Byôsoku 5 senchimêtoru (5 Centimeters Per Second) (2007) afişi

Byôsoku 5 senchimêtoru (2007)
5 Centimeters Per Second

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Japonya
Süresi
63 dakika
Hollyy Bölüm 1 - The Chosen Cherry Blossoms (26 dk): Akari Shinohara, ilkokuldan mezun olduğu yıl Tokyo'dan başka bir şehre taşınır. Takaki ve Akari, birbirleriyle mektuplaşarak bağlantılarını sürdürürler. Bir gün Takaki, ailesinin Tokyo'dan epey uzak bir adaya taşınacağını öğrenir ve taşınmadan önce Akari'yi trenle son bir kez ziyaret etmeye karar verir. Bölüm 2 - Cosmonaut (21 dk.): Yıllar geçer ve Takaki hala Akari'ye emailler yazmaktadır, ama hiç birini göndermez. Sumita Kanae, Takaki'nin sınıf arkadaşı, ondan hoşlanmaktadır ama bunu ona söyleyecek cesareti yoktur. Bölüm 3 - 5 Centimeters per Second (16 dk): Takaki artık bilgisayar programcısı olarak çalışmaya başlamıştır ve arada sırada eski hayatını ve aşkını hatırlamaktadır. Bir gün, bir demiryolu kavşağında, kendisine tanıdık gelen bir kadının yanından geçer. Slice of life hikayesi ile hafif melankolik, sakin bir anime. Hikaye 3 bölümde anlatılmış. Her birinde hikaye farklı bir bakış açısı ile devam ediyor. İlk bölüm Takaki'nin, ikinci bölüm Kanae'nin, son bölüm de Akari'nin gözünden anlatılır.

Yorumlar

Hollyy profil resmi
Hollyy
Bukadar hüzünlü olmasaydı keşke :(
0
3 ay önce
Presciante profil resmi
Presciante
Gerçek hayata paralel
0
11 ay önce
KafkaLoz profil resmi
KafkaLoz
iyi hoş, film size bir şekilde dokunuyor fakat başyapıt denilebilecek bir anime olduğunu düşünmüyorum. müzikleriyle görselleriyle bi nebze tatmin oluyorsunuz ama ben beklediğim tadı alamadım. sadece bu animeye yönelik de değil üstelik, yönetmenin " Koto no ha no niwa" animesinde de aynı duyguyu yaşamıştım. kendi şahsi fikrime göre her anime başyapıt olacak değil ve animelerin bazıları fazla abartılıyor.
5
neredeyse 2 yıl önce
leylamtrak profil resmi
leylamtrak
Tam bir görsel şölen ve bir o kadar da sessiz..
0
neredeyse 2 yıl önce
potakal profil resmi
potakal
nasıl güzel ama nasıl güzeldi öyle!
2
2 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
ya bu animeler neden hep huzunlu oluyor... garip geliyor bu durum bana nedense... ilk bolum "before sunrise-sunset" cagrisimlariyla gecti...devaminda da "dunyanın merkezinde durmus agliyorum" geldi aklima hep...
0
3 yıldan fazla önce

Byôsoku 5 senchimêtoru filmini beğenenler

Byôsoku 5 senchimêtoru filmi hakkında ilgi çekici içerikler