Bonnie ve Clyde (Bonnie and Clyde) (1967) afişi

Bonnie ve Clyde (1967)
Bonnie and Clyde

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
111 dakika
yabann 30'lu yılların haydut çifti Clyde Barrow ve Bonnie Parker'ın yaşamöyküsünden biraz fazla serbest uyarlanmış olan film, ABD'nin ekonomik buhran yıllarında geçiyor. Bonnie isimli genç kadının, annesinin arabasını çalan Clyde'ın cazibesine kapılıp onunla kaçmasıyla birlikte tarihin en popüler haydutları doğar. Birlikte o eyalet senin bu eyalet benim sayısız suç işleyen ikili, kısa sürede ülke çapında meşhur olur ve adeta Robin Hood muamelesi görür. Ekonomik krizin hayatlarını kararttığı insanlar, adeta genç aşıklar tarafından soyulmaktan mutludurlar. Oysa güvenlik güçleri aynı fikirde değildir. Şöhretle birlikte Bonnie ve Clyde'ın cesareti de artar ve akıllı bir insanın kolay kolay girişmeyeceği işlere girişmeye başlarlar.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

eminuk profil resmi
eminuk
Güzeldi. Bu ikilinin ismini hep duyuyordum hatta Escobar ikisine o kadar hayranmış ki evinde delik deşik olan arabalarını sergiliyormuş. Benim çok hayran olduğum söylenemez ama filmde ögrendiklerimden sonra yine de havalı olduklarını düşünüyorum. İnsanın banka soyası gelmiyor degil:)
4
6 ay önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Bonnie and Clyde'ın yasamoykusunden uyarlanmis eniyi suc filmlerinden.Mutlaka izlenmesi gerekenlerden...
3
6 ay önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Türkçe dublaj izlememeniz önerilir. Dublajında Clyde'ın abisinin karısının sesi öyle kötü ki ve filmin sonuna kadar bağırıyor. Gerçekten cehennem bir sesi var ve film bittiğinde kafamın şiştiğini fark ettim cidden.
0
2 yıldan fazla önce
cimcini profil resmi
cimcini
Neredeyse çocukken izlediğim ve çok etkilendiğim klasiklerden.
2
3 yıldan fazla önce
yabann profil resmi
yabann
Bonnie and Clyde filmi en iyi suç filmlerinden biridir. Dünya klasiklerinden hoşlanan arkadaşların mutlaka izlemesi gereken , izlemeyenlerin çok şey kaçırdığı bir biyografi filmi .. polisler tarafından pusuya düşürülüp öldürüldüklerinde 24-25 yaşlarında olan ikili her soydukları bankaya ve dükkana çicek bırakırlarmış :) filmi izlemeyen arkadaşlar günümüz kalitesiz ve tekrar tekrar çekilen filmlerindense geçmiş klasiklerden bu filmi mutlaka izlemeli .
4
3 yıldan fazla önce

Bonnie and Clyde filmini beğenenler

Bonnie and Clyde filmi hakkında ilgi çekici içerikler