl kadar sonra basketbol oynarken hayatını kaybetmiş. Toksikoloji raporunda vücudunda kokain bulunmuş.

Kokain sahnelerinde süt tozu kullanılmış.
2
neredeyse 2 yıl önce
XnG88 profil resmi
XnG88
bu film bana savaş tanrısını savaş tanrısı da bu filmi hatırlatıyor ikisi de birbirinden muhteşem
0
3 yıl önce
mezemorta profil resmi
mezemorta
Gerçek hikayeden uyarlama başarılı bir biyografik film . Yanlız filmdeki Pablo Escobar ı oynayan adam , gerçeğine gram benzemiyor . Kısa bir sahnede görünen Escobar için daha fazla özenilebilirdi .
5
3 yıl önce
ufukercetin profil resmi
ufukercetin
muhteşemdi ..
0
3 yıldan fazla önce

Blow filmini beğenenler

Blow filmi hakkında ilgi çekici içerikler