Toprak altinda (Buried) (2010)

Toprak altinda (2010)Buried

Puan 7.0 / 10
Senin Puanın
Etiketler Karanlık, Gizem, Suç
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İspanya
Süre
95 dakika
93
5
323
102
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Ay fenalık geldi, içim şişti.. Yaptığınız şey yüzünden klostrofobikleri iyice delirttiniz tebrikler ! (Tek amacı
da buydu sanırım)
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Gencetotay profil fotoğrafı
Gencetotay
tür akranları sayılacak locke ve 127 hours filmleriyle ister istemez kıyasladım. ryan reynolds abimiz elindeki itemları çok efektif kullanamamış gibi. ayrıca allahınız varsa şehirlerarası otobüslere dublajlı film koymayı bırakırsınız. öyle seslendirilmiş ki ne bi daralma ne bi gerilme yaşadım. telefondaki yavuşak yetkililerin robotik seslerine kurulmaktan türkçe düşmanı oldum
error_outline
4 yıldan fazla önce
tugced profil fotoğrafı
tugced
Fazla izleyeceğimi sanmıyordum ve sonuna kadar seyrettim resmen kendi nefesimi bile kesik kesik alıp verdim :) sonuna sinir olduğum!!
error_outline
5 yıldan fazla önce
Stranger profil fotoğrafı
Stranger
beğenmedim
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
seda profil fotoğrafı
seda
Sanırım artık nurtopu gibi bi klostrofobim var daraldım da daraldım. Çok başarılıydı, 2 metrelik bi tabutta bu kadar aksiyon beklemiyodum şahsen. Bunca gerilime rağmen film nasıl bitti anlamadım bile. Sonunda derin bi nefes almayı bekliyodum ama kalakaldım öylece
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
KLOSTROFOBİ UYARISI!!! EĞER BÖYLE BİR KORKUNUZ VARSA SAKIN İZLEMEYİN!!!
Olmayanların da olmasını sağlayacak bir film gerçi orası ayrı.. Özetleyecek olursak canlı canlı gömülmüş bir vatandaşı izliyoruz. Filmimizin tamamı bir tabutun içinde geçiyor. Evet hem de istisnasız tamamı. Bu kadar küçük bir alana ne sığdırılabilir ki diye düşünebilirsiniz. Adamlar resmen o küçücük tabutun içine gördüğüm en iyi aksiyon, gerilim ve gizem filmlerinden birini sığdırmayı başarmışlar. Zaman nasıl geçti anlamadım bile. Ryan Reynolds gerçekten başarılıydı. Film boyunca nefes alıp verişim bile değişti o derece etkili bir oyunculuk.. Tekrar tekrar helal olsun diyorum. Bence kaçırılmaması gereken bir film. Son olarak belirteyim ki filmin sonu gerçekten şaşırtıcı. Hatta şöyle söyliyim, o kadar şaşırtıcı ki filmin bitiş müziğiyle birlikte filmde emeği geçenlerin gelmişini geçmişini anmadan bırakamadım. Ama kesinlikle izleyin derim!!! Efsane bir film benim için. ?
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Bhrpst profil fotoğrafı
Bhrpst
Bu konu daha kaç farklı şekilde ele alınacak,merakla bekliyorum.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Raziye. profil fotoğrafı
Raziye.
tabuta canlı halde kapatılan bi kamyon şoförünün hayatta kalmak için verdiği mücadele anlatılıyor.tek mekan tek oyuncu olmasına rağmen hiç sıkıcı bi film değil (izlemeden önce kesin sıkılırım demiştim) ben beğendim.Ryan reynolds oyunculuğunu seviyodum bu filmle iyi bi oyuncu olduğuna emin oldum.hakkını vermiş .güzel film .ve filmin sonu şaşırtıyor gerçekten istemedende olsa küfredebilirsiniz:D:D
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
Tek mekan- tek oyuncu... Bu kadar sınırlılıkla bu derece güzel bir film zor çekilir...
error_outline
7 yıldan fazla önce
HznKryl profil fotoğrafı
HznKryl
Filmi izlerken sebepsiz bi empati içine girdim,temposu hiç düşmüyor.Ancak film bittiğinde derin bir nefes alabiliyorsunuz.Sinirlerinizi deli gibi gerecek.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
DUA profil fotoğrafı
DUA
ooffff tam bir zaman kaybı ....
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
mels profil fotoğrafı
mels
Filmin en en başlarında "Bütün film tabutta geçmese bari" diye yakınsam da geçti. Ama hiç sıkmadan, bunaltmadan, oldukça gerilimli ve güzel geçti. Bu kadar küçük bir mekanda ancak bu kadar iyi film yapılabilirdi. Sonu beklediğim gibi değildi evet ama şaşırtıcı bir son da değildi kanımca :) İzleyiniz yani :D Yalnız filmin müziklerle bir sıkıntısı var. Sonundaki bitiş müziği hiç olmuş mu yani? :D Aynı şekilde fragmandaki darbuka :D "Ooh ne kadar da güzel gömülmüşüm" der gibi :D :D
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Fena bir film değildi. Akıcı ve gerilim doluydu diyebilirim. Başarılıydı. Bir çırpıda izledim diyebilirim aslında. İzlemenizi tavsiye ederim :)
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
KlaketKafa profil fotoğrafı
KlaketKafa
Fragmanı izlerken bir an başka bir sekmede şarkı mı çalmaya başladı oldum o.O O duyduğum darbuka sesi di mi :D 0:21 - 0:29 arası ?!?
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
ecemcelikkol profil fotoğrafı
ecemcelikkol
Soluksuz izledim. Filmin son dakikalarını resmen nefesimi tutarak izledim. Gerilimi çok yüksek, etkileyici bir filmdi. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadan izleyeceğiniz çok iyi bir film.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce