Bram Stoker's Dracula (1992)

Bram Stoker's Dracula (1992)

Puan 7.4 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Kült, Dram
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
128 dakika
92
4
278
41
Özet Fragman Beğenenler
Celestine profil fotoğrafı
Celestine
Yıldızlar geçidi film. Özellikle Gary Oldman muhteşemdi.
error_outline
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Süresi korkutmadı dersem yalan olur ama iyi de izlemişim bir çok uyralamasından kat kat iyi, zaten kadro da mükemmel ^^
error_outline
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Ölü bir karakter nasıl yaşatılır? Gary Oldman'dan oyunculuk dersi tadında..
error_outline
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Günümüz Dracula filmlerini öyle bir ona katlar, karekökünü alır, çarpar, böler ki matematik dehaları ayakta alkışlar. Öyle efsane bir film kendileri. Dracula'nın sadece vahşi yönünü ele alan günümüz filmlerinin aksine gerçek bir aşığı da ele almıştır. Sahneler arası geçişler, yer yer insanı geren yer yer de duygusallaştıran müzikler, şiir tadında diyaloglar ile bence şu zamana kadar izlediğim Dracula filmlerinin en başarılısıydı. Oyuncu kadrosuna bakınca da başarısız bir film olma ihtimali neredeyse yoktu zaten. Anthony Hopkins, Keanu Reeves ve Gary Oldman aynı filmde. Özellikle Gary Oldman öyle bir oyunculuk sergilemiş ki duyguları zirvelere, filmi göğe çıkarmış. Gerilimi, aksiyonu ve özellikle duygusal sahneleriyle efsane bir film. İzlemelisiniz.
error_outline
simlowk profil fotoğrafı
simlowk
Gary Oldman'ın yaşattığı filmdir, külttür, Oldman filmle beraber efsaneleşir. Son yıllarda yapılan ve Bram Stoker'ı kahrından ağlatacak nitelikteki Drakula filmlerine bir tokattır.
error_outline
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
En epik Dracula filmi. Anlatım tarzı, kullanılan ve atmosfere göre değişen renkler, acıyı ve aşkı anlatan ezgiler,mekanlar, çekim açıları ve görsel efektler... Hepsi efsane ve muhteşem.Tabi yönetmen Francis Ford Coppola olunca normal birşey beklememek lazım. Baştan söylemem gerekirse cast all star gibi gözükse de bundan daha fazlası. Özellikle Gary Oldman performansıyla filmin üstüne çıkmış. Yani adam canavar kostümünün içinde bile bizi duygulandırdı. Keanu Reevesin de sanırım en Soğuk ve donuk olduğu rol. Yani film de olmasa bile inanın farketmezdiniz. Sir Anthony Hopkins görmeye alışık olduğumuz diğer genç ve savaşçı Van Helsinglere göre akil ve zeki bir role bürünmüş. Winona Ryder gene gözü yaşlı, aklı karışık genç kızı oynamış. Stabil yani. Diğer ufak rollerde ise Monica Bellucci, asi sesli abimiz Tom Waits, Cary Elwes, Richard Grant ı görme şerefine erişiyoruz. "Love never dies"
error_outline
dilaraoner profil fotoğrafı
dilaraoner
Gary Oldman der çeker giderim

error_outline
Senemini profil fotoğrafı
Senemini
Benim icin gelmis gecmis en iyi Dracula filmi budur. Ustune de tanimam.
error_outline