Café Society (2016)

Café Society (2016)

Puan Like 6.4 / 11 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Dram, Romantik, Komik
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
96 dakika
Sophie Akademi ödüllü kült yönetmen Woody Allen'ın 2016 tarihli projesi Cafe Society eğlenceli bir dramatik komedi olarak dikkat çekiyor. Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Blake Lively, Steve Carell ve Parker Posey'nin yanı sıra Corey Stoll, Anna Camp ve Paul Schneider'ın da bulunduğu kadro adeta bir yıldızlar geçidi. Film Bronx’da doğan Bobby Dorfman'ın izinden giderek seyircilere heyecanlı bir hikaye vadediyor. Birbirinden ilginç bireylere sahip olan bir ailenin en küçük oğlu Bobby Dorfman yaşadığı hayattan bezmiş durumdadır. Dönemin en popüler film yıldızlarının menajerliğini yapan dayısı Phil'in yanına gitmek ailesinin kuyumcu dükkanında çalışmaktan çok daha cazip gelince gen adam soluğu Hollywood'ta alır. Phil’in ajansında çalışmaya başlayan Bobby, Hollywood’un skandal, dedikodu ve güzel kadınlarla dolu göz kamaştırıcı dünyasına ilk başlarda hayran kalsa da orada gerçekliğin bir hayli esnek bir şey olduğunu keşfedecektir. Bildiği acı ve aşk kavramlarının bir bir yıkılışını gören genç adam edindiği deneyimlerle zaman geçtikçe farklı bir adam olmaya başlar. Hollywood'un deneyimlerinden sonra New York'a dönen Bobby sıfırdan yeni bir hayata başlasa da geçmişin parıltılı ancak acılı izleri onu rahat bırakmayacaktır.

Yorumlar

eminuk profil resmi
eminuk
Fena değildi. İyi vakit geçirdim. Ama Kirsten i o role pek yakıştıramadım.
1 yıl önce
starch profil resmi
starch
Wonder Wheel diye izlemeye başladığım filmin Cafe Society olduğunu farkettiğimde, film yarılanmıştı. Woody Allen'ın çenesi düşük insanlarını izlemiş oldum..Bir de bol miktarda caz dinledim...:) Komedi olarak etiketlenmiş ama gülümsetecek bir tek sahne bile yok. Aksine dram..
1 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Üst düzey bir film olmasa da gerek dönemin başarlı yansıması gerekse sevdiğim isimlerle bi şekilde gidiyor film. İz bırakmasa da izlenir bir film.
2 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Film biraz hava da kalmış.
2 yıldan fazla önce
tugberto profil resmi
tugberto
Jesse Eisenberg Woody Allen'ın gençliğini oynamış gibi. Nasıl çalıştıysa adamım mimikleri, hareketleri tıpkısının aynısı. Ama çok başarılı olduğunu söyleyemem filmin.
2 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
öylesine izleten, hatta ara ara sıkan vasat bir woody allen klasiği olmuş. yine de finali biraz etkilemiş olabilir :)
2 yıldan fazla önce
sisyphos77 profil resmi
sisyphos77
Jesse Eisenberg'ü göremedim, içine bildiğin Woody Allen kaçmış da bu kadar mı olur :) Mimikler, ses tonu, cümleler.. hepsi. Artık Woody Allen bizi sadece bazı dönemlere götürmek istiyor, o dönemlerin insanlarını, kıyafetlerini, atmosferlerini göstermek istiyor gibi geliyor bana. Artı bir şey katası yok. Kendini tekrarlama hali bir yandan da. Olsun yine de müzikler, dönem keyif verdi bana..
2 yıldan fazla önce
EntelKarinca profil resmi
EntelKarinca
Woody Allen'dan yine hayal kırıklığı bir film daha. Her sahnede araya hikayeyi anlatan ses girmesi filmin güzelliğini bozmuş. Woody Allen'ın yahudi oluşunu her filminde üstüne basa basa belirtmesinden de gına geldi. Güzel bir konusu var aslında ama gereksiz konuşmalar yüzünden arada kaybolmuş
2 yıldan fazla önce
dreaf profil resmi
dreaf
hocam yine olmamış ya :(
2 yıldan fazla önce

Café Society filmini beğenenler

Café Society filmi hakkında ilgi çekici içerikler