Çalgı Çengi Ikimiz (2017)

Çalgı Çengi Ikimiz (2017)

Puan Like 6.6 / 5 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Çerezlik, Komik
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
116 dakika
Muratovic 6 yıl önce bulaştıkları mafya tarafından düğün şarkıcılığı yaptırılan Salih ve Gürkan’ın tehlike ve eğlence dolu macerası bu filmde de devam ediyor. Sevdiği kızla evlenmek için mafyadan ayrılmak isteyen Salih ve kuzeni Gürkan’a bunu gerçekleştirebilmeleri için tek bir şart koyulur. Gittikleri düğündeki nikah memurunu kaçırmaları. Görevi mecbur kabul eden ikilinin başına beklenmedik ve birbirinden ilginç olaylar gelecektir. Çalgı Çengi'nin devam filmi olan Çalgı Çengi 2'nin senaristliğini ve yönetmenliğini ilk filmde olduğu gibi yine Selçuk Aydemir'in üstlendi. Oyuncu kadrosunda ise yine Murat Cemcir, Ahmet Kural, Rasim Öztekin, Ayhan Taş ve Şinasi Yurtsever gibi isimler yer alıyor.

Yorumlar

KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Ağlatı ya lan bu bebeler beni... Çok seviyorum bu adamları. Yaptıkları işler evrensellikten uzak yerel işler olsa da evrensel işler de bu kadar gönlüme dokunmuyor benim. Kahkaha bombardımanı değil ama eğlenceli film. Aldırymayın kötüleyenlere, seviyorsanız bu ekibi durmayın izleyin.
9 ay önce
alicancam profil resmi
alicancam
1. si gibi orta halli. Ara sıra güldürüo işte :)
10 ay önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Bu ikili ne yapsa güldürüyo beni. Senaryo çok başarılı değil özellikle moladan sonraki kısımlarda biraz boşluk var ama yine de bir komedi filminden beklentim gülmektir ve bu ikili de beni oldukça güldürüyor. Tabi yine güzel şarkılar da mevcut :)
1 yıldan fazla önce
CANERAHMET profil resmi
CANERAHMET
eh işte.. :(
1 yıldan fazla önce
Emrex profil resmi
Emrex
Karakterlerin popülaritesine güvenip giriştikleri ama bence olmamış bir film. Komedi senaryoda dakikada en az 1 espri olmak zorunda. Ama burda gülünebilecek espriler arasında tren geçiyor. Sevemedim.
1 yıldan fazla önce
Arass profil resmi
Arass
Rezalet bir seneryo. Oyunculuklar harika. Genel olarak film berbat.. Murat cimşir le Ahmet kural ın tek suçu seneryoyu okuyup kabul etmeleri.
1 yıldan fazla önce
Sekyazar profil resmi
Sekyazar
Sinemada köşeyi dönen herkes döndüğü köşede bekliyor, film ilk filmin sermayesini yiyor. Filme 2-3 yerde güler gibi oldum. Böyle genç yönetmenlerimizin burak aksak da dahil Onur Ünlü' den ders almaları lazım yoksa sinemada sonları Pepsi Cem gibi olur
1 yıldan fazla önce
rezo1903 profil resmi
rezo1903
Halaaa gülüyorum :)
1 yıldan fazla önce

Çalgı Çengi Ikimiz filmini beğenenler

Çalgı Çengi Ikimiz filmini içeren raflar

Çalgı Çengi Ikimiz filmi hakkında ilgi çekici içerikler