Büyük adam küçük ask (Big Man, Little Love) (2001) afişi

Büyük adam küçük ask (2001)
Big Man, Little Love

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
120 dakika
BuseY. 75 yaşındaki emeklisi Rıfat Bey'le, köyüne yapılan operasyonda tüm yakınlarını kaybettiği için köylüsü Evdo tarafından akrabasının yanına bırakılan küçük Hejar'ın yolları İstanbul'da kesişir. Hejar'ın bırakıldığı eve de bir operasyon düzenlenir ve Hejar şans eseri buradan kurtulur. Rıfat Bey, onun şok içinde ve yaralı olduğunu fark edince bundan vazgeçer. Hejar kendine geldiğinde bir başka sürprizle karşılaşırlar; çocuk Kürt'tür ve hiç Türkçe bilmemektedir. Hejar da Rıfat Bey'den hoşlanmaz ancak nefretle başlayan ilişkileri giderek sıcaklaşır ve sevgiye dönüşür. Rıfat Bey, çocuğa Türkçe öğretmeye ve farkında olmadan da Kürtçe öğrenmeye başlar. Yaşları, kültürleri ve dilleri farklı olmasına rağmen dost olan Rıfat Bey ve Hejar'ın öyküsü...

Yorumlar

siborgmujgan profil resmi
siborgmujgan
bu filme başımı yasladım çok küçükken
0
1 yıl önce
DedektifGadget profil resmi
DedektifGadget
Farklı dil ve kültürde ki insanların bir arada yaşayabileceğini, katı yürekli insanların bile sevmenin ne demek olduğunu öğrenebileceğini anlatan duygusal yönü ağır basan güzel bir film. Bende iz bırakan filmlerdendir.
3
1 yıldan fazla önce
umutilker profil resmi
umutilker
Her izlediğimde ayrı bir duyguya sürükleniyorum. Şapka çıkartılacak oyuncularıyla ülkemizin bir devrini küçük bir çocuğun kalbinden anlatan filmi kesinlikle izlemenizi öneriyorum. Bu filmi izlerken ön yargılarınızı ve siyasi düşüncenizi lütfen bir yana bırakın.
0
neredeyse 2 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
bu film "harika" sıfatını bile solluyor... insanın içini ısıtan harika bir film. Hejar önce Rıfat Bey'e sonra bize çok şey öğretiyor.
2
2 yıl önce
BuseY. profil resmi
BuseY.
böyle bir filmin türkiye'den çıkmasına o kadar seviniyorum ki anlatamam, kesinlikle harka bir film!
0
neredeyse 3 yıl önce

Büyük adam küçük ask filmini beğenenler

Büyük adam küçük ask filmini izlemek isteyenler

Büyük adam küçük ask filmini içeren raflar

Büyük adam küçük ask filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön