Kaptan Amerika: Iç Savas (Captain America: Civil War) (2016) afişi

Kaptan Amerika: Iç Savas (2016)
Captain America: Civil War

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 7.7 / 18 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Kahramanlık, Komik
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
147 dakika
KerseL Steve Rogers, yeni kurduğu Yenilmezler takımı ile insanlığı korumaya çalışırken kendini İç Savaş'ın ortasında bulur. Takımı ile gittiği bir görev kötü sonuçlanınca devlet hesap verme zorunluluğunun olacağı yeni bir sistem kurmak ister. Devletin takımı yönetme isteği üzerine, Yenilmezler takımında çatlaklar oluşur ve ikiye ayrılırlar. Böylece Yenilmezler'in devletten bağımsız ve özgür bir şekilde insanları korumasını isteyen Steve Rogers'ın takımı ile devleti destekleyen Tony Stark'ın takımı arasında savaş başlar. Tarafınızı seçme vakti!

Yorumlar

BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Filmde her ne kadar iki ayrı tarafta olsa iki tarafında kendince haklı sebepleri var ve bu da filmi izlerken iki tarafa da kendinizi yakın hissetmenize sebep olacak anlar yaşatıyor. Yani filmde kesin haklı diyebileceğimiz bir taraf yok aradaki dengeyi çok iyi tutturduklarını düşünüyorum. Filmin en iyi sahnesi kesinlikle havaalanı sahnesi. Tüm kahramanların birbirleriyle dövüşürken ki o cümbüşü çok güzel yasıtmışlar, o karışıklığın altından çok güzel kalkmışlar izlerken her karesinden keyif alıyorsunuz. Bu konuda yönetmenler çok iyi bir iş çıkarmış. Zaten spiderman konusunda kimsenin suphesi olmasın artık gerçekten sinema tarihinin en iyi spidermani. Gerek gevezeliği gerek sempatikliğiyle tam bir spiderman var filmde. Filme yapabileceğim tek olumsuz eleştiri risk almaması.İşin içine biraz daha duygusallık katabilirlerdi. Filmi izleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız. Onun dışında her yönüyle mükemmel bir film. 9/10 Ek olarak bu filmden önce tam 12 film daha var önerim o filmleri izleyip öyle bu filmi izlemeniz aksi takdirde birçok şey anlamsız gelebilir.
4 ay önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Avengers serisi Mervel evrenine ait kapıların açıldığı ortak bir salon gibidir benim için. Tek bir karaktere odaklı filmlerden sıkılanlar için bir kaçıştır. Aksiyonu, eğlencesi de hiç bitmez. Bu film için de bu söylediklerim geçerli ancak kızdığım bir nokta var. Yeni karakterleri hikayeye dahil ederken ve bu karakterleri ortak bir noktada birleştirirken eski filmlerle alakasız bağlantılar kurulmuş. Keşke kendi hikayelerine sadık kalsalardı da mantık hataları ve kopukluklara maruz kalmasaydık. Yine de izlerken her zamanki gibi çok zevk aldım. Siz de mutlaka izleyin :)
8 ay önce
edalibillah profil resmi
edalibillah
pırt!
10 ay önce
Sefa profil resmi
Sefa
TeamCap diyerek başlayayım. Bol aksiyonlu , bol kahramanlı bir marvel filmi olumş. Starka en başlarda çok uyuz oldum ancak sonralara doğru hakta verdim. Aslında iki tarafında haklı yanları var ki Starkta hak veriyor. Ancak biliciniz yerinde değilken yaptıklarınızdan sorumlu olurmusunuz ? bilemedim. Genel olarak beğendim. Sonunda yine yayana olduklarını belitmeleride güzeldi. Diğer filmleri bekliyorum.
