Casuslar Köprüsü (Bridge of Spies) (2015)

Casuslar Köprüsü (2015)
Bridge of Spies

Puan Like 7.5 / 13 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Uyarlama, Gizem, Gerilim
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
142 dakika
TME Tarihsel olaylardan esinlenilmiş bir James Donovan hikayesi olan bir Fox Pictures/DreamWorks Pictures yapımı, dramatik gerilim türündeki film “Casuslar Köprüsü” , Brooklyn’de bir sigorta avukatının kendisini bir anda Soğuk Savaşın ve Sovyetler tarafından ele geçirilen Amerikalı U-2 pilotunun değişimi için olacak pazarlığın ortasında bulmasını konu alıyor.

Yorumlar

arifcicek profil resmi
arifcicek
Film hem konusu itibariyle hem de gerçek bir hikaye olması itibariyle güzel ama amerika "iyi" olarak çok abartılmış. Rusları da öcü gibi göstermişler. Onun dışında izlenebilir.
9 ay önce
raziyeozenli profil resmi
raziyeozenli
Senaryo Coen kardeşlerin,yönetmen koltuğunda Spielberg ve baş rolde Tom Hanks var??bu filmin kötü olma ihtimali yoktu ve beklentimi tam anlamıyla karşıladı. Heyecanla,pür dikkat izledim,özellikle ikinci kısım ve Glienicke Köprüsündeki sahnelerde heyecandan tırnaklarımı kemiriyordum.Mark Rylance yi çok sevdim Dunkirk te de çok yakıştırmıştım role bu filmde de cool tavrı ve ''bir faydası olur mu?'' cevabı etkileyiciydi.Filmdeki metro yada trende olabilir oradaki sahneler çok iyiydi Tom Hanks in ''insanların ne düşündüğünün bir önemi yok,önemli olan senin ne düşündüğün'' repliğini destekleyen sahnelerdi.İnsanların fikirleri değişir,o saçma ön yargılı fikirlere dikkat etmektense kendi fikirlerine önem vermek psikolojik olarak ne kadar sağlıklı görmüş olduk:)Kısaca;benim için 10 puanlık bir filmdi:)
10 ay önce
elganja. profil resmi
elganja.
Her zaman ki gibi Spielberg ve Tom Hanks iş birliği yine farkını ortaya koymuş. Kapalı kapılar ardında yaşanmış gayri resmi görüşmeler, soğuk savaşta istihbarat toplama yarışı o zamanların olmazsa olmazlarından. Filmde hareket yok ama sıkı diyaloglar var. Basit senaryo olmasının tersine dönemin atmosferini çok iyi yakalamış hissini veriyor ve sunum kalitesinden seyirciyi kazanıyor.
2 yıldan fazla önce
Sefa profil resmi
Sefa
Tom Hanks olduğu için film 1dakikasında bile sıkılmadım ancak şu "amerikancılık" çok fazla ön plandaydı. Bunları geçersek genel olarak zevk alarak izleyebileceğini bir film. Dönemin atmosferi iyi yansıtılmış seyre değer.
2 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
İnce ince işlenmişcesine güzel bir iş çıkmış. Kusursuz sayılır.
2 yıldan fazla önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
Erdemli amerika palavralarini es geçersek film guzel. zaten Hanks ve Spielberg ikilisi bir araya gelince saglam is çıkıyor. bazı kısımlar biraz üstünkörü geldi ama genel olarak başarılı buldum.
2 yıldan fazla önce
Feedback profil resmi
Feedback
bi yerlerde sanki konu atlamasi var gibi.. Ama izlemeye deger bir film. birde o kadar bariz olmasa bazi seyler.
2 yıldan fazla önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
bu kalitede bir yapım bana nasıl bu kadar yavan geldi anlamadım. konunun meraklıları için bbc yapımı "dünyayı sarsan günler" belgeselinin "casusluk" isimli bölümünü tavsiye ederim. filmden çok daha fazla detay içerir.
