Beni Adınla Çağır (Call Me by Your Name) (2017)

Beni Adınla Çağır (2017)Call Me by Your Name

Puan 7.6 (36 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler LGBT, Romantik, Dram
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İtalya
Süre
132 dakika
113
4
224
83
Lostastralsoul profil resmi
Lostastralsoul
Mekandan renklerin seçimine kadar her parçası özenle düşünülmüş muhteşem bir film. Konuyu ele alış şekli duyguları yansıtma şekli her açıdan mükemmeldi. Uzun zamandır izlediğim en iyi filmlerdendi.
report_problem
7 ay önce
Lioness profil resmi
Lioness
Film güzeldi de ben mekana aşık oldum yaa.. ^^
report_problem
1 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Filmden sonra görmüş geçirmiş ebeveynlerinizle böyle bir yerde, böyle bir evde, böylesi bir aşk yaşamak isteyeceksiniz.
report_problem
1 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
genel anlamda konusu ve oyunculukları ile güzel bir filmdi ama yer yer de inanılmaz sıkıcıydı zaten genel anlamda filme bir durağanlık hakim bu da seyir açısından olumsuzluk taşıyor ama yine de konusu , eski zamanların o hoş görüntüsü filan gayet güzeldi o yüzden tam ortada duran bir yapım oldu benim için bakalım ikinci film nasıl olacak
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
sisyphos77 profil resmi
sisyphos77
Çok başarılı film. Sahneler, mekanlar ayrı güzel zaten. Duygular bedenselin üstüne çıkmış. Seyrederken direk geçiyor. Baba-oğul konuşmasının ingilizcesini not aldım kendime, türkçesi bu denli kuvvetli gelmedi. “And when you least expect it, nature has cunning ways of finding our weakest spot. Just remember, I am here. Right now, you may not wanna feel anything, maybe you’ll never want to feel anything and maybe it’s not to me you’d want to speak about these things; but feel something you obviously did. Look, you had a beautiful friendship. Maybe more than a friendship. And I envy you. In my place, most parents would hope the whole thing goes away. Pray their sons land on their feet, but I am not such a parent. We rip out so much of ourselves to be cured of things faster that w ego bankrupt by the age of 30. And have less to offer, each time we start with someone new. But to make yourself feel nothing so as not to feel anything. What a waste!(..) I may have come close but I never had what you two have. Something always held me back or stood in the way. How you live your life is your business. Just remember, our hearts and our bodies are given to us only once, and before you know it, your heart’s worn out. And as for your body, there comes a point that no one looks at it. Much less want to come near it. Right now, there is sorrow, pain. Don’t kill it. And with it, the joy you felt. “
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
Kusursuz bir sinema dili var ancak konu ve cinsellikle yüklü sahneler hoşa gitmeyebilir. 'Mavi En Sıcak Renktir'de iki lezbiyenin aşkı anlatılırken burada iki gay'in ilişkisine odaklanılmış. Mavi En Sıcak Renktir'in yerini çoktan alacağa benziyor.
report_problem
2 yıl önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Çok ama çok beğendim. Kalbim Kuzey Italya'da kaldı.
report_problem
2 yıl önce
Boddah profil resmi
Boddah
Filmde baba-oğul arasında öylesine anlamlı ve ilham dolu bir konuşma geçer ki,bu konuşmadan etkilenmemek için kalbinizin taştan yaratılmış olması gerekir.Bir kez daha bu dünyada aklı ve kalbi güzel insanların varlığını bilmenin mutluluğunu yaşarsınız.

