Kapitalizm: Bir ask hikayesi (Capitalism: A Love Story) (2009) afişi

Kapitalizm: Bir ask hikayesi (2009)
Capitalism: A Love Story

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
127 dakika
Simurg. Michael Moore yeni belgeselinin adını koydu: Capitalism: A Love Story! Meraklı sorulara ise şöyle cevap veriyor: Aşk, şehvet, tutku içeren bir aşk hikayesi. Her gün 14 bin kişinin işsiz kaldığı bir yasak aşk. Yani kapitalizm... filmin şirket politikaları altında ezilen kitlelerin trajik öykülerini anlatıyor. Buradan yola çıkarak bedelini sıradan insanların ödediği finansal krizin sebeplerini ve tabii sonuçlarını da sergiliyor. Moore diyor ki; kumar oynadılar, kaybettiler ve şimdi bedelini sizin ödemeniz gerekiyor.

Yorumlar

melihkk1 profil resmi
melihkk1
Michael moorun gene gerçekleri insanların canını sıkacak şekilde ele aldığı belgeseldir. Wall street başta olmak üzere diğer ekonomik merkezlerin arkaplanında neler olduğunu ve siyaset-para ilişkisini çok güzel anlatmıştır.
1 yıldan fazla önce
cngz profil resmi
cngz
Biraz taraflı olsa da aslında küçük şirketlerden güçlü devletlere kadar benimsediğimiz kapitalizmin özeti diyebiliriz.bedelini sıradan insanların ödediği finansal krizin sebeplerini ve tabii sonuçlarını da sergileyen bir belgesel. Moore diyor ki; kumar oynadılar, kaybettiler ve şimdi bedelini sizin ödemeniz gerekiyor. "İlgisini çekenlere tavsiyedir."
neredeyse 2 yıl önce
sabriayes profil resmi
incidamla profil resmi
incidamla
Sağlam finans/ekonomi bilgisi gerektiren belgesel. Bu belgeselde de Moore, aslında hepimizin bildiği devlet tokatlamalarını açığa çıkartır, insanı sinirlendirir.
3 yıldan fazla önce

Capitalism: A Love Story filmini beğenenler

Capitalism: A Love Story filmini içeren raflar

Capitalism: A Love Story filmi hakkında ilgi çekici içerikler