2 yıldan fazla önce
DUA profil resmi
DUA
filmin son yarım saatine kadar sadece tom hanks için izledim fakat sonrasında hakikaten film içine aldı beni .... güzeldi ....adel in tavrı süperdi ....
- endişeli görünmüyorsun ...
- yararı olur mu ?
bu replik başlı başına bir hayat dersi ...
2 yıldan fazla önce
faykae profil resmi
faykae
tom hanks hatrına izlenir. klasık soguk savas filmi. dönemi iyi yansıtmış
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Dik duran adam (stoyki mujik), adaleti savunan dürüst bir avukatla, kendi ülkesi için onuruyla casusluk yapan iyi bir adamın gerçek hikayesi. Çok sevdiğim bir tarz değil aslında mahkeme salonları falan fakat bu film oldukça keyifle izletiyor kendisini. Dönem ayrıca çok güzel yansıtılmış gerek amerika olsun gerek zamanın almanyası. Tom Hanks ise her zamanki gibi :) 8/10
2 yıldan fazla önce
digigirl profil resmi
digigirl
Bu adamı seviyorum,Tom Hanks!Tek kusuru amerikan propagandası olsun(evet ciddi bir propaganda var ),herşeyiyle doyurucu dört dörtlük temiz bir film olmuş,aksiyon dozunda,gerilim,bir savaşın acı tablosu herşeye ucundan dokunmuş hepsi bir kenara Mark Rylance ı ağzım açık izledim,bence muhteşem bir iş çıkarmış,umarım oscarı Rylance alır.
2 yıldan fazla önce
xavalon profil resmi
xavalon
Uzunluğu dışında izlenebilir bir film. Dönem yapımlarına güzel bir örnek. Ama biraz fazla şişirilmiş. Klasik Tom Hanks oyunculuğu. Mark Rylance güzel iş çıkarmış. Bolcana Amerika güzel Amerika söylemi de mevcut.
2 yıldan fazla önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Gerçi bi konuyu ele alması etkileyici fakat hikaye gereğinden fazla yavaşlatılmış. Bu yüzden de bazı kopukluklar oluyor bütüne. Ama genel olarak başarılı bir film
2 yıldan fazla önce
Turkeywood profil resmi
Turkeywood
Begenmedim cok sıkıcıydı film. Gerçek hikaye anlatılıyor belki ordan dikkat cekici olabilr bide görseller güzeldi. Ben sıkıldım izlerken bilmiyorum siz nasıl bulursunuz!
2 yıldan fazla önce
lews profil resmi
lews
Spielberg ,Tom Hanks ikilisini görünce akla hemen Private Ryan gelir=) Bu filmde o kadar efsane deil tabi ama bu ikilinin katkılarıyla akıcı bir tarih filmi olmuş.Tom Hanks oynadığı karakterin baya hakkını vermiş yine . Önyargıların kararlarımızı gölgelememesi ve insanların en zor anlarda bile mantıklı düşünmesi gerektiğini , ve yaptığınız işte inandığınız doğrulara herkes size karşı olsa bile sahip cıkmamız gerektiğini göstermiş bize James B.Donovan .
2 yıldan fazla önce
mels profil resmi
mels
Hikaye olarak gerçekten muhteşemdi. Filmin isminden ötürü ben daha aksiyonlu birşeyler bekliyordum. Ama tabii bu benim filmi izlemeden önce konusunu araştırmamış olmamdan kaynaklı. Evet, taraflı bir film ancak içinde çok güzel temalar barındırıyor. :)
2 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Yine Tom Hanks! Yine muhteşem oyunculuk!. Konusu muhteşemdi. Her şeyiyle mükemmeldi. Sıkılmadan izledim. Gerçek olaydan alıntı olması da başka güzel. Dünyada böyle insanlar varken şu sıralar neden değişmiş hissine kapılıyorum bilmiyorum. Umarım insan hayatının değerini daha iyi bildiğimiz günler de gelir! Şimdiden iyi seyirler.
