Ruh Esim (Café de Flore) (2011)

Ruh Esim (2011)Café de Flore

Puan 8.6 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gizem, Şaşırtan
Yönetmen
Dil
Fransızca
Ülke
Kanada
Süre
120 dakika
105
5
207
126
almiyorumad profil fotoğrafı
almiyorumad
2 oldu izlediğim filmi, izlediğimi unutup tekrar izliyorum "ben bunu izlemiştim galiba ya" diye diye. merkür retro etkisi herhalde :D ama iyi oldu, güzel oldu.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Depderinlerden beni etkileyen bir film oldu ...
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Aynı filme 3 kere başlasam sonunu bu şekilde hayal etmezdim, dram türünde oldukça farklı bir yapım olmuş. Düşününce üzücü hiçbir şey yok ama neden ağlıyorum ?
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Film insanı darma duman ediyor desem yeridir. Kenarda gizli saklı kalmış ama baş yapıt filmler olur ya bu da öyle bir şeydi. İlk başta adapte olmakta biraz zorlanmadım değil ama sağ olsun müzikler bir şekilde o sabırı aşıyor ve heyecanla izlemenizi sağlıyor. İnsanın zihnini, bedenini aynı anda mutluluk ve hüzün nasıl geçiriyorsa öyle bir etki bıraktı. İyi ki de izlemişim.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
Filmin finali pek sevdiğim bir şarkı ile olunca, karışık duygular içerisine girdim ki, film beni epey dağıttı. Süresi uzun olmasına rağmen(Olan biten ilk yarıda zaten belli oluyor) seyrederken hiç sıkılmadım. Bunun pek tabii sebebi Vanessa Paradis. Alt metin her ne kadar tasvip edilmese de, film sonunda insanın içinde bir burukluk olduğu da aşikar... Terk edilmek hüznü beraberinde getiriyor...
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Mervealucard profil fotoğrafı
Mervealucard
Son zamanlarda izlediğim şüphesiz en lezzetli film oldu.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
cimcini profil fotoğrafı
cimcini
aslinda bakinca tam benlik degil diyecegim bir film. azcik azcik arabeske bagliyor ama nedense sevdim. muzikleri, ortami, git gelleri atmosferin beni kendine cekti. oyle reankarnasyonunu, ruh esini bilmem ama film de dingin bir ragmenlere ragmen suren sevgi dusuncesi her seye ragmen hosuma gitti.sinirlanmayan sevgileri anlatmasi bana hayatimdan bir bolumu gosterdi sanki. aslinda anlatilan duygular cok zorlama gibi geliyor aldatma, down sendromlu cocuk- bunlari bir filme koy prim yapar ama oyle zorlama hissetmiyorsun. daha cok hayatimin icinde bunlar duygusu yasatiyor
error_outline
7 yıldan fazla önce
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
Her sahnesini pür dikkat izlediğim, müziklerle kendine kaptıran farklı, ilginç ve güzel bir film. Anlamadığım bazı noktalar olsa da, parçaların birleştikten sonra oluşturduğu resim hoş bir şaşkınlıktı. Film bittikten sonra 'Vay be' dedim ve müzikler hala kulağımda dans ediyor. :)
error_outline
7 yıldan fazla önce
Guapo profil fotoğrafı
Guapo
Siz bakmayın filmin Kanada yapımı olmasına yapımda emeği geçenler Fransız ( Kanada ile ilgili olan kısımda filmde arada iki kelime İngilizce diyalog, Kanada Quebec şehri orası da zaten Fransa sayılır). Diyeceğim o ki Fransız sinemasının etkisi ile ortaya çıkan sorumuz: Aile içi cinsel ilişkilerde bedenler söz konusu olunca Ensest denirken ruhlar söz konusu olunca ne demeli...
error_outline
7 yıldan fazla önce
digigirl profil fotoğrafı
digigirl
.Kafamda deli sorular?!?
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
starch profil fotoğrafı
starch
5 ay sonra izlediğimde; O harika efektler ve müzik, beni sarıp sarmaladı. ve filmin ortalarında İbrahim Sadri'nin şiirini anımsadım... ....Öyle kolay mı öyle kolay gitmek, Her şeyi, bu İstanbul‘u, o sevdiğin adaların kokusunu, Mısır çarşısını, Eminönü‘nün balık ekmeğinii, Beyoğlu‘nun sinema salonlarını, birlikte beklediğimiz 28 numarayı, Unutmak öyle kolay mı, öyle kolay....,
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
b.u.r.c.u profil fotoğrafı
b.u.r.c.u
Çok dikkatle izlenmesi gereken muhteşem bi film.Neden daha önce izlememişim diyorum şu an.Reenkarnasyon ve karma felsefesine dayanarak yapılabilecek en başarılı film böyle bir şey olurdu herhalde.Geçmiş yaşamlardaki karmik borçlar,filmdeki medyumun deyişiyle "yuvaya" giden yolda ruh eş(ler)inin birbirine tekrar tekrar refakat edişi,her hayatta öğrenilmesi gerekenler (filmde bağışlamak ve özgür bırakmak üzerinde durulmuş) ve daha iyiye gidebilme duygusu öyle güzel anlatılmış ki her karesinde tüylerim diken diken oldu.Ayrıca sahne geçişleri şahaneydi ve filmin ilk dakikasından son dakikasına kadar içinizde değişik bir coşku ve heyecan uyandıran muhteşem müzikleri de büyük bir övgüyü hakediyor.Mutlaka izleyin.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Bulunduğum ortamdan dolayi ilk bir saatini sessiz izlemek zorunda kaldım ve zaman geçmek bilmedi, bitse de gitsek modunda izledim. Sonra sesli izleme fırsatı buldum, aradaki fark inanılmaz büyüktü. Olaylar daha mı heyecanlı hale geldi, Hayır sadece bir filme muziklerinin katkısının bu kadar fazla olacağını tahmin etmedim. Tuylerim diken diken izledim geri kalanını. Finalinde içime bir şey saplandı sanki. Vanessa Paradis sinemaya bir lütuftur bence. Bu filmde daha iyi anladım.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
starch profil fotoğrafı
starch
error_outline
8 yıldan fazla önce