12 ay önce
hezarfen profil resmi
hezarfen
Captan America'dan nefret ettim marvel evreninden ne zaman şutluyoruz?l
1 yıl önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Diğer Kaptan Amerika filmlerinin yanında biraz sönük, avengers ekibinin bazı üyeleri var ama bir avengers da değil ortaya karışık junior spidey de gelmiş oldu olacak batman superman falan da gelseymiş ortam şenlenirdi bir de panter varmış onu da yeni öğrendim:)) yine de marvel candır, tam olmamış gibisinden sanki, farklı güzel filmdi her ne kadar kendi aralarındaki olaylar beni şok etse de üzüldüm :(
1 yıldan fazla önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
örümcekadamlı kısımlar kısa ama komikti. bir avengers tadı bulamadım ama iyi vakit geçirmelik bir film olmuş. süre 2.5 saat olmasına karşın hızlı geçilmiş bazı kısımları... filmden alınan keyfi kıyaslayacak olursak batman v süperman den seyir zevki daha yüksek. ayrıca #TeamIronMan!
1 yıldan fazla önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
1 yıldan fazla önce
Oznurr profil resmi
Oznurr
#TeamİronMan
1 yıldan fazla önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
harika...
1 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Gereksiz duygusallığı ve Tony'e attığı kazıkla Kaptan beni şok etti. Kendisini çok seviyordum ama şu an baya gıcığım. Keşke Hulk ve Thor'da olsaydı dediğim bir filmdi. Orta halli buldum. Diğer Kaptan Amerika filmlerinin yanında çok sönük kalmış. ^^
1 yıldan fazla önce
gilmoursolosu profil resmi
gilmoursolosu
Son 15 dakika önemliydi benim için ve bence yaptığı hatanın farkındaydı demir adam.. #TeamCap!
1 yıldan fazla önce
muge profil resmi
muge
film diger serilere göre daha anlamlı ancak görsler ve aksiyon olarak sönük kalmış.
1 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Sanırım ben de çoğunluk gibi Kaptan Amerika'nın çok sıkıcı olduğunu düşünüyorum. Kendisinin filmde fazlaca göründüğünü hesaba katarsak, Iron Man ve birkaç sürpriz karakter ortaya çıkana kadar sıkıcı geçti diyebilirim. Bence bu defa zorlama olmuş senaryo. Ne bileyim şöyle afilli bir düşman olaydı hepsi ona karşı yarışaydı şahsen daha memnun olurdum. Kısacası yer yer güneşli, yer yer parçalı bulutlu bir filmdi.
1 yıldan fazla önce
mels profil resmi
mels
Şu zamana kadar izlediğim en kötü Marvel filmi buydu sanırım. Filmin ilk 20 dakikasındaki aksiyon sahnelerinde kameranın sürekli sallanması sahneyi ilginç kılmıyor, daha çok göz yoruyor. Genel olarak baktığımda da çok beğendiğim söylenemez açıkçası. Yine de izlenebilir. Filmde en güldüğüm karakter ise kesinlikle Spiderman oldu. :D Her şeye rağmen yine de #teamironman , ısrarla #teamironman :D
1 yıldan fazla önce
zeftodeath profil resmi
zeftodeath
güzel güzel, şu herkesin bir biriyle dövüşüp kimsenin kimseyi incitmemeye çalışması olayın çok sevdim.
1 yıldan fazla önce
cngz profil resmi
cngz
Diğer filmlerinin yanında görseller, aksiyonlar ve grafikler SÖNÜK. Konusu daha anlamlı olabilir çünkü dünyayı kurtarmıyorlar insancıl sorunlar. Bu arada kaptan amerika benim için bitmiştir. ( Tavsiye)
1 yıldan fazla önce
Trillmatic profil resmi
Trillmatic
BvS filmini çeken arkadaşlar bu filmden ders çıkarmalı... (ayrıca, Black Panther adamdır!)