2 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Alıştık artık her sene bir propaganda filminin Oscar' a aday gösterilmesini ki bu adaylığını en çok hak edenler arasında diyebilirim. Ancak yine de ben öyle aman aman bulmadım. Oyuncular iyiydi. Atmosfer ve set tasarımları da başarılıydı. İzlenebilir oldukça da sürükleyici ama yine de ben pek de istediğimi alamadım. Filmin arkasındaki ve içindeki isimler çok daha büyük beklentiler oluşturuyor.
2 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
Tom Hanks farkıyla yine çok güzel bir film..Yaşanan gerçek olaylar tüm duygusuyla dört dörtlük yansıtılmış.İki buçuk saat nasıl izlerim diyordum, soluksuz izledim.Yorumum tamamen duygusal olacak.''İnsanların senin hakkında ne düşündüğü önemli değil, sen ne yaptığını biliyorsun, standing man!''ve alınması gereken en insancıl mesaj>>''He matters!Every person matters!// o önemli, her insan önemli!'' Kaçırmayın bu filmiiii!
2 yıldan fazla önce
EsraG. profil resmi
EsraG.
Kostümler, müzikler, set tasarımları tek kelimeyle muhteşem. Tom Hanks her zamanki gibi. Ama Mark Rylance normalde de böyleymiş sanki oynamıyormuş gibi inanılmaz doğal bir oyunculuk sergilemiş. Aldığı adaylığı sonuna kadar hak etmiş. Ayrıca
2 yıldan fazla önce
Omerbahadir profil resmi
Omerbahadir
Coen kardeşlerin senaryosunu Spielberg çekiyorsa ve birde Tom Hanks varsa ister istemez beklenti yüksek oluyor. Schindler's list'ten sonra benzer bir biyografiyi çekmek mantıklımı böyle bir kariyer için bilemedim ama film izleyiciyi kesinlikle etkileyecektir.
neredeyse 3 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Bariz "God bless America!" motiflerinin bolca yerleştirildiği bir film daha. Ancak bu filmin etkileyiciliğini,akıcılığını ve kalitesini değiştirmez. Hiçbir zaman filmlerdeki milliyetçilik kaygısını yadırgamadım, yeter ki bunu yaparken filmin hakkını vermeyi ihmal etmesin. Oldukça gerçekçi bir havası vardı, tüm o bürokratik işler,ülkeler arası ilişkiler, dönen dolaplar, anlatılırken boşluk bulamadım. Mantığıma ters düşen sahnelere rastlamadım. Yağ gibi aktı gitti uzunluğuna rağmen. 7.8/10
neredeyse 3 yıl önce
Peris profil resmi
Peris
Bazen tüm halkına hatta ülkesine doğrunun ne olduğunu hatırlatmak bir insanın omuzlarına yüklenen bir vazife olur. Böyle bir durumda "dik duran" bir adamın öyküsü "Casuslar Köprüsü" . Öyle aman aman bir bir film değil, politik olarak da taraflı. Yine belli bir düzeyin üzerinde, akıcı ve duygusal..
neredeyse 3 yıl önce
BurakAgacdan profil resmi
BurakAgacdan
Tom Hanks ve Steven Spielberg'ten yeni bir klasik daha. Önermelerin, görüntülerin ve oyunculukların muhteşem bir düzen içine oturtulduğu filmde olayların akışı da çok yerinde olmuş, kafa karıştırmadan izleyici tarafından anlaşılabiliyor. Her ne kadar Rusya'ya ve Amerika'ya tarafsız bir bakış açısıyla yaklaşıldığı iddia edilse de yine filmde Amerika nezih, gelişmiş bir ülke iken Rusya ve Almanya biraz daha ilkel bir durumda gibi bir görüntü var. Biyografi ve tarih filmi sevenler için muhteşem bir film bence, bu kategorilerde filmler sevmiyor olsanız dahi bu film sizin için bir zaman kaybı olmaz zannediyorum. Tavsiye ediyorum..
neredeyse 3 yıl önce

Bridge of Spies filmini beğenenler

Bridge of Spies filmi hakkında ilgi çekici içerikler