Kardeşler (Brothers) (2009)

Kardeşler (2009)Brothers

Puan 8.8 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Romantik
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
105 dakika
39
2
180
63
Özet Fragman Beğenenler
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Tobey'in muazzam oyunculuğu ile süslenmiş harika bir yapım. Askerden dönen bir eşin yaşadıklarını anlatıyor. Muhteşem.
error_outline
BlaCkMyTh profil fotoğrafı
BlaCkMyTh
Ben bu filmi bu kadro ile 2009 da nasıl atlamışım dün geceden beri hala onu düşünüyorum. Başta klasik Amerikan askeri dramı gibi gelse de sonrasında yaşattığı gerilim ve Tobey Maguire'nin performansı bir anda sizi içine çekiveriyor. Filmin yaşı baya eski olduğuna, günümüze göre bi tık geride kalsa da izlenebilecek bir tat da olmuş. Ayrıca, kızları Isabelle (Bailee Madison) ın sofra sahnesinde ki oyunculuğu ve yaptığı şey yüzünden sizi kaskatı kestirtmeyi başarması da çok iyidi.
error_outline
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Ağır işleyen bir film olsa da oyunculuklarla hiç sıkmadan izletiyor kendisini. Senaryonun da çok derinliği olmamasına rağmen oldukça çarpıcı noktaları oyunculuklarla yükselmiş diyebilirim. Tobey Maguire kendisinden beklemeyeceğim kadar başarılıydı. Tahminimden çok daha etkilendiğim bir film oldu.
error_outline
tugbauzumcu profil fotoğrafı
tugbauzumcu
Konu olarak türevi filmlere göre biraz zayıf kalsa da özellikle Tobey Maguire nin çok iyi performanslarını görüyoruz. Ancak burda da tabiki bir Amerika klasiği islam karşıtı her şeyi onlar yapıyormuş gibi gösterimler var.
error_outline
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Konu idare eder. Senaryonun içi biraz boş kalmış ve sinir bozacak düzeyde islamofobik unsurlar da mevcut. Birkaç nokta dışında çok da dolu bir metni olduğunu düşünmüyorum. Ama filmi oyunculuk bazında ele alırsak Tobey Maguire beklentilerimin üzerinde, çok başarılı bir performans izletti diyebilirim. Film boyunca psikolojik yönden yıpranmış bir askerin inişli çıkışlı duygu dünyasında kalıyoruz. Finalde ise karakterle birlikte izleyicide de bir rahatlama yaşanıyor. Genel çerçevede değerlendirildiğinde klasik bir film ancak oyunculuk için izlenir derim. İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler :)
error_outline
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
Vermek istediği mesajdan ziyade ben performans odaklı bir film seyrettiğimi düşünüyorum ve Tobey Maguire bu yönüyle göz doldurdu yeterince. Sırf onun için izlenebilir.
error_outline
rusyena profil fotoğrafı
rusyena
Bolca islamofobik subliminal mesajlar veren, ruhsuz, vasat bir film. Filmdeki bu yavanlığa bakınca salt o mesajlar için mi yapılmış acaba demekten kendini alıkoyamıyor insan.
error_outline
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Bence konu güzel,oyunculuk da öyle yalnız baş rollere Tobey'i nedense oturtamadım bana gıcık geldi :)Belki Ben Affleck,Channing Tatum olsa daha iyi olurdu.
error_outline
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Çok durgun geçen, sıradan bir film.. Sonlara doğru ne kadar kaldı diye sürekli zamana baktım :p
error_outline
zeftodeath profil fotoğrafı
zeftodeath
abartılmış kalitesiz bi film. bence.
error_outline
SoulArt profil fotoğrafı
SoulArt
Peaarl harbor filminin dram ağırlıklı olanı. Sıkılmadan izledim yalniz konu beni rahatsiz etti. Pearl cok daha iyiydi.
error_outline
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
dolayli da olsa, savasin sacmaliklari aslinda. bir de insan evladinin klasik kusurlari....
error_outline
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
film dram ve savaş ağırlıklı bir film daha çok psikolojik de diyebiliriz dram olarak değerlendirirsek iyi bir yapım ama genel değerlendirirsek sıkıcıydı
error_outline