Dalgalari asmak (Breaking the Waves) (1996) afişi

Dalgalari asmak (1996)
Breaking the Waves

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Danimarka
Süresi
159 dakika
slymndgn Jan, bir kaza sonucu felç kalır. Onun geri dönmesi için dua eden karısı kendini suçlu hisseder. Dahası Jan, onun bir başkası ile seks yapması konusunda ısrarcı davrandığında iyice zorlanır.Jan kendisinden, başkası ile seks yaparken yaşadıklarını anlatmasını ister. Önceleri bu Bess için çok sıradışı bir durumdur. Ancak her şeyin bir zamanlar aralıksız dualar ettiği Tanrının isteği olduğuna inanır. Lars Von Trier’den aşk, cinsellik ve Tanrı kavramalarını mercek altına alan bir çalışma. Emily Watson, bu filmdeki rolü ile Oscar almıştır..

Yorumlar

slymndgn profil resmi
slymndgn
Trierciler harici yorum yapmasın bence film zor bi film anlamayan burda cinsellik falan demiş
2
2 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
her von trier filminde olduğu gibi karanlık veriyor insanın ruhuna. kadın ve cinsellik, yine her von trier filminde olduğu gibi burada çok kullanılıyor
0
2 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
AÇIK AÇIK EROTİK Öyle dram, romantik, konulu gibi türlere girdirildiğine aldanmayın, bildiğiniz erotik işte. Sadece böylesi film arayanlar için!
0
2 yıldan fazla önce
potakal profil resmi
potakal
sen nasıl bir şeysin öyle
0
2 yıldan fazla önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
oldukça acıklı bir drama. tutkunun ve aşkın peşindeki bess, bir kadının neleri göze alabileceğini gösteriyor. ve bir ortaçağ karanlığının atmosferinde gerçekleşen bu hikayede aşkın ve tutkunun bedeli çok daha ağır oluyor..insanın boğazına düğüm atabilen filmlerden biri. trier europa'da yaptığını yine yapıyor: yine iyi-saf kolay incinen bir insanın çöküşünü izliyoruz. ama bu sefer çöküşün nedenleri farklı. europa'da almanya'da ikinci dünya savaşı sonunda iktidardan düşmesine rağmen toplum psikolojisinde hala yaşayan faşizm baskı unsuru iken burada ortaçağ'dan kalma geri bir kilise cemaati ve tutku/aşk ikilemi baskı unusuru oluşturuyor. sonucunda da yine başına gelenleri hak etmediği halde onlarla boğuşmak zorunda kalan bir ''iyi'' karakter izliyoruz. çok iyi bir film. emily watson'a da bir yıldız atmak gerek.
2
3 yıldan fazla önce

Breaking the Waves filmini beğenenler

Breaking the Waves filmini içeren raflar

Breaking the Waves filmi hakkında ilgi çekici içerikler