Toprak altinda (Buried) (2010)

Toprak altinda (2010)
Buried

Puan Like 7.1 / 11 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Karanlık, Gizem, Suç
Yönetmen
Ülke
İspanya
Süresi
95 dakika
Arcadia Paul Conroy eski ahşap bir tabuta canlı canlı gömülmüş halde uyanır. Buraya onu kimin, neden koyduğunu bilemese de, kurtulmasına yardım edebilecek tek şey elindeki cep telefonudur. Zamana karşı verdiği bu savaşta en büyük düşmanları telefonun iyi çekmemesi, şarjının az kalması ve havasızlıktır. Buradan kurtulması için sadece 90 dakikası vardır.

Yorumlar

tugced profil resmi
tugced
Fazla izleyeceğimi sanmıyordum ve sonuna kadar seyrettim resmen kendi nefesimi bile kesik kesik alıp verdim :) sonuna sinir olduğum!!
10 ay önce
maximus585858 profil resmi
maximus585858
beğenmedim
1 yıl önce
Seda.. profil resmi
Seda..
Sanırım artık nurtopu gibi bi klostrofobim var daraldım da daraldım. Çok başarılıydı, 2 metrelik bi tabutta bu kadar aksiyon beklemiyodum şahsen. Bunca gerilime rağmen film nasıl bitti anlamadım bile. Sonunda derin bi nefes almayı bekliyodum ama kalakaldım öylece
2 yıl önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
KLOSTROFOBİ UYARISI!!! EĞER BÖYLE BİR KORKUNUZ VARSA SAKIN İZLEMEYİN!!!
Olmayanların da olmasını sağlayacak bir film gerçi orası ayrı.. Özetleyecek olursak canlı canlı gömülmüş bir vatandaşı izliyoruz. Filmimizin tamamı bir tabutun içinde geçiyor. Evet hem de istisnasız tamamı. Bu kadar küçük bir alana ne sığdırılabilir ki diye düşünebilirsiniz. Adamlar resmen o küçücük tabutun içine gördüğüm en iyi aksiyon, gerilim ve gizem filmlerinden birini sığdırmayı başarmışlar. Zaman nasıl geçti anlamadım bile. Ryan Reynolds gerçekten başarılıydı. Film boyunca nefes alıp verişim bile değişti o derece etkili bir oyunculuk.. Tekrar tekrar helal olsun diyorum. Bence kaçırılmaması gereken bir film. Son olarak belirteyim ki filmin sonu gerçekten şaşırtıcı. Hatta şöyle söyliyim, o kadar şaşırtıcı ki filmin bitiş müziğiyle birlikte filmde emeği geçenlerin gelmişini geçmişini anmadan bırakamadım. Ama kesinlikle izleyin derim!!! Efsane bir film benim için. ?
2 yıl önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
Bu konu daha kaç farklı şekilde ele alınacak,merakla bekliyorum.
2 yıl önce
Raziye. profil resmi
Raziye.
tabuta canlı halde kapatılan bi kamyon şoförünün hayatta kalmak için verdiği mücadele anlatılıyor.tek mekan tek oyuncu olmasına rağmen hiç sıkıcı bi film değil (izlemeden önce kesin sıkılırım demiştim) ben beğendim.Ryan reynolds oyunculuğunu seviyodum bu filmle iyi bi oyuncu olduğuna emin oldum.hakkını vermiş .güzel film .ve filmin sonu şaşırtıyor gerçekten istemedende olsa küfredebilirsiniz:D:D
2 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
Tek mekan- tek oyuncu... Bu kadar sınırlılıkla bu derece güzel bir film zor çekilir...
2 yıldan fazla önce
HznKryl profil resmi
HznKryl
Filmi izlerken sebepsiz bi empati içine girdim,temposu hiç düşmüyor.Ancak film bittiğinde derin bir nefes alabiliyorsunuz.Sinirlerinizi deli gibi gerecek.
3 yıl önce
DUA profil resmi
DUA
ooffff tam bir zaman kaybı ....
3 yıldan fazla önce
mels profil resmi
mels
