Toprak altinda (Buried) (2010)

Toprak altinda (2010)Buried

Puan 7.1 (11 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Karanlık, Gizem, Suç
Yönetmen
Dil
Arapça
Ülke
İspanya
Süre
95 dakika
93
5
315
104
Rainbow profil resmi
Rainbow
Ay fenalık geldi, içim şişti.. Yaptığınız şey yüzünden klostrofobikleri iyice delirttiniz tebrikler ! (Tek amacı
da buydu sanırım)
report_problem
1 ay önce
Gencetotay profil resmi
Gencetotay
tür akranları sayılacak locke ve 127 hours filmleriyle ister istemez kıyasladım. ryan reynolds abimiz elindeki itemları çok efektif kullanamamış gibi. ayrıca allahınız varsa şehirlerarası otobüslere dublajlı film koymayı bırakırsınız. öyle seslendirilmiş ki ne bi daralma ne bi gerilme yaşadım. telefondaki yavuşak yetkililerin robotik seslerine kurulmaktan türkçe düşmanı oldum
report_problem
1 yıldan fazla önce
tugced profil resmi
tugced
Fazla izleyeceğimi sanmıyordum ve sonuna kadar seyrettim resmen kendi nefesimi bile kesik kesik alıp verdim :) sonuna sinir olduğum!!
report_problem
2 yıldan fazla önce
maximus585858 profil resmi
maximus585858
beğenmedim
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Seda.. profil resmi
Seda..
Sanırım artık nurtopu gibi bi klostrofobim var daraldım da daraldım. Çok başarılıydı, 2 metrelik bi tabutta bu kadar aksiyon beklemiyodum şahsen. Bunca gerilime rağmen film nasıl bitti anlamadım bile. Sonunda derin bi nefes almayı bekliyodum ama kalakaldım öylece
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
KLOSTROFOBİ UYARISI!!! EĞER BÖYLE BİR KORKUNUZ VARSA SAKIN İZLEMEYİN!!!
Olmayanların da olmasını sağlayacak bir film gerçi orası ayrı.. Özetleyecek olursak canlı canlı gömülmüş bir vatandaşı izliyoruz. Filmimizin tamamı bir tabutun içinde geçiyor. Evet hem de istisnasız tamamı. Bu kadar küçük bir alana ne sığdırılabilir ki diye düşünebilirsiniz. Adamlar resmen o küçücük tabutun içine gördüğüm en iyi aksiyon, gerilim ve gizem filmlerinden birini sığdırmayı başarmışlar. Zaman nasıl geçti anlamadım bile. Ryan Reynolds gerçekten başarılıydı. Film boyunca nefes alıp verişim bile değişti o derece etkili bir oyunculuk.. Tekrar tekrar helal olsun diyorum. Bence kaçırılmaması gereken bir film. Son olarak belirteyim ki filmin sonu gerçekten şaşırtıcı. Hatta şöyle söyliyim, o kadar şaşırtıcı ki filmin bitiş müziğiyle birlikte filmde emeği geçenlerin gelmişini geçmişini anmadan bırakamadım. Ama kesinlikle izleyin derim!!! Efsane bir film benim için. ?
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
Bu konu daha kaç farklı şekilde ele alınacak,merakla bekliyorum.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Raziye. profil resmi
Raziye.
tabuta canlı halde kapatılan bi kamyon şoförünün hayatta kalmak için verdiği mücadele anlatılıyor.tek mekan tek oyuncu olmasına rağmen hiç sıkıcı bi film değil (izlemeden önce kesin sıkılırım demiştim) ben beğendim.Ryan reynolds oyunculuğunu seviyodum bu filmle iyi bi oyuncu olduğuna emin oldum.hakkını vermiş .güzel film .ve filmin sonu şaşırtıyor gerçekten istemedende olsa küfredebilirsiniz:D:D
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
Tek mekan- tek oyuncu... Bu kadar sınırlılıkla bu derece güzel bir film zor çekilir...
report_problem
4 yıldan fazla önce
HznKryl profil resmi
HznKryl
Filmi izlerken sebepsiz bi empati içine girdim,temposu hiç düşmüyor.Ancak film bittiğinde derin bir nefes alabiliyorsunuz.Sinirlerinizi deli gibi gerecek.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
DUA profil resmi
DUA
ooffff tam bir zaman kaybı ....
report_problem
5 yıl önce
mels profil resmi
mels
Filmin en en başlarında "Bütün film tabutta geçmese bari" diye yakınsam da geçti. Ama hiç sıkmadan, bunaltmadan, oldukça gerilimli ve güzel geçti. Bu kadar küçük bir mekanda ancak bu kadar iyi film yapılabilirdi. Sonu beklediğim gibi değildi evet ama şaşırtıcı bir son da değildi kanımca :) İzleyiniz yani :D Yalnız filmin müziklerle bir sıkıntısı var. Sonundaki bitiş müziği hiç olmuş mu yani? :D Aynı şekilde fragmandaki darbuka :D "Ooh ne kadar da güzel gömülmüşüm" der gibi :D :D
report_problem
5 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Fena bir film değildi. Akıcı ve gerilim doluydu diyebilirim. Başarılıydı. Bir çırpıda izledim diyebilirim aslında. İzlemenizi tavsiye ederim :)
report_problem
5 yıl önce
KlaketKafa profil resmi
KlaketKafa
Fragmanı izlerken bir an başka bir sekmede şarkı mı çalmaya başladı oldum o.O O duyduğum darbuka sesi di mi :D 0:21 - 0:29 arası ?!?
report_problem
5 yıl önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Soluksuz izledim. Filmin son dakikalarını resmen nefesimi tutarak izledim. Gerilimi çok yüksek, etkileyici bir filmdi. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadan izleyeceğiniz çok iyi bir film.
report_problem
5 yıl önce