Bridget Jones'un günlügü (Bridget Jones's Diary) (2001)

Bridget Jones'un günlügü (2001)Bridget Jones's Diary

Puan 7.6 / 10
Senin Puanın
Etiketler Romantik, Komik, Çerezlik
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
97 dakika
210
14
1044
92
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
Sevdim. Sevmemdeki en büyük neden de Bridget'ın halleri olsa gerek :) Zamanında izleyebilsem muhtemelen çok daha fazla seveceğim bir yapım olurdu. Sonuçta bu tarz filmler tutunca zamanla hep benzer şeyler izler olduk ve artık bu tarz hikayeler ister istemez klişeleşti. Not: Colin Firth'te Mr. Darcy olmaktan kurtulamıyor bi :D
error_outline
yaklaşık 2 ay önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Günlük tutmak pek bana göre değil ama sevgili Bridget ilham perim olabilir bu konuda :) Gülünce küçülen gözleriyle Renée Zellweger pek bi sevimli, mimiklerini de çok seviyorum çok şeker çok tatlı yaa :) Finalini sanırım 4-5 kere geriye sarıp sarıp izledim. Bence çok orijinal bir kapanışa sahip.
error_outline
2 yıldan fazla önce
TheBride profil fotoğrafı
TheBride
Yıllardır bu filmin ismini duyuyordum ancak yeni izleme fırsatım oldu. Beni şaşırtan filmin isminde yer alan günlüğe yalnız birkaç sahnede yer verilmesi oldu. Onun haricinde bana göre sıradan bir romantik komedi filmi. Kafa dağıtmak için ve bu tarz filmleri sevenler tarafından izlenebilir.
error_outline
6 yıldan fazla önce
mine. profil fotoğrafı
mine.
beklentimin çok çok altındaydı
error_outline
7 yıldan fazla önce
KARAGEYIK profil fotoğrafı
KARAGEYIK
Tipik bir romantik komediden fazlasını bekliyordum ama fazlası yokmuş. Tabi bu türünün iyilerinden olduğunu itiraf etmeme engel değil. Türü sevenler, sevecektir.
Renée Zellweger'a rol çok yakışmış, iyi iş çıkarmış.
error_outline
8 yıldan fazla önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
Yeni bir yılın başlangıcında, 32 yaşındaki Bridget, hayatına hükmetmeye başlamanın tam zamanı olduğuna karar verip bir günlük tutmaya başlar. Artık masasının üzerinde duran en kışkırtıcı, erotik ve histerik kitap başkaları tarafından yazılanlardan biri değil, bizzat kendi yazdığıdır. Bir tür macera havası veren bu günlükte Bridget, arkadaşlarından erkeklere, yemeklerden sekse kadar bir çok konu hakkında bir şeyler yazarken aynı zamanda yepeni bir hayata başlamaktadır.
Bridget kendisini, birbirine tam zıt karakterde iki erkeğin Daniel Cleaver (Hugh Grant) ve Mark Darcy'nin (Colin Firth) arasında bulduğunda, beklenmedik bir şeyi keşfedecektir, kendi yarattığı bu kaosun içinden onu çekip çıkaracak olan zaptedilemez karşı koyucu kişiliğini.
error_outline
9 yıldan fazla önce