----SPOILER-------SPOILER-------SPOILER---
hiç beklemediğimiz bir anda doğa ana bir katakulli çevirip en zayıf noktamızı bulur.
ama yanında olduğumu unutma.
şu an hiçbir şey hissetmek istemiyor olabilirsin. belki hiçbir zaman bir şey hissetmek istemeyeceksin.
bu konuları benimle konuşmak istemiyor olabilirsin ama önceden açıkça hissettiğin şeyi yine hisset.
güzel bir arkadaşlık kurdunuz. belki arkadaşlıktan da öteydi.
size imreniyorum.
benim yerimdeki çoğu ebeveyn tüm bunların unutulup gitmesini ister. oğullarının bu durumdan kurtulmasını ister ama ben o ebeveynlerden değilim.
yaralarımız daha hızlı iyileşsin diye kendimizi hırpalayıp dururuz.
30 yaşına geldiğimizde de çökmüş oluruz. ve yeni biriyle her başlangıcımızda, kendimizden sunacağımız daha az şey kalır.
ama kendini bir şey hissetmemek için zorlamak veya hiçbir şey hissetmemek çok büyük kayıp olur.
yersiz mi konuştum?
o hâlde diyeceğim bir şey daha var. şüpheleri gidermiş olur.
yaklaşmış olsam da asla sizin gibi bir şey yaşayamadım. bir şey beni hep tuttu. ya da engel oldu.
hayatını nasıl yaşayacağın seni ilgilendirir. sakın bunu unutma. kalbimiz ve bedenimiz bizlere bir kereye mahsus verilmiştir. sonra bir de bakarsın kalbin yorgun düşmüş. bedenin de kimsenin bakmayacağı bir hâle gelmiş. yanına yaklaşmak istenilmesi şöyle dursun.
şu anda kederlisin. acı çekiyorsun.
bunu yok etme.
aldığın keyfi de öyle
.----SPOILER-------SPOILER-------SPOILER---
report_problem
2 yıl önce
Lessienn profil resmi
Lessienn
Elio'nun coolluğu beni benden aldı film boyunca olgunluğuna, özgüvenine hayran kaldım. Oyunculuğu da çok iyiydi her anını bana da yaşattı izlerken. Çok sevdim.
report_problem
2 yıl önce
Raziye. profil resmi
Raziye.
''MUHTEŞEM''- film 1983 yılının yazında Kuzey İtalya'da geçiyor.Hayalimdeki yaz tatilini izledim:) tam bir görsel şölen; meyve bahçelerinin içinde bir ev,bahçede kahvaltı, keyifli sohbetler,kitap okumak için muhteşem manzaralar, nehirde yüzmek, doğanın muhteşem manzarasında bisiklet gezintileri ve bir de romantik bir yaz aşkı.Film boyunca mimari yapılardan, evin dekorasyonundan,renkli kıyafetlerden,kenarı yeşillikli yollardan gözlerimi alamadım,arka planı tekrar görmek için geriye sardığım sahneler oldu.Her sahnesi harikaydı ama bir sahne var ki:-son sahnelerde Elio nun babasıyla arasındaki duygusal konuşma-babasının düşünceleri ve olgun yaklaşımı gerçekten takdire şayan.Timothée Chalamet ve Armie Hammer oyunculukları şahane(Armie yi Final Portrait filminde görmek için sabırsızlanıyorum şuan). Kesinlikle benim de bu yıl izlediğim en iyi ve kafamı dağıtmak için tekrar izleyeceğim filmlerden:)
report_problem
2 yıl önce
fir profil resmi
fir
bu yıl izlediğim en güzel filmdi! kuzey italya'ya gitme isteği uyandırdı resmen :>
report_problem
2 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Farkındalık yaratan, vermek istediği mesajlar üzerine etkileyici bir film olmuş. Filmin çekildiği yerler ise muhteşemdi. Eşsiz manzara bitmese, ailenin yazlığı, "Yaz tatiline misafir olarak gelebilir miyiz?" dedirtecek kadar güzeldi. Filmin müziklerinde ayrı bir huzur vardı.
report_problem
2 yıl önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Yılın en iyi özgün senaryolarından. Çekim mekanları çok güzel seçilmiş. Güzel ve çıkarsız bir aşk hikayesi. Timothée Chalamet'in geleceği çok parlak, iyi bir aktör olma yolunda. İyi seyirler...
report_problem
2 yıl önce