Ilkbahar, Yaz, Sonbahar, Kis ve Ilkbahar (Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom) (2003)

Ilkbahar, Yaz, Sonbahar, Kis ve Ilkbahar (2003)
Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom

Puan Like 8.9 / 13 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Güney Kore
Süresi
103 dakika
mucahit Bir insanın hayatını, bütün çıplaklığı; merakları, korkuları, üzüntüleri, sakinlikleri, sevinçleri ve aşkını doğanın en saf halleri ile anlatan. anlatırken de aslına her birinin doğanın bir parçası olduğunu ve bu parçaların birliğinden yaşamın doğduğunu, öldüğünü ve yeniden doğduğunu, ki-duk kim'in görsel lezzet anlayışı ile anlattığı tartışmasız bir başyapıt. anlam arıyorsanız izlemelisiniz.

Yorumlar

Sefa profil resmi
Sefa
İnsanın doğasını, dönemlerini mevsim mevsim aktaran usta çırak ilişkisi kuran çok ama çok derin mesajları dingin bir şekilde aktaran ağır bir yapım. Kültür farkından olsa gerek. Bu nedenle herkes sevmeyebilir. Benim içinse bir başyapıt değil ama orta halli bir filmdi.
6 ay önce
.Simurg profil resmi
.Simurg
Filmin isminden filmin gidisati tahmin ediyorsunuz zaten. Muhtesem manzalaralar esliginde%2C insani da dogaya benzeterek vermek istedigi mesaji en dogal en sade haliyle vermeye calismis.
1 yıldan fazla önce
buketaktas profil resmi
buketaktas
Bir insanı öldürebilirsin ama kendinden öyle kolay vazgeçemezsin. Kim Ki-duk un izlediğim ilk filmiydi. Başyapıttı resmen.. Budizm'e yelken açıp mevsimlerde kaybolacaksınız...
2 yıldan fazla önce
EntelKarinca profil resmi
EntelKarinca
Film güzeldi. Rahatsız olduğum tek nokta hayvanlara bilerek zarar verilmesiydi. Onlara bile bile zarar verilmesinin bir mesajı var aslında biliyorum ama hayvanlara bu şekilde zarar verilmesine karşıyım.
3 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Mükemmel manzaralar eşliğinde sağlam ve derin dersler veren Budizm öğretisi üzerine yapılmış belgesel havasında bir sanatsal film. Eğer bir aksiyon olay arıyor ve dingin ve durgun filmlerden hoşlanmıyorsanız kesinlikle çok yanlış bir seçim ama bence herkes bir kez izleyip huzru hisedebilir. İlk kez bir Kim Ki-duk filmi izledim 1-2 filmini daha izlerim muhtemelen.
neredeyse 4 yıl önce
jupiterinuydusu profil resmi
jupiterinuydusu
hayatın dört (ya da 5) evresi... bol bol sembolizm, sukunet, dinginlik, derinlik, görsel şölen
neredeyse 5 yıl önce
Rozbud profil resmi
Rozbud

"Çiçeklerimizi koparabilirsiniz ama baharın gelişini engelleyemezsiniz…"
5 yıl önce

Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom filmini beğenenler

Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom filmini içeren raflar

Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom filmi hakkında ilgi çekici içerikler