Isimsiz Cocuk (Boy A) (2007)

Isimsiz Cocuk (2007)Boy A

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
102 dakika
13
1
59
37
Sefa profil resmi
Sefa
Eski bir suçlunun yeni bir hayata başlamasını konu alıyor film. Çok çok başarılı bir yapım diyemem ama kendisini izlettiriyor. Güzeldi sadece.
report_problem
6 ay önce
tugberto profil resmi
tugberto
Kim kafada birçok soru işareti bırakıyor, net değil.
report_problem
7 ay önce
Astronom profil resmi
Astronom
irlandalı ilginç yönetmen john crowley'yin 2007 yapımı ikinci sinema filmi. geçen denk geldim ve tekrar izledim. baktım kimse bir şey yazmamış bir şeyler karalamak istedim.

konu itibariyle aynı yıl çıkan ben x'e ve selefi dead man's shoes'a çok yakın bir film. bu tip dramatik bir konuyu çok iyi işliyor. bir küçük bir büyük hikaye ve sonra bunların ortak finaliyle şahane bir kurguya sahip. bir hesaplaşma filmi. bir yanda suç, suçlu, toplumun suç ve suçlu algısı gibi kavramalrla uğraşırken kendini gençlerin topluma adaptasyonuna adayan bir babanın ihmal edildiğini düşünen oğluyla yaşadığı dram.

gerçekten çok iyi bir tartışma filmi. özetle şu soru etrafında dolanıyor film.

- küçük bir kıza tecavüz ve cinayetten suçlu bulunan bir kişiye ikinci bir şans verilmeli mi?

filmin anlatımında çok iyi bir denge var. bir yanda vahşi bir cinayet bir yanda da cinayetin asıl müsebbibi olan philip'in mahallenin linçperver gençleri tarafından asılarak öldürülmesi. ve o ikinci şansın toplumun iki yüzlü ahlakının dış tarafında kaldığının temsili.

ve o linç edilme korkusu ve fişini kendi çeken umutsuz bir ruh. yeni kimlikle hayata tutunmaya çalışırken eski kimliğin getirdiği kabus peşini bırakmıyor.

küçük hikaye de aslında eric ve philip'in hikayesinin başlangıcı gibi. yardımsever memur terry'nin çocuğu da aslında ailesi tarafından ihmal edilmiş potansiyel bir eric ve philip.

dramsa dram ahlak dersiyse ahlak dersi. bence izleyin
report_problem
6 yıl önce