1 yıldan fazla önce
Winchester00 profil resmi
Winchester00
umduğunun çok çok üzerinde görseli aksiyonu bol inanılmaz oyuncu kadrosuyla çok başarılı bir bir filmdi. sinemada 3D seçeneği ile izlemenizi tavsiye ederim :)
1 yıldan fazla önce
AndromedaD profil resmi
AndromedaD
#TeamCap ...
1 yıldan fazla önce
Arcadia profil resmi
Arcadia
Film'i dolu dolu beklentiyle izledim galiba.. Çok daha etkili bir şeyler bekliyordum bu demek değil ki film olmamış. Hayır genel klasmanda gayet başarılı bir film çıkmış ortaya en azından BatmanvSuperman'den iyiydi. İlk yarıyı fazla durağan buldum.
1 yıldan fazla önce
RubyOcean profil resmi
RubyOcean
Kaptan Amerika'nın filmleri her zaman donuk oluyo. Bunun da çoğu sahnesi öyleydi. Ama filme genel bakış olarak, iyiydi. Öyle aman aman vaov denecek bi tarafı yok
1 yıldan fazla önce
Serena profil resmi
Serena
Şunu söylemeliyim ki film beklentimin altındaydı. Özellikle de Batman ve Superman filminden sonra daha etkileyici ve sıkıcı olmayan bir akış bekliyordum ki beklentimin hepsi suya düştü. Eğer ben bir filmi izliyorsam o filmde sıkılmamam gerekir.
1 yıldan fazla önce
dmorf profil resmi
dmorf
Beklentilerim cok yuksekti kabul ama hayir olmamis bu film. Tum kahramanlar orda coook daha guzelini yapabilirlerdi yani.
1 yıldan fazla önce
mberkucar profil resmi
mberkucar
Film Marvel'in en başarılı filmi diyemem ancak başarısız asla değil. Filmde konu tam olarak işlenememiş, eğer çizgi romanı yansıtabilselerdi çok daha iyi bir şey çıkardı ortaya. Kötü bir film değil ancak beklentilerimi karşılamadı. Bunun dışında gerçekten özellikle Black Panther ve Spiderman filmin yıldızları olmuş, Black Panther'i ciddi anlamda çok sevdim. Filmini büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum.
1 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
Şunu açık net söyleyebilirim ki İzlediğim En wasat Marvel filmiydi , yani tamam çok büyük beklentilerle gittim filme ama onun yarısını alsam yine yetecekti , özellikle ilk 1 saat çok sıkıcıydı yani klasik olarak kahramanlıklar , döwüşler ws bile wasattı bu filmde , hı kötü mü film hayır değil , efektlerle oyunculuklarla güzel bir film tabiiki de ama tüm Yenilmezler we kahramanlar filmlerinin içerisinde en wasat bulduğum yetersiz bulduğum bu oldu ... Ama tabii ölüsü bile candır o ayrı konu :D
1 yıldan fazla önce
melihkk1 profil resmi
melihkk1
İzlerken yarısında çıkıp gideceğim filmdi. Kaptan Amerikadan anca bu kadar nefret edebilirim. Sen git kıçı kırık kaptan Amerika yı yüceltecem diye Iron Man i yani koskoca Tony stark ı gerizekalı gibi göster. Marvel bence bu filmde resmen yediği kaba tükürmüş. Film çok fazla mantık hatası içeriyordu. Ki bunun başlıca sebebi ise ölümsüz olan(!) cap ı iyice yüceltmek. Çok güzel kadroyu resmen ezmişler. Tek artı yanı spider abimiz.
1 yıldan fazla önce
lews profil resmi
lews
Top class super kahraman filmi nasıl olur ,bu film gibi olur bence. Oyunculuklar, karakterlerin gelişimi , senaryo kurgusu aksiyon sahneleri herşeyiyle harika bir film olmuş Anthony Russo winter soldier' da güzel bir iş cıkarmıstı bu filmde daha da üstüne eklemiş , vasat bir film le başlayan Captain America serisini çok üst noktalara çekti Zack Snyder koca burnunu indirip biraz örnek alsın bence, Baştan sona ilgiyi kaybettirmedi film, son filmden kalan senaryodan da kopmadan hatta üstüne yeni yeni bircok karakter girmesine rağmen çok akıcı bir aksiyon filmi olmuş.Sonuc olarak gidin izleyin direk bence sinemadayken ve Marvel Dc maratonunda marvel 1 dc 0 diyorum .
1 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Bana öyle şu ana kadarki en iyi Marvel filmi gibi gelmedi. Bence biraz fazla abartıldı. Avengers' ın ayrılma olayının derinliğini yeterli bulamadım. Fakat sonunda bir tık daha iyi bağlamışlar ki orada da bariz birkaç hata var bence. Görsellik ve espiriler konusunda söz söylemeye gerek yok zaten enfesti. Filmin benim için en büyük artısı Spiderman oldu. Beklentimin oldukça üstünde oldu. Ant man ve yeni katılan Black Panther' de daha da sevdirdi kendini. Çizgi romanla karşılaştırmıyorum zaten maa ister istemez bazı mevzular insanın içine oturuyor. Özellikle Ben her şeye rağmen oldukça beğendim ve izlenmesini şiddetle tavsiye ediyorum.
1 yıldan fazla önce
atillalkan profil resmi
atillalkan
Kaptan amerikaya bir kere daha uyuz oldum.öleceği filmi iple çekiyorum .#teamstark
1 yıldan fazla önce
Agent47 profil resmi
Agent47
genel olarak bu ekibin olduğu (capt america, iron man vs) filmler arasından en iyisiydi. süper kahramanlığı bir yana bırakırsak hikaye olarak da diğerlerinden daha iyi bir filmdi, çekimler zaten güzeldi mizah dozu da çok iyi ayarlanmış. özellikle herkesin başta şüpheyle yaklaştığı spider man mükemmel olmuş.
spidey ve black panther'i çok uzatmadan düzgünce tanıtıp hikayeye soktular. kesinlikle izlenmeli.
tarafınızı seçin :) #teamhellokitty
1 yıldan fazla önce
GokhanOkutan profil resmi
GokhanOkutan
sam raimi'nin spider mani ve x-menleri saymazsak marvel evreninde geçen en iyi film olmuş. aksiyon sahneleri çok başarılıydı. yeni eklenen karakterler çok güzel yedirilmiş hikayeye. zack snyder'e kapak olmuş her anlamda. ayrıca #GoTeamStark
1 yıldan fazla önce
feridun profil resmi
feridun
filmi izledim izlemesinede konuya hiç hakim olmadığımdan dolayı izlerken acayip sıkıldım hem karakterlere dahi yabancıydım bir tanesi dışında malumunuz bir DC'ci olarak batman v superman beni daha çon sarmıştı ve heyecanlandırmıştı bu tırt geldi bana ama sinemada 3D ve dublajlı olarak zaman geçirmek için izlenebir ehhhh işte diyelim forever DC
1 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Not: Filmi henüz izlememiş olan arkdaşlar kendi iyiliğiniz için spoiler kutularımdan uzak durunuz :)

Genel olarak izlenimlerden bahsedecek olursam;
Bugüne kadarki en iyi Marvel filmi denir mi emin olamadım. Bir kere Avengers 1 ile kesinlikle kapışır hatta oldukça zorlar.
