Dogum günü 4 temmuz (Born on the Fourth of July) (1989)

Dogum günü 4 temmuz (1989)Born on the Fourth of July

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
145 dakika
31
3
132
30
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Ron Kovic(vietnam gazisi)'nin hayatını anlatan filmdir. Birebir gerçektir. Tom Cruise'nin en iyi oyunculuğu sergilediği filmdir bana göre. Yazılmamış ama Willem Dafoe de filmde yer almakta ve önemli bir role sahiptir.
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
harika bir savaş ve abd eleştirisi. tom cruise ise felçli gazi rolünde resmen uçmuş; cruise'un sadece aksiyon yıldızı olduğunu sanırdım. meğersem mükemmel metodik oyunculuğa girebiliyormuş! kısa 10 nümero film, 10 nümero aktör!
error_outline
9 yıldan fazla önce
yabann profil fotoğrafı
yabann
Oliver Stone yönetmenliğinde gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan 2 oscar kazanmış güzel bir film. Binlerce insanı haritada yerini bile bilmedikleri ülkelere savaşa gönderen insanlara , güzel bir eleştirel film olmuş . Mutlaka izlenmeli .
error_outline
9 yıldan fazla önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
Ron Kovic muhafazakar görüşlü ve içinde Amerika vatanseverliği olan bayrağı için canını vermeye hazır bir gençtir. Bu uğurda, yaşıtları gençliklerini yaşarken, o donanmaya katılmış ve Vietnam savaşına gitmiştir. Devletine, bayrağına o kadar inançlıdır ki bu kararı verirken bir kere düşünmemiştir bile. Vietnam'da savaşır, sivilleri bebekleri öldürür. Kör bir kurşunla ayakları da işlevsiz hale gelir. Fakat bunların arasında onu çok daha fazla yıkan bir şey olmuştur. Ron Kovic savaşın anlamsız olduğunu, bunun sadece Amerikan hükümetinin çıkarı uğruna yapılmış bir katliam olduğunu anlayarak gerçeklerle yüzleşir. Değerlerinin boş olduğunu anlamak onu bitirmiştir. Artık bu katliamı durdurmak için tekerlekli sandalyesinde elinden geleni yapacaktır.
error_outline
9 yıldan fazla önce