Brooklyn (2015)

Brooklyn (2015)

Puan 6.9 (8 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Dram, Uyarlama, Romantik
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
117 dakika
76
6
207
127
hexagon profil resmi
hexagon
Eilis'a filmin ikinci yarısında duygusal dönüşleri açısından sinir olsam da film genel anlamda hem oyunculuk hem de sinematografi açısından çok iyiydi..
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Sevimli ve dram yüklü konusuyla , kostümleriyle , işlenişiyle harika bir yapımdı. Beğendim.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Güzeldi. Durağan olmasına rağmen göz açıp kapayıncaya kadar bitti. Fazla uzun bir film olmadığından başrolün geçirdiği değişim hızlı gelebilir size. Bana göre bu tarz hayat hikayelerinin tam anlamıyla izleyiciye ulaşması için neredeyse 3 saate yakın olmalı film. Tabii bu süre de sıkıcı gelebileceginden bir nevi risk alınmış olur. Bu eksikliğini, dönem filmi olma özelliğini sonuna kadar mükemmele yakın korumasiyla giderdiğini düşünüyorum. Ha bir de çabuk sıkılanlar için konunun en can alıcı noktalarının ele alınması da güzel bir pazarlama tekniği. Ama genel itibariyle sardı film beni. Şiddetle olmasa da tavsiye ederim.
report_problem
3 yıl önce
.Simurg profil resmi
.Simurg
Domnhall Gleeson'a rağmen boş bir film. Böyle basit bir konuyu niye film yaparlar ki hala?
report_problem
3 yıl önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Öncelikle dönemin havasını çok iyi yansıttığını söylemeliyim. Sinematografisi çok çok başarılıydı. Bütün o mekan seçimleri, manzaralar, kostümler çok iyiydi. Konuyu da beğendim. Özelikle benim gibi liseyi, üniversiteyi evinizden uzakta okuduysanız bu film mutlaka yüreğinizin bir yerine dokunacaktır. Sonlarda başrole bende çok sinir olsam da bunun üstünde fazla düşünmek yerine, filmin son kısmında bahsedilen o güzel sözler üzerine düşünmeyi tercih ediyorum. Duygusal bir dram filmi, ben beğendim.
report_problem
3 yıldan fazla önce
HznKryl profil resmi
HznKryl
Memleket özlemi çeken varsa şimdiden uyarmalı,film ciğerinizi yakabilir. Gurbet hissini bana bire bir yaşattı diyebilirim.
report_problem
3 yıldan fazla önce
hezarfen profil resmi
hezarfen
en iyi film oscarına aday olmuş ben şok sinematografi hariç bomboş film vee
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
effigiessui profil resmi
effigiessui
Çok sevdiğim Domnhall Gleeson'a sinir oluyordum bir ara. Dön Amerika'ya senin orda ne işin var ya diye düşünürken buldum kendimi..Ben filmi çok sevdim, dram-romantik seviyorsanız kaçırmadan izleyin :)
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
starch profil resmi
starch
Çok hoş, çok saf bir güzellik. Pastel renklerin şöleni..Dönemi yansıtan başarılı kostümler. Ellis adası.. Filmde en çok alçak sesle ve ağır ağır konuşulmasını sevdim. Çünkü ben de öyle konuşurum. Kimilerine durağan gelebilecek bir filmse de, ben huzurla, keyifle 'hiç bitmesin' diyerek izledim. Bu filmi beğenenler; şu mini diziyi de izlemeli... http://www.frameby.com/tv-series/the-paradise-2012
https://www.youtube.com/watch?v=bV-eluBG6MM
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
sisyphos77 profil resmi
sisyphos77
Melis Birkan'a benzettim hatunu.. Abartmadan, içli içli, mavi gözlerini aça aça oynamış. Bu kadar kısa zamanda o ezik sessiz kızdan dimdik duran güçlü kadına hoop İtalyan aşkı sayesinde dönüşüvermesi enteresan geldi bana. Kurgu, senaryo fena.. Ancak dönem, renkler, hatunun oyunculuğu derken izlendi bitti gitti
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
lews profil resmi
lews
O zamanları güzel yansıtmış ama ben çok yavaş ve biraz sıkıcı buldum , başrol oyuncusuda oscar adaylık bir performans sergilememiş bence.
report_problem
4 yıl önce
Turuncuklaket profil resmi
Turuncuklaket
Ben sevdim bu filmi özellikle Eilis karakterini, onda kendimden bir şeyler buldum bu yüzden sanırım. Ve liseyi yatılı, üniversiteyi de ailesinden uzakta okuyan biri olarak sanırım o gurbet psikolojisinden etkilendim. Ve evet malesef sonunun aceleye geldiğini düşünüyorum ben de. Harika bir film olabilirmiş ama yine de çok naifti. Bir ara Eilis e çok kızsam da neden öyle davrandığını anladım sanırım. Tavsiyedir. Ayrıca Domnhall Gleeson da filmin artısıydı benim için :)
report_problem
4 yıl önce
mels profil resmi
mels
Dönemini özelliklerini çok iyi yansıtan başarılı bir uyarlama olmuş. Ancak sonunu "Ohooo neredeyse 2 saat olmuş, artık bitirelim şu filmi" deyip hızlandırmışlar sanki. Son 20 dakikadan -filmin işleyiş hızını da göz önüne alarak- Brooklyn 2 çıkabilirdi. :) Ayrıca oyuncular gayet başarılı olsa da seçim olarak yanlış bence.
report_problem
4 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Film bulunduğu dönemi gerçekten çok iyi aktarmış. İrlanda taşrasından Brooklyn'e. Filmi biraz durağan buldum fakat güzel bir konusu var. Başrolümüzün oyunculuğu ise oscarlık olmasa da iyi seviyede.
report_problem
4 yıl önce
Omerbahadir profil resmi
Omerbahadir
Bir kadın iki adam...kaliteli bir dönem filmi arayanlar mutlaka izlesin durağan ama çok tatlı , izleyiciyi hemen yakalayan güzel bir film
report_problem
4 yıl önce