Kahramanlara gelecek olursak; Tek kelime ile muhteşemdi! Özellikle Spider Man ve Ant-Man inanılmaz derecede katkı sağlamışlar. Hem savaş sahnelerindeki savaş teknikleri ile hem de kapışma sırasındaki diyalogları ile gerçekten harika iş çıkarmışlar. Spider Man filmin yıldızı bence. Black Panther de gerçekten çok başarılydı. Konuya gelecek olursak;


Önümüzdeki filmler gerçekten çok daha heyecan verici olacaktır. Bu film bunu açıkça ortaya koymaktadır. Ayrıca Spider Man ve Black Panther filmlerini de merakla beklememize ve o filmlerden çok şey beklememize neden olmuştur. (En azından benim) :D
Neyse muhteşem bir film olmuş! En kısa zamanda izleyin ve bir kere izlemekle kalmayın sakın! (Bence) Ama bu filmi izlemeden önce Marvel filmlerini tekrar etmeniz şart. Yoksa anlamanız zor olacaktır. Hayırlı seyirler herkese :)
1 yıldan fazla önce
KerseL profil resmi
KerseL
Şimdiden havaalınında ki büyük kapışma sahnesiyle efsane olan , Russo kardeşlerin başarıyla bu işin üstünden geldiği, Avengers 3 için iyi şeyler yapacaklarının sinyalini verdikleri oldukça sağlam bi film.
1 yıldan fazla önce
fatmanurrr profil resmi
fatmanurrr
bi de iron man e egoist derler kaptanın kibirinden geçilmiyo #teamstark
1 yıldan fazla önce
DiLaBah profil resmi
DiLaBah
Muhteşem olmuş
1 yıldan fazla önce
Filmkopat profil resmi
Filmkopat
Film En Başından Sonuna Kadar Sıkmadan Akıcı Şekilde İzletiyor Aksiyon Sahneleri Bence Gayet Tatmin Ediyor Spiderman Konusuna Gelirsek Açıkçası Tobey İlk Göz Ağrım Kim Gelse Önyargılı Olurum Ama Tom Yaşı İtibariyle Lise Sahneleri İçin Gayet İyi Eğlenceli Tam Dozunda Olmuş Sahneleri Black Panther Çok İyiydi Bence Filmi En Kısa Zamanda Çıkar İnşallah Sinemaya Gitme Niyetiniz Varsa İlk Tercihlerden Olabilir Rahatlıkla Tek Olumsuz Yanı Çıtır Gibi May Hala :) 8.5/10
1 yıldan fazla önce
Berkantk profil resmi
Berkantk
Sinemadan çıktıktan sonra şunu anladım ki bu ülkede gerçek sinema seyircisi YOK! Şu filme ayılıp, bayılmış millet. Marvel'ın yaptığı en kötü "filim". Filmin bir konusu yok, alt metin desen hiç yok. Filmin finali yok finali. Ne anlattığı belli değil, nasıl bittiği hiç belli değil. Dövüş sahneleri amaçsız, boş, anlamsız. Mantık hatalarını hiç saymıyorum çünkü Marvel ve DC filmlerinin olmazsa olmazı zaten. Hee ama ben Görsel şölen yaşamak istiyorum diyorsanız amenna. Son 2 yılda izlediğim en kötü filmdir diyebilirim rahatlıkla. Batman v Superman'i hiç beğenmemiş birisi olarak söylüyorum, Batman v Superman bu filmden kat be kat daha iyiydi. Hiç yoktansa bir konusu ve finali vardı. Gitmeyin! Şiddetle önermiyorum. Gitmeyin.Vaktinizi, paranızı harcamayın.
