Carol (2015)

Carol (2015)

Puan 8.3 / 10
Senin Puanın
Etiketler Romantik, LGBT, Sanat Eseri
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
118 dakika
111
6
293
205
trevor profil fotoğrafı
trevor
Sıkıcıydı.
error_outline
1 yıldan fazla önce
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
50'li yılların atmosferini, naif müziklerle tamamlayıp, cesur oyunculuklarla yansıtan, kimileri için kabul göremeyecek bir konuyu işleyen hoş bir yapım bence. Cate Blanchett'ın asilliği bu filme çok yakışmış. Giyimiyle, saçlarıyla, makyajıyla, ve tabi ki oyunculuğuyla her sahnede asalet akıyor kadından. Filmin tonu ve renklerini de çok beğendim. Süresi daha kısa olabilirdi.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Raziye. profil fotoğrafı
Raziye.
harika film! cate blanchett ve rooney mara en sevdiğim kadın oyuncular olunca bu film benim için nimet :D
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Heisenberg94 profil fotoğrafı
Heisenberg94
Konuya eşcinsellik olarak bakmak çok düz mantık bence. Feminizmin ataerkil bir topluma karşı bir üstünlüğü var bu filmde. Çünkü iki kadında kendi koca ve sevgililerini terkediyor ve ayrıca Carol'ın baskın taraf olması çok güzel yansıtılmış filmde. Bir çok şey işlenmiş 50li yılları yansıtan bu tarz filmlerde lezbiyen karakterlerden birinin genelde sanatla ya da fotoğrafla ilgisi olabiliyor bu da Therese üzerinden yansıtılmış kısacası iki kendi içinde yalnız kadının toplumun normlarından ve baskısından kaçarak birbirlerine denk gelmeleri iyi işlenmiş ama eksikler de tabi ki yok değil yine de filmi beğendim.
error_outline
4 yıldan fazla önce
psykhe profil fotoğrafı
psykhe
Cate 'in oyunculuğu ... Yumuşak müzik ... Rooney mara nın güzelliği ... Çok beğendim be
error_outline
4 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
O, nasıl bir asalettir...
error_outline
4 yıldan fazla önce
selinblgn profil fotoğrafı
selinblgn
Görsel açıdan her şey güzel de iki güzel kadın , bir de sevişme sahnemiz var yeterli gibi düşünülmüş sanki.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
buketaktas profil fotoğrafı
buketaktas
sade,saf ve karşılıksız ilişkilerle dolu güzel oyunculukların sergilendiği zarif film
error_outline
5 yıldan fazla önce
aysu profil fotoğrafı
aysu
Çok zarif ve abartısız...
error_outline
5 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Filmi genel olarak begensem de eksiklikler fazlaydı. Bir kere bu ikilinin bir araya gelme hikayesi çok üstünkörü verilmiş. Ne oldu da bu genç kızımız böyle bir eğilime sahip oldu. Filmin adı Carol olabilir ama Rooney e biraz daha şans verilebilirdi. Bu kizin ailesi var mı ? , nerden gelir? , nereye gider? Pek çok soru işareti var kafamda. Carol a ilgi duyacak genç bir kız bulalım, gerisini koyverelim demişler gibi geldi. Oyunculuklar ve müzikler sayesinde orta derecede beğendiğim filmler arasına girdi.
error_outline
5 yıldan fazla önce
merodesidero profil fotoğrafı
merodesidero
Bugünün dünyasında pek ilgi çekici bulamadığım bir film. Eşcinsel temalı çok film güzel senaryolarla harmanlanıp izleyiciye sunuldu. Carol da onlardan biriydi bana göre. Oyunculuk, görsellik vs. hoştu fakat dediğim gibi bu filmin ne kadar iyi olduğu fazla abartılmamalı ki izlemeye gidenler de beklentiyi yüksek tutmasın.
error_outline
5 yıldan fazla önce
gorkemgorse profil fotoğrafı
gorkemgorse
Oyunculuklarıyla müzikleriyle çok güzel bir filmdi cate blanchett'in klasslığı aldı götürdü filmi.
error_outline
5 yıldan fazla önce
sisyphos77 profil fotoğrafı
sisyphos77
Cate Blanchett'in elleri, müstehzi gülüşleri ve bir kadın bu kadar mu güzel sigara içer..
error_outline
5 yıldan fazla önce
tyler712 profil fotoğrafı
tyler712
Festivalde izledikten sonra geçen gün özel gösterimde tekrar izlediğim "Carol" son beş yılda vizyona giren -en iyi beş- filmden biridir. 90'ların en iyilerinden "Safe" ve 2000'lerin iyi filmlerinden "Far From Heaven" ve "I am Not There" ile çok sevdiğim yönetmen Todd Haynes 2010'lara da şimdiden damgasını bir başyapıt ile koydu. Yönetmen, Carol'da içten içe yalnızlaşan iki kadın karakterin birbirlerine duyduğu aşk'ı -şiirsel dokunuşlarla, yer yer flu kamera tercihleri ile- perdeye çok çok iyi yansıtmış. Duygusal yönden parça parça olmuş Carol (Cate B.) ve saf bir kızın gerçekten hissettiği bir aşkı yansıtması yönünden Therese (R.Mara) muhteşemler. En iyi film dalında aday olamaması Oscar'ın her seneki ayıplarından (alıştık artık) ama bu sefer ki geçmişte ki skandal kararlar tarzında bir ayıptır. Son olarak ölçülü olarak kullanılmış enfes müzikleri ve diğer herşeyi ile de 2000 yapımı "In the Mood for Love" sonrası en iyi aşk filmi.
error_outline
5 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
beklentimi çok yüksek tuttuğumdan dolayı mı yoksa filmin durağan , tek düze ilerleyişinden mi bilmem istediğim tadı alamadım filmden daha doğrusu beklediğimi bulamadım ... ewet filmi beğendim gerek konusu gerek oyunculuklarla we retro tarzıyla kesinlikle etkileyici bir yönü war ama özellikle ilk 1 saat gerçekten sıkıldım , bir aşk filmi değildi bence çünkü o aşkı anlatacak hissettirecek ya da aşkın ortaya çıkışını görebileceğimiz bir sahne yoktu , oscar adaylığına gelirsek bence aday olmasında büyük etken konusu çünkü zamanında ırkçılık ile ilgili yapılan filmler neyse bu dönemde we önümüzde ki 10-20 yılda eşcinsellikle ilgili yapılan filmlerde öyle olacak , yaşanılan acılar yasaklar ws her zaman sinemayı besliyor ... oyunculuklar iyiydi ama açıkçası oscarlık bir şey yoktu bence .. orta halli rafıma beğenerek ekleyeceğim bir film oldu :) we not olarak : bazen fragman filmden daha çok etkiler bu filmin fragmanı da öyleydi :)
error_outline
5 yıldan fazla önce