Broadway Danny Rose (1984)

Broadway Danny Rose (1984)

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
84 dakika
7
0
16
14
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Woody Allen'ın 3G'si. ve
"Hayatta gülmek çok önemli bir şeydir, ama biraz cefa çekmen de gerekir, yoksa hayatın güzelliklerini hiçbir zaman göremezsin."
error_outline
2 ay önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Don Kişot'u yeniden okumak gibiydi. Kendi yalanlarına bu kadar güzel inanan bir menejerin başarılı bir kariyer mi yoksa bunca başarısızlık içinde güven, gülmek ve güçlü oluşu arayışı mı görünen? Anlamsız olan gelenekler, kültüre bağlı olma, tanrı inancı aslında. Bunları yapan bunca insanın arasında Don Kişot çok da rahatsız edici bir karakter değil. Macera yaşamak bir anlamda sevmek, dost edinmek, kendi evine dönebileceğin güvenli bir gün yaşamak.. Zarar gören Sancho Panza, olması gerektiğine inanılan Dulcinea bile vardı. Ondan sonra başarısız birinin hayallerine olan inancı ve istikrarı değirmenlerle savaşmak değildir de nedir? Kendine söylediği üç G gül, güçlü ol ve güven aslında kendi başına mümkün olmayan şeyler. Gülmek için yalnız olmamak ve insanlarla geçirilebilecek iyi bir ana, Güçlü olmak için kıyaslama yapılabilecek insanlara ve en zoru güvenmek için de insancıl, duyarlı insanlara ihtiyacı vardır ve bunların hiçbiri kendi yalanını uydurana kadar gerçekleşmeyecektir. Ve insan kendine söylediği yalanların sadece yalnızken farkındadır. Bu da en büyük çatışma aslında. Yalanlarla yüzleşmek istememe. Bunu aşabilmek için de kabul etmek, bağışlamak ve sevmek gerek. Önce kendini. Ve bir şeyi de unutmamak lazım başarılı olabilmeyi öğrenmek için önce başarısız olmak gerek.
error_outline
4 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
Allen filmi var karşımızda... Allen varsa komedi var, entel- dantellik var, ihanet var, aşk var, meşk var... Varoğluvar :)
error_outline
8 yıldan fazla önce