Bir Zamanlar Batıda (C'era una volta il West) (1968)

Bir Zamanlar Batıda (1968)C'era una volta il West

Puan 7.4 / 10
Senin Puanın
Etiketler Kült, Western, Suç
Yönetmen
Dil
İtalyanca
Ülke
İtalya
Süre
166 dakika
123
1
312
108
Özet Fragman Beğenenler
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Genelin aksine beğenmediğim bir film oldu. Ki büyük bir western meraklısı olmama rağmen. Çok çok çok ağır işleyişi izlerken mayıştırıyor. Sinema tarihinin en iyi açılışlarından diye söz edildiğini okumuştum büyük bir açılış beklerken 7 dakika suratta gezen sinek izleyince yaşadığım hayal kırıklığı zaten filmden hafif kopardı beni. Genel olarak da temposu çok ağır baştan sona benim için. Çok mu kötü tabiki hayır Leone bir çok yerde ustalığını konuşturmuş ama genel bir western filmine göre istediğim keyfi alamadım. Üstelik neden bilmiyorum Henry Fonda'yı da beğenmediğim. Sevdiğim bir oyuncudur fakat westerne çok uygun gelmedi bana.
error_outline
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Western filmlerinin üstadı Sergio Leone' den yine çok karizmatik bir film. Filmin ilerleyişi oldukça yavaş ve diyaloglar çok az. Fakat film yine de çok etkileyici ve Vahşi Batı' nın tüm gerçekçiliğiyle vahşi yönünü anlatıyor. Bana imdb' deki yeri çok yüksek gibi geldi. Henry Fonda kötü adam rolünde harika bir performans sergilemiş. Charles Bronson' ın karizması ve Jason Robards' ın sempatikliği izlemek için yeterli :D
error_outline
eskon profil fotoğrafı
eskon
bir zamanlar batıda... her şeyi efsane film: görüntüler, oyunculuklar, kurgu. sinemada başyapıt !

ama en çok müzikler yok mu o müzikler: http://www.youtube.com/watch?v=_62OFn9bhBU
error_outline
alidogan profil fotoğrafı
alidogan
Breth'i ve çocuklarını çiftlikte öldüren Frank ve adamlarının ağaçların arkasından çıkış sahnesi bence filmin en iyi anı'dır.
error_outline
SoulArt profil fotoğrafı
SoulArt
western filmlere yön verdiğini düşünüyorum... tam bir klasik...
error_outline