Isimsiz Cocuk (Boy A) (2007) afişi

Isimsiz Cocuk (2007)
Boy A

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
106 dakika
potakal Çocukluğunda işlediği bir cinayetin ardından hapishaneden yeni çıkan ve bambaşka bir hayata adım atmak zorunda kalan genç adam Jack rolündeki Garfield, her şeye taptaze bie başlangıç yapmaya hazırlanıyordu. Yeni bir iş, yeni arkadaşlar, yeni bir kız arkadaş...taki geçmişindeki hayaletler onu rahatsız etmek için geri dönene kadar. Acaba Jack, vahşi geçmişinden kurtulabilecek mi? Ya da geçmişindeki büyük hataları gençliğinin trajik sonu mu olacak

Yorumlar

Astronom profil resmi
Astronom
irlandalı ilginç yönetmen john crowley'yin 2007 yapımı ikinci sinema filmi. geçen denk geldim ve tekrar izledim. baktım kimse bir şey yazmamış bir şeyler karalamak istedim.

konu itibariyle aynı yıl çıkan ben x'e ve selefi dead man's shoes'a çok yakın bir film. bu tip dramatik bir konuyu çok iyi işliyor. bir küçük bir büyük hikaye ve sonra bunların ortak finaliyle şahane bir kurguya sahip. bir hesaplaşma filmi. bir yanda suç, suçlu, toplumun suç ve suçlu algısı gibi kavramalrla uğraşırken kendini gençlerin topluma adaptasyonuna adayan bir babanın ihmal edildiğini düşünen oğluyla yaşadığı dram.

gerçekten çok iyi bir tartışma filmi. özetle şu soru etrafında dolanıyor film.

- küçük bir kıza tecavüz ve cinayetten suçlu bulunan bir kişiye ikinci bir şans verilmeli mi?

filmin anlatımında çok iyi bir denge var. bir yanda vahşi bir cinayet bir yanda da cinayetin asıl müsebbibi olan philip'in mahallenin linçperver gençleri tarafından asılarak öldürülmesi. ve o ikinci şansın toplumun iki yüzlü ahlakının dış tarafında kaldığının temsili.

ve o linç edilme korkusu ve fişini kendi çeken umutsuz bir ruh. yeni kimlikle hayata tutunmaya çalışırken eski kimliğin getirdiği kabus peşini bırakmıyor.

küçük hikaye de aslında eric ve philip'in hikayesinin başlangıcı gibi. yardımsever memur terry'nin çocuğu da aslında ailesi tarafından ihmal edilmiş potansiyel bir eric ve philip.

dramsa dram ahlak dersiyse ahlak dersi. bence izleyin
3 yıldan fazla önce

Boy A filmini beğenenler

Boy A filmini içeren raflar

Boy A filmi hakkında ilgi çekici içerikler