Bir Vampir Hikayesi (Byzantium) (2012) afişi

Bir Vampir Hikayesi (2012)
Byzantium

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Çerezlik
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
118 dakika
seraytaylan İki gizemli kadın deniz kenarındaki bir yere sığınırlar. Clara ıssız konukevi Byzantium’da barınmalarını sağlayan yalnız Noel ile tanışır. Eleanor ise Frank’le arkadaş olur ve ona ölümcül sırlarından bahseder. İki kadın aslında 200 yıl önce doğmuştur ve insan kanıyla beslenmektedir. Sırları yayılmaya başladıkça, geçmişleri onları yakalar ve ölümcül sonuçlar doğurur. (imdb: 6,5)

Yorumlar

mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir------> evet, bir vampir hikayesi. ama diğer vampir hikayelerine benzemiyor. alacakaranlık, underworld gibi bir beklentiniz olmasın. aksiyon yok. gerçekten vampir diye bir şey olsa nasıl olacağını anlatmaya çalışıyor.
hala varlıklarını bilmediğimiz için gizli bir örgüt olmalı: kardeşlik.
ayrıntılandırılacak bir hayat: eleanor
ve tabiki örgüt kuralları ve diğerlerinden ayrılacak vampir tanımı falan filan. örgüt tarafından dışlanan anne-kız ın hikayesi. öyle yürek burkan bir hayat değil. daha çok hiç yaşlanmayan birinin tercihleri üzerine şekillenen hayatlar. clara nın memur olmasını beklemeyin, kısa yoldan para kazanıp çocuğuna bakmak isteyen birisi. dolayısıyla cinsel sahneler mevcut rahatsız olanlar izlemesin. clara ihtiyaçlarına ve korkularına göre eleanor ise isteklerine ve duygularına göre yaşamak istiyor. iki karakterde müthiş işlenmiş. yaptıklarını isteklerini ve duygularını anlayabiliyorsunuz. gemma arterton un performansı iyiydi. diğer filmlerinden bile daha iyiydi.
9 ay önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
film kendini izlettiriyor ewet ama o muhteşem çıkışı yakalayamıyor bir türlü . orta halli bir fantastik film diyebiliriz .
3 yıldan fazla önce

Byzantium filmini beğenenler

Byzantium filmini içeren raflar

Byzantium filmi hakkında ilgi çekici içerikler