Bury My Heart at Wounded Knee (2007) afişi

Bury My Heart at Wounded Knee (2007)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Belgesel, Gerçekçi
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
133 dakika
alpercelik Dee Brown'un en çok satan romanından beyaz perdeye uyarlanan, başyapıt niteliği taşıyan bir film. General Custer'a karşı kazanılan Sioux zaferini konu alan film, 3 karakterin mücadelesi üzerine kurulmuştur; Darthmouth mezunu genç bir doktor olan Charles Eastman; topraklarını benliklerini ve şereflerini kaybetmek istemeyen ve Amerika birleşik Devletleri'nin hükmü altına girmek istemeyen lakota kabilesinin gururlu şefi Oturan Boğa ve hükümet'te Kızılderili'lerden sorumlu Senatör Henry Daves, Eastman ve okul öğretmeni Elaine Goodale Sioux'daki yerlilerin yaşam koşullarını iyileştirmeye çalışırken, Senatör Dawes, Başbakan Grant'a kulis yapar. Kalbimi Oraya Gömün, duyguları derinden etkileyen, bilgi yüklü, görsel olarak dikkatleri çeken bir western klasiği

Yorumlar

kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Asimile edilen baba oğlunu trene bindirirken üzüntüden İngilizce bir şarkı söylemeye başlar hemen ardından duygularını ifade edemediğini anlayıp aynı şarkıyı siyu diline çevirip söyler. Bu sahne çok etkileyicidir.
2
4 ay önce
alpercelik profil resmi
alpercelik
Kızılderililerin son liderlerinden Oturan Boğa etrafında ABD'ye karşı verdikleri kendi yaşamlarını ve kültürlerini koruma ve hayatta kalma mücadelesini son derece gerçekçi ve etkili bir şekilde gözler önüne seren belgesel niteliğinde dram yüklü bir başyapıt.
0
2 yıldan fazla önce

Bury My Heart at Wounded Knee filmini beğenenler

Bury My Heart at Wounded Knee filmini içeren raflar

Bury My Heart at Wounded Knee filmi hakkında ilgi çekici içerikler