Brooklyn (2015)

Brooklyn (2015)

Puan 7.1 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Uyarlama, Romantik
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
117 dakika
81
6
218
126
hexagon profil fotoğrafı
hexagon
Eilis'a filmin ikinci yarısında duygusal dönüşleri açısından sinir olsam da film genel anlamda hem oyunculuk hem de sinematografi açısından çok iyiydi..
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Sevimli ve dram yüklü konusuyla , kostümleriyle , işlenişiyle harika bir yapımdı. Beğendim.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Güzeldi. Durağan olmasına rağmen göz açıp kapayıncaya kadar bitti. Fazla uzun bir film olmadığından başrolün geçirdiği değişim hızlı gelebilir size. Bana göre bu tarz hayat hikayelerinin tam anlamıyla izleyiciye ulaşması için neredeyse 3 saate yakın olmalı film. Tabii bu süre de sıkıcı gelebileceginden bir nevi risk alınmış olur. Bu eksikliğini, dönem filmi olma özelliğini sonuna kadar mükemmele yakın korumasiyla giderdiğini düşünüyorum. Ha bir de çabuk sıkılanlar için konunun en can alıcı noktalarının ele alınması da güzel bir pazarlama tekniği. Ama genel itibariyle sardı film beni. Şiddetle olmasa da tavsiye ederim.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
Celestine profil fotoğrafı
Celestine
Domnhall Gleeson'a rağmen boş bir film. Böyle basit bir konuyu niye film yaparlar ki hala?
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
ecemcelikkol profil fotoğrafı
ecemcelikkol
Öncelikle dönemin havasını çok iyi yansıttığını söylemeliyim. Sinematografisi çok çok başarılıydı. Bütün o mekan seçimleri, manzaralar, kostümler çok iyiydi. Konuyu da beğendim. Özelikle benim gibi liseyi, üniversiteyi evinizden uzakta okuduysanız bu film mutlaka yüreğinizin bir yerine dokunacaktır. Sonlarda başrole bende çok sinir olsam da bunun üstünde fazla düşünmek yerine, filmin son kısmında bahsedilen o güzel sözler üzerine düşünmeyi tercih ediyorum. Duygusal bir dram filmi, ben beğendim.
error_outline
6 yıldan fazla önce
HznKryl profil fotoğrafı
HznKryl
Memleket özlemi çeken varsa şimdiden uyarmalı,film ciğerinizi yakabilir. Gurbet hissini bana bire bir yaşattı diyebilirim.
error_outline
6 yıldan fazla önce
hezarfen profil fotoğrafı
hezarfen
en iyi film oscarına aday olmuş ben şok sinematografi hariç bomboş film vee
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
effigiessui profil fotoğrafı
effigiessui
Çok sevdiğim Domnhall Gleeson'a sinir oluyordum bir ara. Dön Amerika'ya senin orda ne işin var ya diye düşünürken buldum kendimi..Ben filmi çok sevdim, dram-romantik seviyorsanız kaçırmadan izleyin :)
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
starch profil fotoğrafı
starch
Çok hoş, çok saf bir güzellik. Pastel renklerin şöleni..Dönemi yansıtan başarılı kostümler. Ellis adası.. Filmde en çok alçak sesle ve ağır ağır konuşulmasını sevdim. Çünkü ben de öyle konuşurum. Kimilerine durağan gelebilecek bir filmse de, ben huzurla, keyifle 'hiç bitmesin' diyerek izledim. Bu filmi beğenenler; şu mini diziyi de izlemeli... http://www.frameby.com/tv-series/the-paradise-2012
https://www.youtube.com/watch?v=bV-eluBG6MM
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
sisyphos77 profil fotoğrafı
sisyphos77
Melis Birkan'a benzettim hatunu.. Abartmadan, içli içli, mavi gözlerini aça aça oynamış. Bu kadar kısa zamanda o ezik sessiz kızdan dimdik duran güçlü kadına hoop İtalyan aşkı sayesinde dönüşüvermesi enteresan geldi bana. Kurgu, senaryo fena.. Ancak dönem, renkler, hatunun oyunculuğu derken izlendi bitti gitti
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
lews profil fotoğrafı
lews
O zamanları güzel yansıtmış ama ben çok yavaş ve biraz sıkıcı buldum , başrol oyuncusuda oscar adaylık bir performans sergilememiş bence.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
Turuncuklaket profil fotoğrafı
Turuncuklaket
Ben sevdim bu filmi özellikle Eilis karakterini, onda kendimden bir şeyler buldum bu yüzden sanırım. Ve liseyi yatılı, üniversiteyi de ailesinden uzakta okuyan biri olarak sanırım o gurbet psikolojisinden etkilendim. Ve evet malesef sonunun aceleye geldiğini düşünüyorum ben de. Harika bir film olabilirmiş ama yine de çok naifti. Bir ara Eilis e çok kızsam da neden öyle davrandığını anladım sanırım. Tavsiyedir. Ayrıca Domnhall Gleeson da filmin artısıydı benim için :)
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
mels profil fotoğrafı
mels
Dönemini özelliklerini çok iyi yansıtan başarılı bir uyarlama olmuş. Ancak sonunu "Ohooo neredeyse 2 saat olmuş, artık bitirelim şu filmi" deyip hızlandırmışlar sanki. Son 20 dakikadan -filmin işleyiş hızını da göz önüne alarak- Brooklyn 2 çıkabilirdi. :) Ayrıca oyuncular gayet başarılı olsa da seçim olarak yanlış bence.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Film bulunduğu dönemi gerçekten çok iyi aktarmış. İrlanda taşrasından Brooklyn'e. Filmi biraz durağan buldum fakat güzel bir konusu var. Başrolümüzün oyunculuğu ise oscarlık olmasa da iyi seviyede.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
Omerbahadir profil fotoğrafı
Omerbahadir
Bir kadın iki adam...kaliteli bir dönem filmi arayanlar mutlaka izlesin durağan ama çok tatlı , izleyiciyi hemen yakalayan güzel bir film
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce