Sakli (Caché) (2005)

Sakli (2005)Caché

Puan 7.4 (11 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerilim
Yönetmen
Dil
Fransızca
Ülke
Fransa
Süre
117 dakika
81
5
211
107
Philosophy profil resmi
Philosophy
Filmin içerisinde görünen ve olan kısmı arasında gizlenmiş çok şey "Saklı".
report_problem
28 gün önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Haneke'nin üslubu belli...Olayları öyle hızlıca ilerletip de bir yere vardırıvereyim çok şey anlatıp da izleyicimin kafasını allak bullak edeyim çabası yok. Adamın kafa sade ve öz...Film sakin ve durağan ilerliyor evet tıpkı afiş gibi ama yine de merak uyandırıyor . Peki şimdi ne olur izleyiciye sonuna kadar bu soruyu sordutturan bir film .Merak edenler buyursun :)
report_problem
11 ay önce
FairyTalee profil resmi
FairyTalee
sıkıcı bi o kadar da anlamsız :(
report_problem
3 yıl önce
Angelopoulos profil resmi
Angelopoulos
Utancın filmidir bu. 21. yüzyılda çekilmiş en etkili filmlerdendir. Biraz eşeleyince karşılaşılan şeyler mide bulandırır. Kaseti yollayan belli değildir, çünkü mevzu kaseti yollayan değildir, hayat basit bir polisiyeden ibaret değil ama eğer ki kaseti kimin yolladığını merak ediyorsanız cevabım tabi ki Haneke olacaktır. Veya geçmiş aşındırmıştır ailenin kapısını.
report_problem
5 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Her sahnesi merak uyandıran, sürekli bir şey olacak hissi veren bir film. Resmen seyirciyle top gibi oynuyor. Adam su içerken acaba boğazına su kaçıp ölecek mi, uyurken biri bogazlayacak mi diye düşünmektep rahatlayamiyorsunuz film boyunca. Her zaman söylediğim gibi hareket bekleyen izlemesin.
report_problem
5 yıldan fazla önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
eee yani??
report_problem
5 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
ilginç ve şiddetli gelişmelere hazır olun
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
Festivalde kapanış filmi olarak izlemiştim. Her şey çok durağan gidiyordu ve bir o kadar da sıradandı, ta ki salondaki herkese çığlık attıran o sahneye kadar. Anladım ki artık o andan sonra seyircinin ipleri Haneke'nin ellerindeydi :)
report_problem
6 yıl önce