Bridget Jones'un günlügü (Bridget Jones's Diary) (2001)

Bridget Jones'un günlügü (2001)
Bridget Jones's Diary

Puan Like 8.4 / 5 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Romantik, Komik, Çerezlik
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
97 dakika
KerseL Helen Fielding'in satış rekorları kıran kitabından uyarlanan Bridget Jones'un Günlüğü, karakterleri ile özdeşleşmiş oyuncu performansları sayesinde romantik komedi türünün en iyi örneklerinden biri! 30 yaşını devirmiş olan Bridget Jones, bir yeni yıla daha bekar girmesini sorgular ve günlük tutmaya başlar. Hayatı işi, ilişkileri ve arkadaşlarından ibaret olan Bridget, "ben nerde yanlış yaptım" sorusuyla, kilosundan içtiği sigaralara, aldığı kararlardan hislerine dek her şeyi not eder. Beyaz atlı prensinin gelip onu bulmasını bekleyen Bridget, hiç beklemediği bir anda, ailesinin zoruyla tanıştığı avukat Mark Darcy (Colin Firth) ve flört ettiği patronu Daniel Cleaver (Hugh Grant) arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır.

Yorumlar

TheBride profil resmi
TheBride
Yıllardır bu filmin ismini duyuyordum ancak yeni izleme fırsatım oldu. Beni şaşırtan filmin isminde yer alan günlüğe yalnız birkaç sahnede yer verilmesi oldu. Onun haricinde bana göre sıradan bir romantik komedi filmi. Kafa dağıtmak için ve bu tarz filmleri sevenler tarafından izlenebilir.
neredeyse 2 yıl önce
mine. profil resmi
mine.
beklentimin çok çok altındaydı
3 yıl önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Tipik bir romantik komediden fazlasını bekliyordum ama fazlası yokmuş. Tabi bu türünün iyilerinden olduğunu itiraf etmeme engel değil. Türü sevenler, sevecektir.
Renée Zellweger'a rol çok yakışmış, iyi iş çıkarmış.
neredeyse 4 yıl önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Yeni bir yılın başlangıcında, 32 yaşındaki Bridget, hayatına hükmetmeye başlamanın tam zamanı olduğuna karar verip bir günlük tutmaya başlar. Artık masasının üzerinde duran en kışkırtıcı, erotik ve histerik kitap başkaları tarafından yazılanlardan biri değil, bizzat kendi yazdığıdır. Bir tür macera havası veren bu günlükte Bridget, arkadaşlarından erkeklere, yemeklerden sekse kadar bir çok konu hakkında bir şeyler yazarken aynı zamanda yepeni bir hayata başlamaktadır.
Bridget kendisini, birbirine tam zıt karakterde iki erkeğin Daniel Cleaver (Hugh Grant) ve Mark Darcy'nin (Colin Firth) arasında bulduğunda, beklenmedik bir şeyi keşfedecektir, kendi yarattığı bu kaosun içinden onu çekip çıkaracak olan zaptedilemez karşı koyucu kişiliğini.
5 yıl önce

Bridget Jones's Diary filmini beğenenler

Bridget Jones's Diary filmini içeren raflar

Bridget Jones's Diary filmi hakkında ilgi çekici içerikler