Casuslar Köprüsü (Bridge of Spies) (2015)

Casuslar Köprüsü (2015)Bridge of Spies

Puan 7.3 / 10
Senin Puanın
Etiketler Uyarlama, Gizem, Gerilim
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
142 dakika
237
10
573
190
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Film hem konusu itibariyle hem de gerçek bir hikaye olması itibariyle güzel ama amerika "iyi" olarak çok abartılmış. Rusları da öcü gibi göstermişler. Onun dışında izlenebilir.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Raziye. profil fotoğrafı
Raziye.
Senaryo Coen kardeşlerin,yönetmen koltuğunda Spielberg ve baş rolde Tom Hanks var??bu filmin kötü olma ihtimali yoktu ve beklentimi tam anlamıyla karşıladı. Heyecanla,pür dikkat izledim,özellikle ikinci kısım ve Glienicke Köprüsündeki sahnelerde heyecandan tırnaklarımı kemiriyordum.Mark Rylance yi çok sevdim Dunkirk te de çok yakıştırmıştım role bu filmde de cool tavrı ve ''bir faydası olur mu?'' cevabı etkileyiciydi.Filmdeki metro yada trende olabilir oradaki sahneler çok iyiydi Tom Hanks in ''insanların ne düşündüğünün bir önemi yok,önemli olan senin ne düşündüğün'' repliğini destekleyen sahnelerdi.İnsanların fikirleri değişir,o saçma ön yargılı fikirlere dikkat etmektense kendi fikirlerine önem vermek psikolojik olarak ne kadar sağlıklı görmüş olduk:)Kısaca;benim için 10 puanlık bir filmdi:)
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
elganja. profil fotoğrafı
elganja.
Her zaman ki gibi Spielberg ve Tom Hanks iş birliği yine farkını ortaya koymuş. Kapalı kapılar ardında yaşanmış gayri resmi görüşmeler, soğuk savaşta istihbarat toplama yarışı o zamanların olmazsa olmazlarından. Filmde hareket yok ama sıkı diyaloglar var. Basit senaryo olmasının tersine dönemin atmosferini çok iyi yakalamış hissini veriyor ve sunum kalitesinden seyirciyi kazanıyor.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Tom Hanks olduğu için film 1dakikasında bile sıkılmadım ancak şu "amerikancılık" çok fazla ön plandaydı. Bunları geçersek genel olarak zevk alarak izleyebileceğini bir film. Dönemin atmosferi iyi yansıtılmış seyre değer.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
alicancam profil fotoğrafı
alicancam
İnce ince işlenmişcesine güzel bir iş çıkmış. Kusursuz sayılır.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
SoulArt profil fotoğrafı
SoulArt
Erdemli amerika palavralarini es geçersek film guzel. zaten Hanks ve Spielberg ikilisi bir araya gelince saglam is çıkıyor. bazı kısımlar biraz üstünkörü geldi ama genel olarak başarılı buldum.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Feedback profil fotoğrafı
Feedback
bi yerlerde sanki konu atlamasi var gibi.. Ama izlemeye deger bir film. birde o kadar bariz olmasa bazi seyler.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
sabriayes profil fotoğrafı
sabriayes
bu kalitede bir yapım bana nasıl bu kadar yavan geldi anlamadım. konunun meraklıları için bbc yapımı "dünyayı sarsan günler" belgeselinin "casusluk" isimli bölümünü tavsiye ederim. filmden çok daha fazla detay içerir.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
DUA profil fotoğrafı
DUA
filmin son yarım saatine kadar sadece tom hanks için izledim fakat sonrasında hakikaten film içine aldı beni .... güzeldi ....adel in tavrı süperdi ....
- endişeli görünmüyorsun ...
- yararı olur mu ?
bu replik başlı başına bir hayat dersi ...
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
faykae profil fotoğrafı
faykae
tom hanks hatrına izlenir. klasık soguk savas filmi. dönemi iyi yansıtmış
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Dik duran adam (stoyki mujik), adaleti savunan dürüst bir avukatla, kendi ülkesi için onuruyla casusluk yapan iyi bir adamın gerçek hikayesi. Çok sevdiğim bir tarz değil aslında mahkeme salonları falan fakat bu film oldukça keyifle izletiyor kendisini. Dönem ayrıca çok güzel yansıtılmış gerek amerika olsun gerek zamanın almanyası. Tom Hanks ise her zamanki gibi :) 8/10
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
digigirl profil fotoğrafı
digigirl
Bu adamı seviyorum,Tom Hanks!Tek kusuru amerikan propagandası olsun(evet ciddi bir propaganda var ),herşeyiyle doyurucu dört dörtlük temiz bir film olmuş,aksiyon dozunda,gerilim,bir savaşın acı tablosu herşeye ucundan dokunmuş hepsi bir kenara Mark Rylance ı ağzım açık izledim,bence muhteşem bir iş çıkarmış,umarım oscarı Rylance alır.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
BERKKIZILAY profil fotoğrafı
BERKKIZILAY
Uzunluğu dışında izlenebilir bir film. Dönem yapımlarına güzel bir örnek. Ama biraz fazla şişirilmiş. Klasik Tom Hanks oyunculuğu. Mark Rylance güzel iş çıkarmış. Bolcana Amerika güzel Amerika söylemi de mevcut.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Gerçi bi konuyu ele alması etkileyici fakat hikaye gereğinden fazla yavaşlatılmış. Bu yüzden de bazı kopukluklar oluyor bütüne. Ama genel olarak başarılı bir film
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
Turkeywood profil fotoğrafı
Turkeywood
Begenmedim cok sıkıcıydı film. Gerçek hikaye anlatılıyor belki ordan dikkat cekici olabilr bide görseller güzeldi. Ben sıkıldım izlerken bilmiyorum siz nasıl bulursunuz!
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce