İlk Yenilmez: Kaptan Amerika (Captain America: The First Avenger) (2011)

İlk Yenilmez: Kaptan Amerika (2011)Captain America: The First Avenger

Puan 7.1 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
124 dakika
408
19
1735
51
Özet Fragman Beğenenler
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Evrenin ilk başlangıç filmi ve ilk süperkahramanı. Oldukça akıcı ve güzel bir yapım olmuş. Yine izlemek harikaydı. 7.7/10 Sırada Agent Carter var.
error_outline
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
güzel bir film.. puanım : 10 üzerinden 7
error_outline
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Marvel Evrenine dahil olan ama Marvel Sinema Evrenine dahil olmayan tüm animasyon filmler, animasyon diziler ve normal dizilerin arasına Marvel Sinema Evrenine dahil tüm film ve dizileri hikaye kronolojisine bağlı kalarak serpiştirdim. Tabi daha önce izlediğim Iron Man'in ilk filmini ve Guardians of the Galaxy'nin ilk filmini ve bazı kalitesiz, Marvel ismine yakışmayan yapımları koymadım listeye. Kendi adıma heyecan verici bir sıralama ve liste oldu. Endgame için yığınla spoiler yedim ama en azından bundan sonrası için kafam rahat olacak. Neyse filme gelirsek ben genelin aksine sevemedim bu filmi. Yani Marvel Evreni'ne yakışmayacak derecede orta düzey bir süper kahraman filmi olmuş. Amerika propagandası yapıyor diyenler lütfen filmin adını bir daha okusun. Sanki filmin adı Captain Güney Kore ve Amerika propagandası yapıyor diye eleştiriliyor. Yani bunu eleştirenler komik bence. Filmde hoşuma giden tek unsur Ajan Carter'dı. Umarım serinin en kötü filmi bu filmdir. Çünkü içimde bu evrene dair büyük bir heyecan var ve bunun körelmesini istemiyorum. Bu arada Chris Evans bu rolü daha önce 3 defa reddetmiş ama araya RDJ girince kabul etmiş. Ayrıca filmde Wolverine ve Magneto'nun görünmesi planlanıyormuş ama telif nedeniyle iptal olmuş. Stan Lee'nin de bence en büyük hayallerinden biriydi bu. Ölmeden önce Spider-Man'i dahil edebildi ama X-Men evreniyle bir temas kuramadı.
error_outline
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Başladık bakalım seriye hayırlısı olsun... Bu Amerikan kahramnlığına aşinayız pek şaşırtmadı..
error_outline
Sezgii profil fotoğrafı
Sezgii
Çok övülen Marvel serisine sonunda başladım. Övüldüğü kadar da varmış. Çok güzel, enerjisi yüksek bir filmdi. Tabii Amerika asla yenilmez propagandası için bir şey söyleyemeyeceğim. Klasikleşti artık bunlar. ^^
error_outline
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Küçükken atari oyunlarından en sevdiğim marvel karakeriydi. O zamanlar Iron Man falan var mıydı hatırlamıyorum ama bu karakteri hep çok sevmişimdir. Film mükemmel değil, Iron man filmlerinin kalitesinde de değil ama oldukça güzel. Rakip olarak daha güzel birşeyler olabilirdi. Captain America karakteri ise çok başarılı olmuş. İlk Avengers öncesi son durak ve şimdi yenilmezler gerçekten yenilmez mi onu test edicez :) 8/10
error_outline
Brook profil fotoğrafı
Brook
Harika bir filmdi. Ben çok sevdim.
error_outline
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
beğenerek izlediğim bir süper kahraman filmi daha , geniş ayrıntılarıyla da dikkat çekiyor gelişme kısmı çok iyi olmuş hemen geçiştirilmemiş bu da bence güzel bir şey .
error_outline