Dalgalari asmak (Breaking the Waves) (1996)

Dalgalari asmak (1996)Breaking the Waves

Puan 7.6 (7 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Danimarka
Süre
159 dakika
90
5
201
142
slymndgn profil resmi
slymndgn
Trierciler harici yorum yapmasın bence film zor bi film anlamayan burda cinsellik falan demiş
report_problem
5 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
her von trier filminde olduğu gibi karanlık veriyor insanın ruhuna. kadın ve cinsellik, yine her von trier filminde olduğu gibi burada çok kullanılıyor
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
AÇIK AÇIK EROTİK Öyle dram, romantik, konulu gibi türlere girdirildiğine aldanmayın, bildiğiniz erotik işte. Sadece böylesi film arayanlar için!
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
potakal profil resmi
potakal
sen nasıl bir şeysin öyle
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
oldukça acıklı bir drama. tutkunun ve aşkın peşindeki bess, bir kadının neleri göze alabileceğini gösteriyor. ve bir ortaçağ karanlığının atmosferinde gerçekleşen bu hikayede aşkın ve tutkunun bedeli çok daha ağır oluyor..insanın boğazına düğüm atabilen filmlerden biri. trier europa'da yaptığını yine yapıyor: yine iyi-saf kolay incinen bir insanın çöküşünü izliyoruz. ama bu sefer çöküşün nedenleri farklı. europa'da almanya'da ikinci dünya savaşı sonunda iktidardan düşmesine rağmen toplum psikolojisinde hala yaşayan faşizm baskı unsuru iken burada ortaçağ'dan kalma geri bir kilise cemaati ve tutku/aşk ikilemi baskı unusuru oluşturuyor. sonucunda da yine başına gelenleri hak etmediği halde onlarla boğuşmak zorunda kalan bir ''iyi'' karakter izliyoruz. çok iyi bir film. emily watson'a da bir yıldız atmak gerek.
report_problem
neredeyse 7 yıl önce