Nefes (Breathe) (2017)

Nefes (2017)
Breathe

Puan Like 6.3 / 6 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
118 dakika
Mine.Ce 2 kere Oscar’a aday olmuş William Nicholson’un senaristliğini yaptığı, gerçek bir hikayeye dayalı film, Robin Cavendish'ın hayatı etrafında geçiyor. Robin Cavendish, daha yaşayacak yılları varken, 28 yaşında felç geçirir ve yaşaması için birkaç ayı kaldığı söylenir. Bütün aile ve yakıları bu haber karşısında yıkılır ama Robin ve eşi Diana ümitlerini yitirmezler. Bütün engellemelere karşı Diana eşini hastaneden çıkararak eve getirir. Diana Robini'i azim ve özveriyle birlikte uzun bir yaşam için cesaretlendirir. Beklentilerle yaşamlarını sınırlandırmayı reddeden çift bir erkek çocuk büyütür ve hayatlarını diğer çocuk felci hastalarına adarlar.

Yorumlar

Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Yaşama azmi bu olsa gerek. Film dramatik ama bir o kadar da huzur veriici olmuş.Gerçek bir hayatı anlattığı için zaten çok etkileyici. Sadece yüzüyle üstün oyunculuklar sergileyen bir çok isim izlediğimiz için mi, yoksa hala oyunucluğuyla ilgili tereddütlerim olduğu için mi bilmem , Andrew Garfield yerine keşke başka biri olsaydı dedim. Claire Foy, Sally Hawkins gibi hayatımıza son senelerde giren harika ingiliz kadın oyunculardan. Claire de bakışlarıyla oynayan bir aktrist. Biyografik filmlerin en etkileyeci ve vurucu yeri sanım sonda ki gerçek fotoğraf ve videolar oluyor, bu filmde de öyleydi. Kısaca güzel bir film, iyi seyirler...
1 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
O azime, sevgiye, hayata bağlılığa hayran olmamak ve kalmamak elde değil...
1 yıldan fazla önce
Seda.. profil resmi
Seda..
çok beğendim. sevgi, dostluk, umut, azim, fedakarlık ile ortaya çıkan yaşama başarısını bizlere geçiren harika bi biyografi olmuş. başta Andrew Garfield olmak üzere oyunculuklar da iyiydi ve sondaki gerçek görüntüler filmin üzerimizde bıraktığı etkiyi katladı.
1 yıldan fazla önce
nazarboncugu profil resmi
nazarboncugu
etkileyiciydi. fedakarlık ve yaşam arzusu birleşince öyle pek bir engel kalmıyor ve koparabildiğini koparıyor insan hayattan. cesaret verici aynı zamanda. filme dair pek eleştiri yapasım yok, duygusal yönü ağır bir film. içinde barındırdığı aşksa izlemeye değer.
1 yıldan fazla önce

Breathe filmini beğenenler

Breathe filmini içeren raflar

Breathe filmi hakkında ilgi çekici içerikler