Ilkbahar, Yaz, Sonbahar, Kis ve Ilkbahar (Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom) (2003)

Ilkbahar, Yaz, Sonbahar, Kis ve Ilkbahar (2003)Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom

Puan 9.1 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Korece
Ülke
Güney Kore
Süre
103 dakika
150
7
329
131
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
İnzivaya çekilmiş keşişin hayatını mevsimlerle sembolleştirerek perdeye taşımak; tam da sessizliği seven Kim Ki Duk'a yakışırdı zaten. Ya sen ne kadar zarif bir insansın yaa ♡ Pastoral anlatımına hayran kalınası, insan ve doğa ilişkisi üzerine kurulu bu meditasyon niteliğindeki atmosferi solumak isteyen buyursun.
error_outline
3 ay önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
İnsanın doğasını, dönemlerini mevsim mevsim aktaran usta çırak ilişkisi kuran çok ama çok derin mesajları dingin bir şekilde aktaran ağır bir yapım. Kültür farkından olsa gerek. Bu nedenle herkes sevmeyebilir. Benim içinse bir başyapıt değil ama orta halli bir filmdi.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Celestine profil fotoğrafı
Celestine
Filmin isminden filmin gidisati tahmin ediyorsunuz zaten. Muhtesem manzalaralar esliginde, insanı da doğaya benzeterek vermek istediği mesajı en dogal en sade haliyle vermeye çalışmış.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
buketaktas profil fotoğrafı
buketaktas
Bir insanı öldürebilirsin ama kendinden öyle kolay vazgeçemezsin. Kim Ki-duk un izlediğim ilk filmiydi. Başyapıttı resmen.. Budizm'e yelken açıp mevsimlerde kaybolacaksınız...
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
EntelKarinca profil fotoğrafı
EntelKarinca
Film güzeldi. Rahatsız olduğum tek nokta hayvanlara bilerek zarar verilmesiydi. Onlara bile bile zarar verilmesinin bir mesajı var aslında biliyorum ama hayvanlara bu şekilde zarar verilmesine karşıyım.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Mükemmel manzaralar eşliğinde sağlam ve derin dersler veren Budizm öğretisi üzerine yapılmış belgesel havasında bir sanatsal film. Eğer bir aksiyon olay arıyor ve dingin ve durgun filmlerden hoşlanmıyorsanız kesinlikle çok yanlış bir seçim ama bence herkes bir kez izleyip huzru hisedebilir. İlk kez bir Kim Ki-duk filmi izledim 1-2 filmini daha izlerim muhtemelen.
error_outline
6 yıldan fazla önce
jupiterinuydusu profil fotoğrafı
jupiterinuydusu
hayatın dört (ya da 5) evresi... bol bol sembolizm, sukunet, dinginlik, derinlik, görsel şölen
error_outline
7 yıldan fazla önce
Rozbud profil fotoğrafı
Rozbud

"Çiçeklerimizi koparabilirsiniz ama baharın gelişini engelleyemezsiniz…"
error_outline
7 yıldan fazla önce