Filmin en en başlarında "Bütün film tabutta geçmese bari" diye yakınsam da geçti. Ama hiç sıkmadan, bunaltmadan, oldukça gerilimli ve güzel geçti. Bu kadar küçük bir mekanda ancak bu kadar iyi film yapılabilirdi. Sonu beklediğim gibi değildi evet ama şaşırtıcı bir son da değildi kanımca :) İzleyiniz yani :D Yalnız filmin müziklerle bir sıkıntısı var. Sonundaki bitiş müziği hiç olmuş mu yani? :D Aynı şekilde fragmandaki darbuka :D "Ooh ne kadar da güzel gömülmüşüm" der gibi :D :D
3 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Fena bir film değildi. Akıcı ve gerilim doluydu diyebilirim. Başarılıydı. Bir çırpıda izledim diyebilirim aslında. İzlemenizi tavsiye ederim :)
3 yıldan fazla önce
KlaketKafa profil resmi
KlaketKafa
Fragmanı izlerken bir an başka bir sekmede şarkı mı çalmaya başladı oldum o.O O duyduğum darbuka sesi di mi :D 0:21 - 0:29 arası ?!?
3 yıldan fazla önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Soluksuz izledim. Filmin son dakikalarını resmen nefesimi tutarak izledim. Gerilimi çok yüksek, etkileyici bir filmdi. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadan izleyeceğiniz çok iyi bir film.
3 yıldan fazla önce
satir.arasi profil resmi
satir.arasi
Tek mekan tek oyuncu olmasına rağmen asla sıkmayan filmlerden biri. Klostrofobikler uzak durmalı kesinlikle :D Üç dört ay oldu filmi izleyeli ama bazı sahnelerini düşündükçe içim hala bir fena olur :) Psikolojik gerilim sevenler izlemeli.
3 yıldan fazla önce
SuaY profil resmi
SuaY
Tek sahne filmi tabut gömülmek fenalık iyiydi iyiydi sıkmadan yüksek tansiyon izlettiriyor. Son sahne beklediğimin çok dışındaydı tokat yedim sanki :D
3 yıldan fazla önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
böylesi film görmedim...:O
3 yıldan fazla önce
Agarta profil resmi
Agarta
Tek mekanda geçiyo ama mekan dediysek çok ahım şahım ve geniş bir mekan değil bildiğiniz tabut.. Tabutta geçen bir film izlenir mi demeyin izlettiriyo kendini
3 yıldan fazla önce
bencelatte profil resmi
bencelatte
bir tabutun içini 95 dakika nasıl izlettirirsin... İşte böyle
4 yıl önce
lecter profil resmi
lecter
Film tek mekanda geçiyor ve harika bir oyunculuk var... Şahsen ben izlerken çok gerilmiştim. Gerilim seven herkese tavsiye ederim
4 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
İLGİNÇ BİR FİLM, KLOSTROFOBİSİ OLANLAR SEYRETMESİN Gerçekten de baştan sona dek toprak altında geçiyor. Bazı yerler uzun tutulmuş bile olsa, sonunu öğrenmek adına pür dikkat izliyorsunuz.
4 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
Tek mekan filmi. Hatta ufacık kücücük bir mekan ve adamlar bunun icine gerilim koymuşlar, aksiyon koymuşlar bir de mükemmel bir oyunculuk koyunca çok hoş bir film çıkmış.
4 yıldan fazla önce
F.Zehra profil resmi
F.Zehra
film tek mekanda geçiyor bu yüzden kurgusu daha güçlü olmalıydı bence. sıkılabilirsiniz.
4 yıldan fazla önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
1.5 saatlikte olsa bir filmi sadece tabutun içinde çekerek insanları sürekli merak içinde bırakmak ustalık ister... bunuda büyük ölçüde başarmışlar... sevdim..
neredeyse 5 yıl önce

Buried filmi hakkında ilgi çekici içerikler