Saklı (Caché) (2005)

Saklı (2005)Caché

Puan 7.8 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerilim
Yönetmen
Dil
Fransızca
Ülke
Fransa
Süre
117 dakika
90
6
234
111
Özet Fragman Beğenenler
Celestine profil fotoğrafı
Celestine
Haneke her filminde bir kez daha hayran bırakıyor
error_outline
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Filmin içerisinde görünen ve olan kısmı arasında gizlenmiş çok şey "Saklı".
error_outline
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Haneke'nin üslubu belli...Olayları öyle hızlıca ilerletip de bir yere vardırıvereyim çok şey anlatıp da izleyicimin kafasını allak bullak edeyim çabası yok. Adamın kafa sade ve öz...Film sakin ve durağan ilerliyor evet tıpkı afiş gibi ama yine de merak uyandırıyor . Peki şimdi ne olur izleyiciye sonuna kadar bu soruyu sordutturan bir film .Merak edenler buyursun :)
error_outline
FairyTalee profil fotoğrafı
FairyTalee
sıkıcı bi o kadar da anlamsız :(
error_outline
Angelopoulos profil fotoğrafı
Angelopoulos
Utancın filmidir bu. 21. yüzyılda çekilmiş en etkili filmlerdendir. Biraz eşeleyince karşılaşılan şeyler mide bulandırır. Kaseti yollayan belli değildir, çünkü mevzu kaseti yollayan değildir, hayat basit bir polisiyeden ibaret değil ama eğer ki kaseti kimin yolladığını merak ediyorsanız cevabım tabi ki Haneke olacaktır. Veya geçmiş aşındırmıştır ailenin kapısını.
error_outline
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Her sahnesi merak uyandıran, sürekli bir şey olacak hissi veren bir film. Resmen seyirciyle top gibi oynuyor. Adam su içerken acaba boğazına su kaçıp ölecek mi, uyurken biri bogazlayacak mi diye düşünmektep rahatlayamiyorsunuz film boyunca. Her zaman söylediğim gibi hareket bekleyen izlemesin.
error_outline
eskon profil fotoğrafı
eskon
ilginç ve şiddetli gelişmelere hazır olun
error_outline
cinemarty profil fotoğrafı
cinemarty
Festivalde kapanış filmi olarak izlemiştim. Her şey çok durağan gidiyordu ve bir o kadar da sıradandı, ta ki salondaki herkese çığlık attıran o sahneye kadar. Anladım ki artık o andan sonra seyircinin ipleri Haneke'nin ellerindeydi :)
error_outline