1 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
İlk söyleyeceğim dolu dolu çok güzel bir film olmuş. 4 trailer 32 tv spotundan sonra izleyecek birşey bırakmadıklarını düşünmüştüm ama hiç öyle değil. Filmi çok büyük merakla beklesem de korktuğum kısımlar da vardı ama bunların hepsini çok iyi halletmişler. Bunların başında Spider-man var. Son seriden sonra sevmediğim bir karaktere dönüşmüştü Garfield ile birlikte, üstelik bir de yeni film için ufacık çocuk koymuşlar diyip iyice soğumuştum karakterden. Ama filme ilk girdiği andan itibaren kendisini sevdiriyor. Hem oyuncu hem karakter çok başarılı olmuş. Hatta filmin en başarılı yanlarından birisiydi. Filme Captain'ın tarafında gitsem de filmi izlerken tarafa sadık kalmak zor oluyor çünkü herkeste haklı bir yan buluyorsunuz. Bir diğer korkum ise bunca karakterin filme nasıl sığdırılacağıydı. Muhtemelen birkaç karakter harcanır diye düşünüyordum ama her karakter çok iyi kullanılmış ve çoğu zaman bir Captain America filmi izlediğinizi unutuyorsunuz. Başlarda biraz dram içerikli olsa da ben daha dram ağırlıklı olacağını düşünmüştüm fakat komedi unsuru yine oldukça fazla. Özellikle Spider-man fazlasıyla neşe katıyor. Diğer yeni karakter Black Panther da çok başarılıydı ve şimdiden filmini beklemeye başladım. Scarle Witch ve Black Widow da aksiyon sahnelerinde daha ön plana çıkmışlar ve sahneleri oldukça başarılıydı. Tek sevmediğim nokta daha doğrusu olmasa daha iyi olurdu dediğim nokta aksiyon sahnelerinde sallanan ekran çekimini çok fazla kullanmışlar. Bu kadar çok olmasına gerek yoktu bana kalırsa. Sonuç olarak bence Ultron Age'den daha başarılı bir film olmuş. Pek tabi bunca çok karakterin olduğu bir filmi anlayabilmek için önceki filmler hakkında bilgi sahibi olmak lazım. Yine de izlemediyseniz bile ufak bi bilgi öğrenip netten bu keyifli filmi izlemenizi tavsiye ederim. En güzel yanlarından biri de öyle herşeyin iç içe girdiği her yerin patladığı gereksiz sahneler pek fazla yok , kalabalık olsa da daha anlaşılır aksiyon sahneleri var. Özetle serinin en başarılı filmlerinden birisiydi, Marvel yine ok iyi bir iş çıkarmış. Fırsatınız varsa sinemada izleyin eğlenin derim :) 9/10
1 yıldan fazla önce
Peris profil resmi
Peris
Batman v Superman ile star wars facialarının ardından biraz şüpheyle yaklaştığım bir yapımdı. ama hakkını vermiş. senaryosu ve çatışması ikna ediciydi. aksiyon ve efektler de güzeldi. tabi bu kadar karakter olunca bazıların hikayeye dahil oluşunun oldu bittiye gelmesi ve bazı sahnelerdeki karakterlerin ufakta olsa dengesizliklere yol açması kaçınılmazdı.Yine de aşırı rahatsız eden bi durum olmadı. bu nesil marveller içinde en beğendiğim değil ama genel -politik samimiyetsizlik dahil- olarak beklentimi karşılayan bir film oldu...
1 yıldan fazla önce
melihkk1 profil resmi
melihkk1
bu kavgaya kalbim dayanmaz.Çok şükür safımız belli #TeamİronMan
neredeyse 2 yıl önce
seraysinaparlak profil resmi
seraysinaparlak
Bu arada şimdiden taraf belirteyim #TeamCap
neredeyse 2 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Spider Man'ın da olduğu bir fragman yayınlanmıştır. Şahsen ben Marvel aşığı biri olarak şimdiden sevdim. Merakla bekliyorum :)
http://www.filmloverss.com/captain-america-civil-war-dan-spider-man-li-muazzam-fragman/
neredeyse 2 yıl önce
SunsetSTR profil resmi
SunsetSTR
FRAGMANLARDA YOK AMA FİLMDE SPİDERMAN GÖRÜLECEK VE YENİLMEZLERE KATILMASI GÜNDEMDE
DİYORLAR NE DİYORSUNUZ BU KONUDA BİLDİĞİNİZ GİBİ
MARVEL SPİDERMAN'İN HAKLARI ALMIŞTI
neredeyse 2 yıl önce

Captain America: Civil War filmini beğenenler

Captain America: Civil War filmini içeren raflar

Captain America: Civil War filmi hakkında ilgi çekici içerikler