Boksuneun naui geot (Sympathy for Mr. Vengeance) (2002) afişi

Boksuneun naui geot (2002)
Sympathy for Mr. Vengeance

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Güney Kore
Süresi
129 dakika
gkhn. Böbrek nakli yapılması gereken kız kardeşine yardım etmek için çocuk kaçıran sağır Ryu’nun başına gelmeyen kalmaz. İşler sarpa sarar ve Güney Kore’nin kenar mahallerinde işkenceden, cinayete, karaborsadan intihara, terörizmden organ mafyasına kadar uzanan uzun ve kanlı bir yolculuk başlar. Şaşırtıcı gelişmelerle dolu haklı intikamın, sürpriz finaliyle unutulmazlar arasına gireceğine şüphe yok.Chan-wook Park’ın intikam üçlemesinin ilk filmi Haklı İntikam (Sympathy for Mr. Vengeance), birbirinden farklı motivasyonlarla öç almayı başaran üç ayrı kişinin/grubun hikayesini içiçe geçmiş bir kurguyla aktarırken, ülkenin kanayan yaralarına (anarşizm, işsizlik, yoksulluk, mafya) da parmak basıyor. Park’ın kişisel genellemeler yapmaktan kaçınmadığı film, muhtemelen serinin en iyisi. 2002 yılının en iyi filmlerinden biri olan haklı İntikam'ın tek kusuru aşırı şiddet içermesi

Yorumlar

starch profil resmi
starch
Aslında oyuncu kızı sevdiğim için Lady Vengeange'ı izleyecektim. Üçlemeyi bozmamak için ilkinden başladım. Old Boy'u da izlemek şart oldu. Gerçekten benim için çok kanlı ve şiddet içerikli olmasına rağmen fazla rahatsız olmadım. Yönetmenin sıradışı tarzını beğendim.
1
7 ay önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
bu filme yürek dayanmaz... aşırı kanlı bir film. bir oldboy değil ama yönetmen filmin hakkını vermiş... etkileyici bir film. tavsiye ederim...
0
2 yıldan fazla önce
atillagrafi profil resmi
atillagrafi
Bazı sahneler NBC filmleri gibi ağır aksak ve sanatsal öğeler sunarken, yer yer de aksiyon sahneleri barındırıyor. Uzak diyarların dramlarına ortak olabiliyorsanız keyif alırsınız, aksi halde içselleştiremez ve tat almazsınız.
0
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Zaman zaman sıkıcı olsa da hoş bir film. Oldeuboi ye hazırlık olsun diye izleme listeme almıştım zaten çok yüksek bir beklentim yoktu.
0
3 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
guzel olmasina ragmen, "intikam uclemesi" en zayif halkayla baslamis.
0
3 yıldan fazla önce

Boksuneun naui geot filmini beğenenler

Boksuneun naui geot filmi hakkında ilgi çekici içerikler